Skocz do zawartości

Wydajnosc na niezgorszym sprzęcie


Recommended Posts

Witam, posiadam od jakiegos czasu dosc spory problem z wydajnoscia sprzetu, a mianowicie...
Jestem wyposazony w taki oto sprzet:

 

i5-2500k 3.3Ghz,

Zotac GTX 1050Ti Mini 4gb,

8gb RAM DDR3,

PH67-UD3-B3


Od jakiegos czasu zauwazylem spory spadek wydajnosci w grach np. Counter Strike Global Offensive jak kiedys mialem 200-250 fps, tak teraz miewam ok 120 gdzie czasami lapie wyrazne spadki do nawet 30-40fps. Temperatury na karcie caly czas sa w okolicach 30-40*C, a na procesorze nie przekraczaja 50-55*C(srednio ok 45*C). System jest swiezo postawiony na Windows 7 Professional 64bit. 
Bardzo bym prosil o jakiekolwiek wskazowki na temat w czym moze lezec problem  :)
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Temperatury bardzo niskie, albo masz super chłodzenie albo procesor nie pracuje na pełnych obrotach. Sprawdź na początek z jaką szybkością pracuje, potem jego wykorzystanie

 

Kartę też sprawdź

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim sprawdź wydajność tego sprzętu w jakimś konkretnym benchmarku typu 3DMark. Porównasz wtedy osiągnięty wynik z podobnymi zestawami.

 

Monitorujesz w ogóle wydajność i taktowanie karty podczas gry? Użyj monitoringu MSI AB + RTSS i zobacz czy karta nie dostaje za bardzo w du**ę i pojawia się throttling pod wpływem wysokiej temperatury. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy system jest zaktualizowany w 100% ?

Od razu po postawieniu systemu, wylaczylem Windows Update, bez jakichkolwiek aktualizacji.

 

 

 

 

Temperatury bardzo niskie, albo masz super chłodzenie albo procesor nie pracuje na pełnych obrotach. Sprawdź na początek z jaką szybkością pracuje, potem jego wykorzystanie

 

Kartę też sprawdź 

Posiadam chlodzenie boxowe od intela. Zalaczam zdjecie z wydajnoscia podczas gry.

https://zapodaj.net/a73c8b15d6087.jpg.html

fpsy oscylowaly w granicach 80-130

 

Przede wszystkim sprawdź wydajność tego sprzętu w jakimś konkretnym benchmarku typu 3DMark. Porównasz wtedy osiągnięty wynik z podobnymi zestawami.

 

Monitorujesz w ogóle wydajność i taktowanie karty podczas gry? Użyj monitoringu MSI AB + RTSS i zobacz czy karta nie dostaje za bardzo w du**ę i pojawia się throttling pod wpływem wysokiej temperatury. 

Wczoraj uzylem FurMarka i wszystko bylo stabilne na karcie. Wyszlo troche ponad 2450pkt. Ten sam model karty graficznej od Asusa wyciagal lekko ponad 2500, wiec wydaje mi sie ze z karta wszystko jest ok

Moge jeszcze zrobic badanie pod obciazeniem GPU i CPU przez program OCCT i podeslac screeny.

Link to post
Share on other sites

Brak aktualizacji systemu jest przeze mnie wysoce nieakceptowalny. Nie zdajesz sobie sprawy ile problemów i ograniczeń powoduje wyłączenie aktualizacji. Nie dawno robiłem kumplowi laptopa gdzie były problemy z DirectXem spowodowane wyłączeniem aktualizacji. 

 

Rekomenduję Ci włączenie i pełne zaktualizowanie Windowsa. Rekomenduję Ci przeinstalować DirectX i składniki typu MS Visuals. Jeżeli jedziesz na piracie to bądź też na tyle cwany i wgraj sobie klucz tak abyś nie musiał się bać komunikatów że masz pirata.

 

Karta idzie na 36% i temperatury są bardzo niskie więc throttling odpada.

 

Ja w CSa nie gram ale myślę że skoro kiedyś generował Ci pod 300 klatek a teraz o połowę mniej to karta nie pracuje z jakiegoś powodu na 100%, spróbuj przejść w tryb okienkowy i wróć do pełnoekranowego, sprawdź w opcjach gry czy maksymalny FPS umożliwia ustawienia tych 300 klatek. Może to jest jakiś bzik CSa. Takich tematów z CSGO było już setki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Brak aktualizacji systemu jest przeze mnie wysoce nieakceptowalny. Nie zdajesz sobie sprawy ile problemów i ograniczeń powoduje wyłączenie aktualizacji. Nie dawno robiłem kumplowi laptopa gdzie były problemy z DirectXem spowodowane wyłączeniem aktualizacji. 

 

Rekomenduję Ci włączenie i pełne zaktualizowanie Windowsa. Rekomenduję Ci przeinstalować DirectX i składniki typu MS Visuals. Jeżeli jedziesz na piracie to bądź też na tyle cwany i wgraj sobie klucz tak abyś nie musiał się bać komunikatów że masz pirata.

 

Karta idzie na 36% i temperatury są bardzo niskie więc throttling odpada.

 

Ja w CSa nie gram ale myślę że skoro kiedyś generował Ci pod 300 klatek a teraz o połowę mniej to karta nie pracuje z jakiegoś powodu na 100%, spróbuj przejść w tryb okienkowy i wróć do pełnoekranowego, sprawdź w opcjach gry czy maksymalny FPS umożliwia ustawienia tych 300 klatek. Może to jest jakiś bzik CSa. Takich tematów z CSGO było już setki.

zauwazylem rowniez na HWMonitor, ze czesto mi spada napiecie na procesorze z 1,2 do 1,0/0,9/0,8

Zrobilem pelną aktualizacje systemu i problem nie ustal. Moze to byc problem plyty glownej, badz zasilacza?

Link to post
Share on other sites

Spadki w hw monitor są normalne jeśli procesor jest nieobciążony . Jeśli spada pod obciążeniem to coś nie tak . Karta jest raczej sprawna patrząc po screenie z csgo , tylko coś z procem się dzieje .  Ta gra siedzi na procesorze , a u ciebie go wykorzystuje w połowie , i nawet temperatury roboczej nie łapie . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mając kiedyś 2500k z włączonym Turbo oczywiście, po przywróceniu ustawień DEFAULT mnożnik miałem na AUTO i proc pracował dziwnie słabo, dopiero po sztywnym na x33 mnożniku procesor pracował na 100% z Turbo bez OC oczywiście. Potem jak podkręciłem na 4,3 GHz to już była inna bajka nieco.

 

Masz w systemie z Zarządzaniu Energią ustawione na Maksymalną wydajność?

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...