Skocz do zawartości

Program monitorujący prace PC podczas obciążenia


Recommended Posts

Witam, poszukuję programu, który będzie działał na takiej zasadzie, że włączę go sobie przed np. grą, ustawią ją na wysokie parametry (grafika itp) i program po wyłączaniu gry pokaże mi który parametr osłabiał całość, da namiar na słabości konkretnych podzespołów. Mam na myśli to, że widać co zaniża wydajność w danym momencie gry. Czasem brakuje mocy CPU, czasem GPU, a jeszcze kiedy indziej brakuje pojemności pamięci karty, czy RAM lub temperatura zbyt wysoka i np. pokaże dany parametr na czerwono. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Różne gry,mają różne wymagania. Sprawdź wymagania zalecane danej gry (nie minimalne) i porównaj ze swoim sprzętem. Są gry,które bazują na wydajności procesora,inne na karcie graficznej,ważna też jest ilość pamięci dostępnej. Nie ma takiego programu,o który pytasz...Z danych (zdjęć) wynika,że procesor jest chyba trochę za słaby,bo momentami był wykorzystywany w 100% i może wtedy pojawiały się te problemy w grze.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

i3 nie jest procesorem do gier, bynajmniej nie tych najnowszych, ale to pewnie wiesz. Z HWiNFO wynika:

 

Max CPU Thread Usage 100%

GPU D3D Usage 100%

 

I procesor i karta pracują czasami na 100%

 

Zainstaluj MSI Afterburner, wtedy na ekranie gry zobaczysz na żywo tabelkę z obciążeniem procesora i grafiki. Będziesz wiedział czy te obciążenie występuje ciągle czy czasami.

Link to post
Share on other sites

Po wymianie procka na i5 3450 sprawa wygląda tak, podczas godzinnego grania:

6750583800_1518960187_thumb.jpg

Niby są większe FPS jak przed wymianą, mam stabilizacje 60-80 FPS, ale czasami mam taka zwiechę, że blokuje mi gre na ułamek sekundy spada na 1 FPS i zacina, pozniej puszcza i jest płynnie (np. skacze z dachu w grze, zacina i jestem już od razu na ziemii)

Patrząc na te dane kto może być wynowajcą?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...