Skocz do zawartości

Głośniki do 1000zł - zestaw 2.1 czy 5.1


Recommended Posts

Cześć, mam stare głośniki 2.0, są za ciche dla mnie. Poszukuje zestaw do 1000 zł. Nie wiem czy lepiej wybrać wersję 2.1 czy 5.1, bo jestem amatorem w tej kwestii, ale zależy mi na jakości. Głośniki mają być głównie do oglądania filmów, słuchania muzyki, ewentualnie do jakiś gierek. Na pewno nie mogą być ciche. Karta dźwiękowa to audiotrak prodigy cube black edition.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Polecam ranking http://www.hi-fi.com.pl/pliki/systemowe/ranking.pdf każdy znajdzie coś dla siebie.

 

,,wybrać wersję 2.1 czy 5.1 "- 5.1 zestaw oferuję dzwięk przestrzenny czyli większy realizm odczuwania dźwięków z filmów strzałów itp  dla fanów oglądania filmów zatem jak znalazł. Zestaw 2.1 nie oferuję czegoś takiego. Druga kwestia jeszcze żeby uzyskać efekt 5.1 po za głośnikami oczywiście film musi być nadawany z tym standardem. Zazwyczaj masz info o filmie jakiego standardu dźwięk jest nadawany.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie bardzo wiem od kiedy maksymalna głośność jest związana z tym czy zestaw jest stereo czy wielokanałowy...

 

Jak się ma jakieś pierdziawkowate 2.0 to można potem mieć jakieś mylne przekonanie, że wszystkie 2.0 są słabe i potrzeba subwoofera, żeby to "jakoś" grało. Na moje "jakoś" to właśnie gra z subem, a żeby mieć jakość zamiast jakoś to fajnie mieć dobre 2.0 jako baza. Potem jacyś fani basu mogą dołożyć suba :P 

Link to post
Share on other sites

2.0 są za ciche? widocznie nie słuchałeś Microlab Solo 7c. I te bym polecał. Ew. 6c jeśli muszą być mniejsze lub 9c jeśli chcesz wydać więcej (nie wiem jaka różnica w jakości między 7 a 9).

Głośniki z których korzystam, są bardzo stare, jak ustawie volume na maxa to jeden mi przygasa, czasem wręcz go nie słychać... Nigdy dźwięk nie był dla mnie ważny i zawsze jak miałem cokolwiek kupować to znajdowało się coś innego. Ostatnio oglądałem jakiś film i irytowało mnie to, że słabo słyszałem dialogi. A że jak coś kupuje to przedkładam jakość nad cenę, stąd mój post.

Link to post
Share on other sites

IMO jak masz wystarczająco dużo miejsca to bierz Solo7c, to naprawdę spore głośniki i z głośnościa nie mają problemu. Pozostałą część budżetu przeznacz na DAC-a (jak tylko do kompa to doskonały będzie FX-Audio FX01). Solo 9c nie bierz, solo 7c + DAC zagra znacznie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Spoko, fajne oba z wyglądu, mam na myśli solo 7c i edifier r2730. Pytanie które lepsze i martwi mnie to czemu są takie duże... Pokój mam spory ale biurko już nie :( I czy potrzebny jest DAC w obu przypadkach (DAC czyli wzmacniacz ?) Z tego co wiem to w mojej dźwiękówce mam DAC jakiś Wolfston czy jakoś tak... Zapomniałem dopisać, że środki mam ale szkoda mi wydać więcej niż 1k na głośniki bo audiofilem nie jestem i raczej nie będę.

Edytowane przez heavol
Link to post
Share on other sites

Każdy znajomy tak mówi do póki do mnie nie przyjedzie posłuchać. Edifier maja wbudowany dac'i (dac to nie wzmacniacz) można go obejść i podłączyć zewnętrzny po rca zagrają wtedy lepiej. Chcesz mieć bas to przetwornik musi mieć odpowiednią wielkość. Zawsze możesz skręcić z MDF jakieś podstawki pod głośniki.

Link to post
Share on other sites

Kwestia gustu, nie posłuchasz to się nie dowiesz ktore ci bardziej pasują. Ja edifierow bym nie brał ze względu na trojdroznosc - uważam ze się nie sprawdza w tanich głośnikach. Solo to 2,5 drogi i to wg mnie lepsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Zdecyduję się na solo 7c. Lepiej będą wyglądały na podłodze, bo na biurku to nawet edifierów nie postawie... Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czy przy podłączeniu solo 7c razem ze słuchawkami AKG k550 MKII pod Prodigy mogą wystąpić spadki mocy w sensie, że sprzęt podłączony będzie ciszej grał? To może jest głupie pytanie, ale miałem taki problem na zintegrowanej karcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...