Skocz do zawartości

Jak wyłączyć ostrzeżenie o temperaturach?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lasq09,

Recommended Posts

Witam 

Mam Xeona E5450 na 775. Zaraz po uruchomieniu komputera wyskakuje komunikat o przekroczeniu temperatur i muszę za każdym razem klikać F1. Sprawdziłem procesor podczas gry i działa w porządku. Maks temperatura to ok 75 stopni. Czy da się to wyłączyć i czy w ogóle opłaca się to wyłączać?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jak masz ustawione w biosie. Tam możesz to zmienić i wstawić swoje temperatury...

Wiesz dokładnie może gdzie mógłbym to sprawdzić? Byłem w zakładce gdzie były temperatury i mogę wyłączyć opcje, że komputer się wyłącza po przekroczeniu jakiejś temperatury. Słyszałem coś, że da się pominąć po prostu ten ekran, w którym muszę kliknąć F1 ale nie mogę znaleźć tej opcji.

Link to post
Share on other sites

W pierwszej kolejności trzeba sobie zadać pytanie co powoduje takie temperatury zaraz przy starcie. No chyba, że masz zamiar skrócić żywot procesora, ważne aby gra chodziła. Ten procesor według specyfikacji może osiągnąć 67 stopni. Chłodzenie pewnie odpadło, ale co tam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najpierw sprawdź czy procesor ci się rzeczywiście nie grzeje czy dobrze podłączyłeś chłodzenie i masz pastę najlepiej od razu po starcie jak komputer jest zimny wejdź do biosu i sprawdź temp jak nie masz takiej opcji w biosie to po uruchomieniu odpal core tempa albo jakiś inny program. Jeśli temperatura jest ok upewnij się czy masz wgrany bios i mikrokody pod ten procesor. Sam mam xeona na s775 i na początku też miałem problem z temperaturami pokazywało mi 95*C ale coś zrobiłem i teraz pokazuje ok (nie pamiętam co bo to było pare lat temu). Na 90% myślę że to wina biosu

Link to post
Share on other sites

W pierwszej kolejności trzeba sobie zadać pytanie co powoduje takie temperatury zaraz przy starcie. No chyba, że masz zamiar skrócić żywot procesora, ważne aby gra chodziła. Ten procesor według specyfikacji może osiągnąć 67 stopni. Chłodzenie pewnie odpadło, ale co tam.

Ale nie osiąga takich temperatur po 5 sekundach  :rotfl:

Najpierw sprawdź czy procesor ci się rzeczywiście nie grzeje czy dobrze podłączyłeś chłodzenie i masz pastę najlepiej od razu po starcie jak komputer jest zimny wejdź do biosu i sprawdź temp jak nie masz takiej opcji w biosie to po uruchomieniu odpal core tempa albo jakiś inny program. Jeśli temperatura jest ok upewnij się czy masz wgrany bios i mikrokody pod ten procesor. Sam mam xeona na s775 i na początku też miałem problem z temperaturami pokazywało mi 95*C ale coś zrobiłem i teraz pokazuje ok (nie pamiętam co bo to było pare lat temu). Na 90% myślę że to wina biosu

Z tego co wiem to nie tylko mi wyskakuje taki komunikat. Chcę go tylko wyłączyć żeby nie czekać aż pojawi się w końcu komunikat i będę mógł pominąć go F1.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie chcesz sprawdzić pasty termo i montażu procesora ? To 20 minut pracy...

Tylko co mam sprawdzić? Czy krzywo pastę nałożyłem? Nie mam problemów z temperaturą tylko z komunikatem. Sprawdzałem temperatury i było OK. Ja chcę się tylko tego komunikatu pozbyć... 

Sprawdzę jeszcze BIOS ale wątpię, że będzie opcja wyłączenia tego powiadomienia. Już grzebałem ale nic takiego nie znalazłem.

Mam płytę Asus P5B Deluxe z BIOSem zmodowanym pod xeon'a.

Link to post
Share on other sites

Jakie masz chłodzenie na tym Xeonie ? Bo 75 °C to sporo Ja nigdy na swoim podkręconym Xeonie nie miałem więcej jak 65°C(chłodzenie SPC Spartan 2) . Jeśli masz boxowy cooler to nie nadaję się on do chłodzenia CPU o takim TDP(80W). Z takim temperaturami Twój procesor podziała parę miesięcy i diabli go wezmą. Zmienisz chodzenie to i ostrzeżenie zniknie. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Jakie masz chłodzenie na tym Xeonie ? Bo 75 °C to sporo Ja nigdy na swoim podkręconym Xeonie nie miałem więcej jak 65°C(chłodzenie SPC Spartan 2) . Jeśli masz boxowy cooler to nie nadaję się on do chłodzenia CPU o takim TDP(80W). Z takim temperaturami Twój procesor podziała parę miesięcy i diabli go wezmą. Zminisz chodzenie to i ostrzeżenie zniknie. 

Jakie chłodzenie możesz mi polecić??? Co do komunikatu to nie zniknie ;) Jak mówiłem raczej wątpię, że procesor zagrzeje się do krytycznych temperatur w 5 sekund...

Link to post
Share on other sites

Takie chłodzenie powinno wystarczyć https://www.silentiumpc.com/spartan-3-pro-he1024/ masywniejszy cooler Fera 3 też możesz kupić ale weź pod czy się zmieści do Twoje obudowy. Montaż jest dość prosty płyty głównej nie trzeba wyciągać. Świeża pasta(w zestawie) i powinno być dużo lepiej niż z box intela. 

Dzięki za pomoc :) Mimo iż nie pozbędę się tego komunikatu to przynajmniej będą niższe temperatury :P

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ale offtop się zrobił polecacie mu jakieś chłodzenia które są droższe od tego procka a temperaturę na 100% ma dobrą po pierwsze to w 10 sec procek mu się nie nagrzeje do 75*C a po drugie to jest standard że nieprawidłowo wyświetla temperaturę procek nie jest pod tą podstawkę i tyle jak nie masz opcji w biosie do ignorowania to musisz skipować za każdym razem i tyle

Link to post
Share on other sites

Co ja wiedzę jasnowidzenie się niektórym włączyło. Też miałem Xeona na płycie ASUSA i wszystko działało ok. Jeśli masz dograne mikrokody do bios to CPU zachowuje się tak samo jak normalny procesor LGA 775. Czyli jeśli zabezpieczanie przed przegrzaniem procesora coś sygnalizuje, to na pewno jest coś nie tak z chłodzeniem. Może nie trzyma któryś z plastikowych zaczepów chłodzenia i docisk jest gorszy z jednej strony, pasta źle pokrywa procesor lub przy montażu się zsunęła. Procesor, który posiadasz może być wadliwy w co wątpię bo pokazuje w miarę realne temperatury(choć wysokie). Żaden boxowy schładzacz nie da rady dobrze ochłodzić 80 W procesora w starej litografii do tego musi być założony lepszy cooler. Zrób screen z bios z informacją o temperaturze zaraz po włączeniu komputera. Zdjęcie chłodzenie mile widziane, HWMonitor i screen też by się przydał. Rozwiejemy wątpliwości bo wróżenie z fusów mnie osobiście nie bawi. 


Funkcja w bios czuwająca nad nieprzegrzewaniem się Twojego Xeona nazywa CPU TM function-Disabled i ostrzeżenie zniknie. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co ja wiedzę jasnowidzenie się niektórym włączyło. Też miałem Xeona na płycie ASUSA i wszystko działało ok. Jeśli masz dograne mikrokody do bios to CPU zachowuje się tak samo jak normalny procesor LGA 775. Czyli jeśli zabezpieczanie przed przegrzaniem procesora coś sygnalizuje, to na pewno jest coś nie tak z chłodzeniem. Może nie trzyma któryś z plastikowych zaczepów chłodzenia i docisk jest gorszy z jednej strony, pasta źle pokrywa procesor lub przy montażu się zsunęła. Procesor, który posiadasz może być wadliwy w co wątpię bo pokazuje w miarę realne temperatury(choć wysokie). Żaden boxowy schładzacz nie da rady dobrze ochłodzić 80 W procesora w starej litografii do tego musi być założony lepszy cooler. Zrób screen z bios z informacją o temperaturze zaraz po włączeniu komputera. Zdjęcie chłodzenie mile widziane, HWMonitor i screen też by się przydał. Rozwiejemy wątpliwości bo wróżenie z fusów mnie osobiście nie bawi. 

Funkcja w bios czuwająca nad nieprzegrzewaniem się Twojego Xeona nazywa CPU TM function-Disabled i ostrzeżenie zniknie. 

Zrobił się niezły syf...

Nie chce mi się za bardzo robić zdjęć dlatego po prostu powiem i rozwieje twoje wątpliwości.

-W montażu pomagała mi osoba, która to robiła (w sensie kierowała tym co robię, udzielała informacji) i też miała ten komunikat ale miałem się tym nie przejmować. No i się nie przejmuje tylko to troszkę denerwujące.

-Wiem, że to zwykły radiator i może kupie tego spartana bo max temperatura podczas gry to 75 stopni więc może się przydać.

-Oto bios ( http://tanieprocesory.pl/bios2/ ), płyta ASUS P5B Deluxe. Sam nie mogłem skonfigurować więc pobrałem.

-Pastę zakładam na radiator, nie na procesor. Nie ma opcji że pasta jest źle rozprowadzona gdyż już na radiatorze ją rozprowadzałem (nie pierwszy raz instaluję procesor)

-Każdy zatrzask dokładnie sprawdzam po założeniu i wszystkie są dopięte. Zawsze staram się robić coś dokładnie...

Wysoka temperatura może być spowodowana tym, że radiator nie domaga. To fakt dlatego prawdopodobnie go zamienię. Mimo wszystko wątpię że komunikat zniknie gdyż procesor nie osiągnie takiej temperatury w 5 sekund co zresztą mówiłem. Gdyby nawet się tak nagrzał to bym już na obudowie po chwili poczuł...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...