Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do  4.7 o  ile jest najnowszy bios to pyknie  w  starszych mogą być zabójcze napięcia wtedy wiec najlepiej zrobić uV np na stałe 1.2 V

W grach nie powinno byc więcej jak 60 stopni ;)


Szkody zadnej nie wyrzadzi  ale tego przyciecia w bf1 tez nie zlikwiduje .Standardowo 8600k ma 4.1 ghz Bedzie szybciej i tyle ;)

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

 

 

eee zeby było szybciej. Juz ci mówiłem ze nie wiem skąd masz te przyciecia .Ja nie mam

 

Jeśli w komputerze występują problemy to polecanie komuś OC jest, delikatnie mówiąc, skrajnie głupie. W takiej sytuacji należy dążyć do setupu najbliższego defaultowym ustawieniom dosłownie wszystkiego, co się da, aby znaleźć przyczynę problemu. Dokładanie kolejnego elementu, który może potencjalnie robić kuku jest działaniem średnio rozsądnym.

 

@Dominik - przeskanuj kompa Malwarebytes, sprawdź również w Task Managerze, czy nie ma tam jakichś podejrzanych procesów. Z jakiego antywirusa korzystasz?

Link to post
Share on other sites

Zasada w aktualizacji biosów czy to płyt gł. czy kart graficznych lub aktualizacji firmware jest taka, że jeżeli wszystko hula to aktualizuje się wtedy gdy nowy bios wnosi jakieś zmiany ulepszające lub niwelujące ewentualne błędy. U Ciebie nie hula i na razie tylko prowadzimy dywagacje, a nic nie wykonujesz celem poprawy. Nie działa poprawnie więc z aktualizuj bios, jednym ze składników biosu jest Poprawia zgodność karty graficznej.Niczym nie ryzykujesz, masz Dual bios

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Skorzystałem wlasnie z tego programu, wrzuciłem mod " OC " na początku oferowany przez program potem Game mode i nic to nie dało mimo podwyższenia zegarów. Zwróciłem uwage na wykres jak grałem i tych  " Klatkowań/ zaników klatki było całkiem sporo " ale nie było spadku na wykresach jeśli chodzi o tryb pracy karty. 

Link to post
Share on other sites

Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log i zminimalizuj HWiNFO. Graj do wystąpienia klatkowań. Jak się pojawią wyjdź do pulpitu (nie zamykaj gry). Zamknij HWiNFO i wtedy zamknij grę. Potem kierujesz się do zapisanego logu następnie wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka. Może w logu wyłapie się jakieś nieprawidłowości.

 

Link to post
Share on other sites

Oki zrobię to później za 3 godziny po pracy i Ci wyślę

 

 

Witam ponownie. Pisze z telefonu ponieważ komputer jest u informatyka. Po 2 dniach i testach ten wykluczył procesor dysk kartę graf. Nie przetestował ramow które ma testować dziś. Jedynie zauważył że jest niskie napięcie od strony zasilacza. Mogło by być to przyczyną? Zanikow klatki?

Edytowane przez Dominik1998
Link to post
Share on other sites

 

 

niskie napięcie od strony zasilacza. Mogło by być to przyczyną? Zanikow klatki?
Zależy jak niskie jest to napięcie. Twój PC z kartą w porywach może mieć zapotrzebowanie na 370W, a Twój zasilacz ma moc 550W. Wobec powyższego jedynie wada zasilacza, który przy obciążeniu nie utrzymuje napięcia na poziomie około 11.800V może powodować takie zachowania karty graficznej. Chociaż myślę, że powinno to powodować komunikaty ze strony systemu lub zapisanie w podglądzie zdarzeń błędów związanych z grafiką.  Szkoda, że nie zrobiłeś testu z zapisem logu w HWiNFO.
Link to post
Share on other sites

W drugim akapicie "Specyfikacja ATX 2.2 i prawidłowe wartości napięć" w artykule:

http://www.overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

 

Najniższe napięcie mieszczące w/g normy dla napięcia +12V to 11,4 V max 12,6V.

 

  Najważniejszym parametrem jest sprawność zasilacza to jest ile jest w stanie oddać watów mocy (W) do zasilenia podzespołów komputera.

Bo co z tego jak zasilacz będzie miał idealne napięcie na lini +12V jak nie da rady zaopatrzyć w moc poszczególnych części komputera, potrzebnych do prawidłowego działania.

Z czasem sprawnosć zasilacza spada względu na zużycie podzespołów, co skutkuje z większym wydalaniem mocy w postaci ciepła.

Link to post
Share on other sites

Powracam. Był wstawiony renomowany zasilacz Chieftec 750W sytuacja była ta sama jak w przypadku 550W zasilacza. Wina zeszła na płytę. Spisał papier potwierdzający diagnozę i w raz z kartą i plyta oddalem to do sklepu który ma odesłać do producenta. Trzeba teraz tylko czekać na werdykt

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Problemy nadal wystepuja. 

 

Karta wczoraj wróciła z płytą bezpośrednio od producenta.

Karta według producenta jako usterka  opisana w protokole moim ; Zacięcia w aplikacjach nisko wymagających, spadki klatek - uwzględnił usterkę którą niby naprawili. Płyta była sprawna zgodnie ze specyfikacją producenta.

Dzisiaj podpiąłem ponownie komputer po odbiorze podzespołów i nadal występują  przycięcia mimo, że karta została naprawiona.

Ja już nie mam bladego pojęcia co jest na rzeczy. 

Nadal gdybam nad tym monitorem, że być może nie jest on odpowiedni do tego typu gier. Może on powoduje braki tych klatek? 
Może dobrym rozwiązaniem było by także sprzedać ta karte i kupić inną, może od RADEONA? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...