Skocz do zawartości

Dysk Toshiba Canvio ,problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MariuszB35PL,

Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem ten dysk https://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/toshiba-canvio-basics-1tb-usb-3-0.bhtml Toshiba Canvio Basics i powinien działać na USB 3.0 ale coś jest nie halo , nie mogę go zmusić żeby działał w trybie wydajności USB3.0 transfery przy kopiowaniu i testach to maks 30MB/s a powinny być powyżej 100 MB/s. Zasysałem już jakieś sterowniki do usb 3.0 intelowskie ale to nic nie daje i nadal dysk pracuje z prędkością USB 2.0. Mam jeszcze jeden dysk 1 TB Seagate (teraz podłączony do xbox one) i on działał prawidłowo ,szybko itd (od roku jest przy xbox one) czy po tych upach win 10 (creator itd) mogło się coś namieszać w systemie? Może znacie jakieś rozwiązanie jak zmusić tą cholerę do pracy z prędkością USB 3,0 

daje link do YouTube gdzie gościu ma transfery na tym HDD powyżej 100 MB ja mogę tylko pomarzyć o takim transferze 

https://youtu.be/pO9-lVWT028?t=30


Edit

i co nikt nic nie ma jakiegoś pomysłu?

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Masz jakieś inne porty USB 3.0 na których mógłbyś go sprawdzić?  Wcześniej działał z większymi transferami?

Możesz sprawdzić u kogoś?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk jest nówka ze sklepu. Podłączony do kompa w którym są dwa porty USB 3,0 i 4 USB 2.0 plus 4 usb 2.0 wypuszczone do obudowy kompa. płyta to gigabyte GA-B75-D3V , na poprzednim dysku Seagate zewnętrznym transfery były wysokie przy kopiowaniu w obie strony. W płycie są dwa porty USB 3.0 na obu to samo. Windowsa już baaardzo długi czas nie instalowałem, więc to ta sama instalka co przy poprzednim dysku zewnętrznym seagate. Tak się zastanawiam czy to nie te updaty systemu Creators nie namieszał coś. Wszystkie sterowniki są najświeższe jak można tak samo Bios płyty. HDD tune sprawdzałem i nie ma żadnych błędów na sysku a w testach transfer jest maks 30 MB/s w obie strony. Ręce opadają 


EditTo jakieś pomysły Panowie? Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

a więc tak podłączyłem dysk seagate ten co jest przy Xbox One i na tym dysku transfery są 80 MB/s na Toshiba 30 MB/s na tym samym porcie USB 3.0 , zamieniłem kable przy dyskach i nadal takie same transfery na obu dyskach więc kabel jest Ok i USB 3.0 Wydaje się że też jest OK , wychodzi na to że dysk Toshiby nie jest w stanie uzyskać większych transferów, tylko czemu?

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

a nie sorki na tym drugim dysku również działa 30 MB/s  . Przez pomyłkę zrobiłem test dysku HDD SEagate.

Tak że sorki za wprowadzenie w błąd. Więc wracamy do tego że jednak USB 3.0 nie działa z pełną prędkością.

Więc transfery Na toshiba i na Seagate zewnętrznym są w zasadzie takie same

 

 

EDIT:1

U syna na kompie przetestowałem oba dyski i transfery na obu do 100 MB/s tak że coś u mnie spartolone. chyba czas winde postawić od nowa


Edit:2

Zrobiłem świeżą instalkę Windowsa 10 i po instalacji wszystkiego zrobiłem test no i niestety transfery nadal ledwo dobijające do 30 MB/s. Przeszukałem trochę internety by znaleźć jakieś świeże drivery do USB 3.0  no i coś tam znalazłem z maja 2017. zainstalowałem te sterowniki manualnie bo jak chciałem instalatora odpalić to Windows mi wywala komunikat że mój komp nie spełnia minimalnych wymagań lol, więc same driwery prawym myszy i instaluj poszło. Po tej instalacji transfery wzrosły ale nie do oczekiwanego poziomu , teraz są na odczycie i zapisie około 42 MB/s . Teraz tak czyżby kontroler USB w płycie coś był spaprany? może to że z płyty mam pociągnięte USB 2.0 na front obudowy coś krzaczy? Może jakiś kupić kontroler USB 3.0 na pci , tylko jaki będzie się nadawał do mojej płyty, (najlepiej ze 4 porty USB 3.0 ) i maks 50 zł no może 100 :D coś polecacie?

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Ja bym raczej na stery stawiał, sam mam u siebie różnice między 45MB/s a 95MB/s zależnie czy mam stery USB 3.0 UASP czy zwykłe, przy karcie pamięci. 


Zwłaszcza że mówiłeś że wcześniej było 100MB/s na innym windowsie.  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...