Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Poradzono mi założenie tematu.

 

Zastanawiam się nad wymianą mojego starego i5 2500 na 8600k/8700k bo wzrost będzie duży, ale problemem są teraźniejsze płyty główne. Nie nadające się do Windows 7, przynajmniej tyle wynika z oficjalnych źródeł.

Brak sterowników, problemy z usb, dyskiem itp.

 

Procesor: 8600k/8700k

Płyta główna: Asrock z370 extreme 4

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jestem użytkownikiem zaawansowanym!
 

 

Użytkownik zaawansowany nie zadaje takich pytań.

 

Podejdź do sprawy profesjonalnie. Poszukaj sterowników do chipsetu, bo to podstawa. Najlepiej po identyfikatorach sprzętu. Jak nie znajdziesz na stronie producenta, poszukaj modowanych przez społeczność - może się okazać, że będą tylko na stronach rosyjskojęzycznych. Inne karty rozszerzeń można dołożyć już wspierane (dźwiękówka i grafika zamiast zintegrowanych, sieciówki itp.). Zintegruj sterowniki do USB3 z płytą instalacyjną siódemki przed próbą instalacji. Swoją drogą, sterowniki od chipsetu też warto zintegrować.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gdyby to było takie proste  - pobierz sterowniki ze strony, ale nie jest.

 

Szukam cały czas w google i nie widzę sterowników do windows 7.


http://www.overclock.net/photopost/data/1694341/c/c7/c7494d49_wehIqcL.png


http://www.overclock.net/forum/6-intel-motherboards/1642446-how-install-windows-7-coffee-lake-pc-z370-chipset-motherboard-asus-maximus-x-hero.html w tym temacie ktoś zainstalował 7 na asrock taichi

Link to post
Share on other sites

Nikt nie powiedział że nie da się zainstalować 7 na z370, oczywiście da się ale intel nie gwarantuje że cokolwiek będzie działać. Najbardziej pewne że nie będzie działać zintegrowana grafika i optane. Gdzieś tam można dorwać sterowniki w wersji beta do grafiki, oficjale nigdy się już nie pojawią i trzeba się z tym pogodzić że 7 jest już systemem niewspieranym przez wielu producentów.

Link to post
Share on other sites

Mam płytę ASRock Z370 Taichi i wszystkie sterowniki pod Windows 7 zainstalowane

 

uZeWnol.png

 

czyli instalujesz (sterowniki dla ASRock Z370 Extreme4):

 

Windows 7 [KLIK] Intel Chipset Device Software 10.1.17464 WHQL
Windows 7 [KLIK] Intel Management Engine Interface (MEI) 11.7.0.1065
Windows 7 [KLIK] Intel Rapid Storage Technology 15.9.1.1018
Windows 7 [KLIK] Realtek High Definition Audio 6.0.1.8351
Windows 7 [KLIK] Intel Network Connections Software 23.0
Windows 7 [KLIK] Intel Optane Memory System Acceleration 15.9.0.1015
Windows 7 [KLIK] Asmedia ASM-3142 USB 3.1 Controller Drivers 1.16.50.1
Windows 7 [KLIK] Asmedia AMS-106x Sata 6G controllers 3.2.3.0
Windows 7 [KLIK] Intel usb3x 5.0.4.43

 
 
jedynie nie ma sterowników do integry Intel HD630, wtedy Windows 7 instaluje standardowe, można na nich filmy oglądać, natomiast gry mogą nie działać
 
większość tych sterowników znajduje się na stronach płyt Gigabyte / MSI / ASUSa dla płyt Z370
Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Miałem  7 na z 170 i  powiem szczerze że lepiej 10 -tke .Bywają problemy ;)

 

nie prawda, to właśnie Windows 10 jest bardziej problematyczny,

m.in ciągłe poprawki i testowanie na użytkownikach już od 2015 roku,

do 2020 roku może się wyrobią w tym tempie, ja nie mam zamiaru być królikiem doświadczalnym z Windows 10

 

 

 

Poza tym nowy sprzet do rozrywki bez dx 12 no tak srednio bym powiedział :P

DX12 to jedna wielka ściema, nie ma realnych korzyści, jedynie masa obiecanek (podobnie jak wyżej)

gry to na "niby" obsługują, aby podlizać się microsoftowi

zysk wydajności najbardziej widoczny jest wtedy gdy masz procesor 2-rdzeniowy ...

Link to post
Share on other sites

 

DX12 to jedna wielka ściema, nie ma realnych korzyści, jedynie masa obiecanek (podobnie jak wyżej)

gry to na "niby" obsługują, aby podlizać się microsoftowi

zysk wydajności najbardziej widoczny jest wtedy gdy masz procesor 2-rdzeniowy ...

Nie ma to żadnego znaczenia jak  wleci  gra dx  12 only .Nie odpalisz czyli lipa

Co  do jakości obazu.na gtx widać ze jest  wyzsza z dx12 ale to wcale nie musi oznaczać wyższość dx 12 nad 11

Po  prostu nviida obcina jakośc na dx11 ;)

A  co do  lake z win 7 bywały kłopoty z przycieńciami obrazu  na dx 7  a na 10  nie uświadczysz  ;)

Edytowane przez Nowaj
Teorie spiskowe to naprawdę nie tutaj.
Link to post
Share on other sites

PCty miały być otwartą architekturą, dowolnie modyfikowalną według własnych potrzeb, tym czasem coraz częściej okazuje się że jesteśmy zmuszani do dobierania sprzętu pod określone podzespoły (to jeszcze jest w miarę zrozumiałe) a teraz nawet oprogramowanie.

Fizycznie, stać mnie było zeszłego roku w kwietniu na zakup nowszych komponentów, ale ze względu na ograniczenia związane z koniecznością posiadania Windowsa 10 zmuszony byłem wybrać procesor 6 generacji żeby dalej korzystać z Win7, dodam tylko że i tak miałem problemy z instalacją niektórych sterowników na z170!
Nie jest to kwestia samego sprzętu, bo nawet dzisiaj, mógłbym zaktualizować bios i hulać na Win10 prawdopodobnie bez przeszkód, więc w odwrotną stronę to również powinno funkcjonować. Tymczasem mamy co mamy i wciskają nam wszędzie tą 10tkę.

 

Link to post
Share on other sites

 

Mam płytę ASRock Z370 Taichi i wszystkie sterowniki pod Windows 7 zainstalowane

 

uZeWnol.png

 

czyli instalujesz:

 

Windows 7 [KLIK] Intel Chipset Device Software 10.1.17464 WHQL 
Windows 7 [KLIK] Intel Management Engine Interface (MEI) 11.7.0.1065
Windows 7 [KLIK] Intel Rapid Storage Technology 15.9.1.1018
Windows 7 [KLIK] Realtek High Definition Audio 6.0.1.8351
Windows 7 [KLIK] Intel Network Connections Software 23.0
Windows 7 [KLIK] Intel Optane Memory System Acceleration 15.9.0.1015
Windows 7 [KLIK] Asmedia ASM-3142 USB 3.1 Controller Drivers 1.16.50.1
Windows 7 [KLIK] Asmedia AMS-106x Sata 6G controllers 3.2.3.0
Windows 7 [KLIK] Intel usb3x 5.0.4.43
 
 
jedynie nie ma sterowników do integry Intel HD630, wtedy Windows 7 instaluje standardowe, można na nich filmy oglądać, natomiast gry mogą nie działać
 
większość tych sterowników znajduje się na stronach płyt Gigabyte / MSI / ASUSa dla płyt Z370

 

Dzięki! Ale czy te stery od taichi będą działać na extreme 4?

 

NIE POTRZEBA MI TEJ KIEPSKIEJ ZINTEGROWANEJ GRAFIKI!

 

Jedyny co potrzebuje to chipset, dźwięk, sieciówka. Żadne integry i optane (nawet nei wiem co to).

Link to post
Share on other sites

Dzięki! Ale czy te stery od taichi będą działać na extreme 4?

 

NIE POTRZEBA MI TEJ KIEPSKIEJ ZINTEGROWANEJ GRAFIKI!

 

Jedyny co potrzebuje to chipset, dźwięk, sieciówka. Żadne integry i optane (nawet nei wiem co to).

 

to są sterowniki do twojej ASRock Z370 Extreme4

 

 

 

Z czym masz problemy w win10 ?

 

z wieloma sprawami, nie chce mi się ich opisywać

 

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Windows 7 [KLIK] Intel Management Engine Interface (MEI) 11.7.0.1065

 

Tego radziłbym na domowym komputerze nie instalować. Mechanizm ten z założenia miał pomóc administratorom w zdalnym zarządzaniu sprzętem w dużych firmach, w praktyce okazał się dziurawy i może stanowić zaproszenie dla "hakerów". Po prostu wyłączyć to w menadżerze urządzeń i o ile się da, również w UEFI/BIOS.

Link to post
Share on other sites

Nie da się go wyłączyć, przy najmniej na mojej płycie ASRock Z370 Taichi,

w interfejsie UEFI jest widoczne jako wersja firmware dla MEI,

 

9zPnYRa.png

 

czyli działa to jak dodatkowa aktualizacja biosu, ale tylko z poziomu systemu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...