Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Mam pewien problem.Posiadam laptopa Toshiba c875d-S7225 o specyfikacji A6 4400m z Radeon 7520g/6gb ram/240gb ssd sandisk.Nie używam go do nie wiadomo czego,wyprowadziłem się na drugi koniec polski i czasami jak wracam w rodzinne strony spotykam się z kolegami i w coś tam razem gramy :) W każdym razie brakowało mu ze 2 rdzenie i lepszej grafiki.Jako że to socket FS1r2 to postanowiłem poszukać czegoś lepszego.Czytałem o a8 4500m ale ceny na allegro są praktycznie takie same jak młodszego a8 5500m więc wybór padł na 5500m.Nie celowałem w a10 bo zakładam,że chłodzenie może nie ogarnąć a i ceny nie są zachęcające...

 

Problem polega na tym,że nie wiem co jest przyczyną braku odpowiedzi po wymianie apu.Standardowo po włączeniu black screen dioda power świeci num lock też a reakcji zero,apu się nagrzewa,chłodzenie pracuje.

Toshiba ma chyba jedno z najgorszych wsparć na świecie ale trafiła się taka sztuka za darmo to wziąłem...

W każdym razie fabrycznie wgrany bios mam w wersji 6.30 na stronie producenta najnowszy jest w wersji 6.10 z sierpnia 2016

 

Zalinkuje troche info:

 

Link do stronki:

https://support.toshiba.com/support/modelHome?freeText=3385530&osId=38

 

Screen z cpu-z:

https://i.imgur.com/6bbWE4O.jpg

Nie wiem dlaczego cpu-z pokazuje socket fp2 nBGA skoro mam fs1r2 wymienialny.

 

Pytanie moje czy to procek jest martwy czy płyta nie da rady apu z rodziny richland,Opcje z upgrade biosu można wykluczyć bo mam nowszy niż producent jest w stanie zaoferować nie wiem skąd(laptop zakupiony w proline w grudniu 2012 albo 2013,nie robiłem z nim nic poza reinstalacją systemu,czyszczeniem chłodzenia i wymianą pasty).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

Robiłem takie coś na starszej generacji a dokładnie Turionie na Acerze.

Z help deska uzyskałem informację jakie procesory mogę założyć.

Niestety zła wiadomość jest taka że też miałem przypadek że prawie taki sam procesor nie zadziałał na płycie.

Różniej się to potwierdziło w korespondencji że nie miał prawa zadziałać bo nie był zakodowany w biosie.

Objaw taki sam jak piszesz.

Poszukaj co zakładali tym modelu i kup taka najmocniejszą jednostkę.

Kup coś 4 rdzeniowego ale z serii 4.

Link to post
Share on other sites

Już mam kupiony a8-4500m ale w poniedziałek wyślą z Tych więc koło środy powinienem mieć.I wtedy się wyjaśni czy trafiła mi sie licha płyta główna która sobie nie radzi z Richlandami.Zobaczymy też czy pan od którego kupiłem 5500m zgodzi się na zwrot i czy nie popłynąłem. Nie mam pojęcia jak ugryźć temat z tą wersja biosu... Producent na stronce zamieścił 6.10 24.08.2016 a ja mam fabryczny bios w wersji 6.30 z 6.12.2012....


Temat do zamknięcia.Dzisiaj przyszedł a8 4500m i śmiga jak szalony.Laptop odżył. W sumie gdyby nie utopione 80zł za 5500m to po włożeniu ok 300zł (ssd i apu) mam całkiem sprawnie działający sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...