Skocz do zawartości

Rozbudowa za 6000zł do gier + mała zabawa grafiką + stream


Recommended Posts

Witam,

Zgłaszam się do państwa z prośbą o ocenę a także ewentualne porady dotyczące zmodernizowania mojej starej stacjonarki a przy tym złożyć niemalże nową "puchę".
 

♥ Data złożenia zamówienia - DZIŚ! :)

♥ Zastosowanie - tak jak w tytule - gry, mała zabawa grafiką,streaming.

♥ Budżet - ~6000 zł

♥ Potrzeba - CPU, MOBO, RAM, obudowa, monitor, chłodzenie CPU, win10.
♥ OC - nie.

♥ Specjalne wymagania - przede wszystkim wydajność i kompatybilność. Nie zależy mi na efektach wizualnych choć oczywiście cenie te elementy. Jak chyba każdy, tak i ja również zwracam uwagę na hałas a więc fajnie, jakby ten był ograniczony.
♥ Części ze starego sprzętu:
- Zasilacz XFX TS 550W
- Dysk SSD Crucial BX200 240GB
- Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB
- Karta graficzna Sapphire Karta graficzna Sapphire R9 390 NITRO, 8GB GDDR5, 512 Bit

I te komponenty chciałbym dołożyć do nowej stacjonarki o ile się z tym w zgodzicie :)
Posiadam również: i5-6500 3,2, HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14, Monitor iiyama X2483HSU-B2, MSI B150M PRO-VDH, B150 ale ten sprzęt przeznaczam na giełdę :)
♥ Własna propozycja zestawu -  i7-8700K
                                                  MSI Z370 KRAIT GAMING
                                                  G.Skill Ripjaws V, 2x16GB, 3000MHz, CL15
                                                  Obudowa Sharkoon TG5
                                                  Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3


Z góry przepraszam za wszelkie niedomówienia itp itd jako żem amator pełną gębą! A także dzięki wielkie za wszelkie argumenty czy porady.
 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Coś takiego :

- i7 8700k
- G.Skill 4x8 GB 3000 MHz CL15 z serii Ripjaws4

-Albo tanio jeśli bez oc : MSI Z370-A PRO
-Jeśli będzie oc (wiem że napisałeś że nie) : Asrock Z370 EXTREME4

 

-Chlodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 Zmienił bym tylko Wentyl na BeQuieta ( Duże ponieważ utrzyma niższe temperatury przy niższych obrotach = ciszej )

-Wentyle do budy : BeQuiet Pure Wings 2 140 mm na góre x1 i Pure Wings 2 120mm na przód i tył x3 ( pod cichą pracę )

-Buda SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (jest też w wersji z oknem) Bardzo fajna obódowa ma wszystko co powinna mieć.
-Win 10 Box 32/64 bit PL
-Monitor Nie znam się więc się nie wypowiadam na temat monitora. Ale jeśli miałbym wybrać to np: BenQ ZOWIE XL2411 24 cale
 

 

 

Link to post
Share on other sites
- G.Skill 4x8 GB 3000 MHz CL15 z serii Ripjaws4

W 4 modułach wydajniej?

 

Asrock Z370 EXTREME4

Zdecydowanie wybiorę tę opcję choć i tak wydaje mi się podchwytliwie tania :)

Chłodzenie jednak wybiorę tę - Scythe Mugen 5 Rev.B

Ad vocem obudowy - chciałbym tym razem spróbować innej opcji niż SPC :)

Edytowane przez sarzz
Link to post
Share on other sites
Zastosowanie - tak jak w tytule - gry, mała zabawa grafiką,streaming.

W czym ta grafika, jaki soft?

 

Obudowa Sharkoon TG5

Nic ciekawego, za niewiele więcej masz Fractala Define C TG czy Meshify C TG.

 

G.Skill 4x8 GB 3000 MHz CL15 z serii Ripjaws4

Po jaką cholerę ma sobie blokować ewentualne możliwości rozbudowy?

 

Chlodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 Zmienił bym tylko Wentyl na BeQuieta ( Duże ponieważ utrzyma niższe temperatury przy niższych obrotach = ciszej )

Kiepski interes, za 200zł mamy Macho BW Rev. B z cichym wentylem.

 

Zakup RG4T +zmiana wentyli, które swoje kosztują to tez głupi pomysł. Za taką kwotę ~300zł są lepiej wykonane i bardziej przewiewne skrzynki w których fabryczna wentylacja jest wystarczająca.

 

@@sarzz, jak będzie z podkręcaniem procesora, chciałbyś zostawić sobie takową możliwość? 

Link to post
Share on other sites

-Adobe,Vegas itp.
- Obudowę traktuje jako wyłącznie miły dodatek. Jaką polecicie, taką zamówię. Byleby nie SPC - miałem 3 i nic nadzwyczajnego prócz niskiej ceny.
- Na chłodzeniu CPU również się nie znam, ktoś gdzieś mi polecił zmianę tego Fortisa na Mugena ale jeśli jest inna ciekawa opcja to i do niej się przychylę :)
- Kręcić nie zamierzam ale wiadomo.. Może kiedyś. Zatem tak, chciałbym zostawić sobie taką możliwość.

Dodam także,że ogólnie zamierzam się przesiąść z mojego, hm tymczasowego, Radeona na jakiegoś GFa jak tylko stanieją :)

Edytowane przez sarzz
Link to post
Share on other sites

Większy nacisk kładziesz na obróbkę wideo czy gry?

Co do samego monitora, w jakie gry grasz, celujesz bardziej w FHD/WQHD 60Hz ?

Będzie zmiana GPU za jakiś czas gdy rynek kart się uspokoi?

 

Ten BX200 to wolny SSD, przydałoby się zakupić coś co trzyma transfery i nie ma takich spadków wydajności, chociaż M8PeG 256GB na NVMe.

Link to post
Share on other sites

Na przykładzie tygodnia - pon-pt relaks podczas gier, w weekendy praca przy paincie :)

Monitor hm 24'' 144Hz co najmniej.

Zmiana GPU będzie konieczna, tak jak napisałem powyżej :)
Odnośnie zarówno dysków jak i peryferii tych akurat nie chce upychać w budżecie. Wymiana,co oczywiste nastąpi ale tym akurat nie chciałem Wam zawracać głowy :) Podobnie raczej z monitorem,który wybiorę myślę z półki,o której wspomniałem.

Link to post
Share on other sites

Skoro będzie przesiadka na GTX'a to szedłbym już w szkiełko z G-sync, za niecałe 1400zł dostaniesz AOC'a G2460PG.

 

Z czasem będzie OC CPU, więc 8700K + Asrock Z370 Extreme 4.

Chłodzenie do tego, śmiało możesz brać BQ DR3 nawet w wersji Pro.

RAM, o ile faktycznie zapchasz 32GB pamięci, celuj w dwie kostki po 16GB z taktowaniem 3000/3200MHz bez zbędnego przepłacania o 1-2CL mniej. Pamiętaj tez by nie pchać się w nadto wysokie radiatory, maksymalnie G.Skil Ripjaws IV/V.

Z obudów, bardziej przewiewnych masz Fractal Meshify C TG czy Phanteks Enthoo Pro M TG.

 

SSD jak wyżej, M8PeG 256GB od Plextora za 440zł, to najlepsze co możesz teraz mieć. Tamtego BX200 dasz sobie pod gry.

 

Zasilacz XFX TS 550W

Są trzy modele tego zasilacza, którego masz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli różnica między zostawieniem opcji na OC a zrezygnowanie to kwestia wyłącznie oszczędności to warto chyba taką opcję zachować :)

 

Odnośnie chłodzenia CPU to zmienię na Mugen 5 a nad obudową zastanowię się trochę ale skuszę się zapewne na tego Phanteksa ale z oknem :) Lepszy chyba Full Tower?

Link to post
Share on other sites

Zawsze można zestawić 8700k z płyta asusa

4.3 ghz vs 4.7 ghz .Powiem szczerze ze realnie nie ma różnicy jak ktoś kreci choćby na 5.2 ghz z gtx1080ti w  grach.

Tam już  tylko  widać wydajnośc cpu a  nie systemu.Lake jest bardzo wydajne .Ważne aby pamieci tez nie były najwolniejsze 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, nie będę tutaj kombinował i zrezygnuje z OC. Mimo wszystko jeśli jest różnica w wydajności to i tak dopłacę do wydajniejszego chłodzenia czy też lepszej płyty głównej :) Zaś jeśli chodzi o ciszę to również na nią liczę ;) Nie sztuką jest wydać 6k PLN i zyskać dodatkowy efekt dźwiękowy w mieszkaniu.

Link to post
Share on other sites

O budżet akurat bym się nie martwił. Mnie bardziej zastanawia zasadność,bo z jednej strony sprzęt sam w sobie bez OC będzie wydajny a z drugiej warto taką opcję zachować na przyszłość.
Panowie odnośnie obudowy.. Najlepiej typ Full Tower? Dotychczas inwestowałem wyłącznie w Midi i zawsze wydawało mi się,że tam jest zbyt mało miejsca,aby zadbać odpowiednio o wentylację, przepływ powietrza etc..

Monitor wytypowany - iiyama G-MASTER GB2788HS Red Eagle.

Link to post
Share on other sites

I tak i nie, bo za 3 lata jak zaczniesz myslec o oc to niezbyt duzym kosztem sprzedajac to co kupisz teraz + doplata i bedziesz mial wydajnieszy sprzet niz akutalny po OC, a niestety na płyte Z370 nic powyzej 8700k nie wlozysz a pewnie za nastepne 2 generacje juz wejda procesory ktore beda chodzily tylko na ramach ddr5 wiec wtedy juz cala platforma bedzie do wymiany.

 

Zastanow sie czego oczekujesz od kompa i czy intel i7 8700 stock ci wystarczy czy potrzebujesz wiecej  mocy i bedzie trzeba robic oc.

 

Na twoim miejscu szedlbym ze tak powiem na grubo :) i kupil opcje z OC, i nawet jesli sam nie chcesz sie za to zabierac to zanioslbym komputer do kogos kto sie na tym zna i zrobi ci delid i oc procesora oraz pamieci, i zlozy to wszystko za 250zl.

Link to post
Share on other sites

 

 

Panowie odnośnie obudowy.. Najlepiej typ Full Tower?

 

 

Z obudów, bardziej przewiewnych masz Fractal Meshify C TG czy Phanteks Enthoo Pro M TG.

Miejsca dużo, o temperatury bym się nie martwił, full tower do niczego nie jest CI potrzebne.

 

 

Monitor wytypowany - iiyama G-MASTER GB2788HS Red Eagle.

Z Freesync pod

 

 

Dodam także,że ogólnie zamierzam się przesiąść z mojego, hm tymczasowego, Radeona na jakiegoś GFa jak tylko stanieją

 

Nie wiem nad czym tu dyskutować, przy i7 8700 i tak musisz brać Z370, tak samo cichsze chłodzenie. Na dobrą sprawę 200zł dopłaty do 8700K stówka do płyty i 50zł do wydajniejszego chłodzenia.

 

OC procesora na obecną chwilę jest dziecinnie proste, skoro budżet nie jest problemem to ja bym się nie ograniczał.

Link to post
Share on other sites

@Tirell np :)

http://www.morele.net/inventory/info/134fc8b6/
panowie finalny koszyk może być?
Zmieniłem ramki na Corsair ze względu na gwarancje. Podobnie z monitorem iiyamy,których gwarancje chwalę,bo miałem niestety okazje z niej skorzystać :) Chłodzenie CPU powinno wystarczyć? Obudowa też chyba niczego sobie :)

 

Z Freesync pod

Tzn monitor typowo pod Radka?
 

Edytowane przez sarzz
Link to post
Share on other sites
Tzn monitor typowo pod Radka?

Dokładnie, jeśli już brać nowy monitor to z myślą by czerpać z niego korzyści w grach, właśnie pod obsługę G-Sync.

 

panowie finalny koszyk może być?

Nie wiem po co CI buda za 700zł, taniej jest wersja Tempered Glass, którą sam posiadam w wersji Antracyt Grey. 

Za ~400zł jest Enthoo Pro, z dużą ilością miejsca na dyski Fractal R5 czy nawet R6.

 

Z chłodzeniem dociągnąłbym do wersji Pro.

Link to post
Share on other sites
G-Sync

Trochę lipa w ofercie pod tym względem. Nie uśmiecha mi się inwestowanie w acera,gdy mam w pamięci zetknięcie z ich serwisem. Aoc również nie brzmi zbyt optymistycznie.. Czy różnica między tymi rodzajami synchronizacji (?) jest na tyle istotna,aby faktycznie w nią inwestować? W dodatku zanim przejdę na GPU od Nvidii trochę minie i czy tutaj nie będzie zgrzytu z moim radeonem?

Chłodzenie poprawione.

Obudowa to już kwestia gustu.. byleby pomieściła moją GPU i chłodzenie CPU :)

 

Ad vocem monitora.. Zastanawiam się nad matrycą IPS. Jeśli mam brać TN wyłącznie jako do gier ze względu na szybkość reakcji (?) etc a nie ze względu na wyświetlaną jakość to bliżej mi do IPS.

Edytowane przez sarzz
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy różnica między tymi rodzajami synchronizacji (?) jest na tyle istotna,aby faktycznie w nią inwestować?

Jeśli chcesz IPS'a to taka zabawa z G-sync to 2500zł w górę. 27" i FHD brzmi średnio. Prędzej szedłbym w WQHD, koszt podobnie co ta Iiyama.

 

 

 

Obudowa to już kwestia gustu.. byleby pomieściła moją GPU i chłodzenie CPU

Zwykła Luxe ma pleksi zamiast szkła i ogólnie gorzej wygląda. Jeśli tak podchodzisz do tematu to nie wiem po co tyle wydawać na obudowę. Za 300-350zł masz już bardzo dobre i przewiewne skrzynki, które wszystko pomieszczą.

Link to post
Share on other sites

@3ndurek https://www.morele.net/monitor-benq-gw2765he-950679/ taki monitor już będzie lepszy?

#Obudowa

Wiesz, zależy mi głównie na wentylacji, jakości wykonania etc ale nie chce przy okazji,aby to była standardowa czarna puszka ;)  Okno będzie tutaj niezbędne. Nie wykluczam np dokręcenia jakiś ledowych wentylatorków czy innych choinkowych błyskotek. Ogólnie - wygląd także ma tutaj istotne znaczenie.
Wcześniej mieliśmy obudowy SPC i teraz chciałbym czegoś więcej :)
A ja zamiast rozpisywać się nt mojej optyki w kontekście obudowy po prostu wolałem skwitować kwestią gustu a żeby nie wymagać od Was forumowicze konkretnych przykładów :)
Obecnie szukam wśród tego typu designu:
https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-silent-base-800-bgw01-758706/
https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400s-tempered-glass-edition-ph-ec416pstg-ag-1113829/
https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r6-czarny-fd-ca-def-r6-bk-tg-1687884/
https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400-tempered-glass-ph-ec416ptg-br-1112409/


PS. Poleciłbyś może jakąś inną, lepszą płytę główną ale MSI? A tak poza monitorem i obudową - zatwierdzony zestaw? :)

Edytowane przez sarzz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...