Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry :)

 

Po 6 latach padła mi karta graficzna (geforce gtx 560), poszukuję pilnie karty na kilka miesięcy bo i tak będę wymieniać cały zestaw pod koniec roku. Przyznam, że boję się używek ponieważ, niby lata temu, ale już się dwukrotnie na takich zakupach sparzyłem.

 

Zestaw obecny:

procek: Intel i5-2400 3.10MHz

płyta: ASROCK P67 PRO3 SE

zasilacz: XFX Core 450W

monitor ustawiony na 1680x1050 (jeśli to ma znaczenie?)

 

Zastosowanie:

Internet, praca, czasem jakiś film. Lubię pograć ale po pierwsze brak czasu, a poza tym stary RPGowiec ze mnie więc nie Wiedźmin 3 (ani nawet 2), ale raczej stary Torment czy BG2, ADOM ;) ewentualnie strategie Paradoxu jak na tym pójdą to już będzie git.

 

Będę wdzięczny za jakieś porady w kwestii zakupu. Karty potrzebuję szybko, bo praca nawet w excelu w obecnej rozdzielczości sprawia, że mam ochotę wyrzucić kompa przez okno.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

gt 1030 za 210pln z kurierem

 

http://allegro.pl/zotac-geforce-gt-1030-2gb-gddr5-lp-i7164704934.html

 

Napisz konkretnie jaki masz monitor i czy ma cyfrowe wejście obrazu (dvi, HDMI, dp) bo karty z 10xx nie obsługują sygnału analogowego (VGA, d-sub) i trzeba wtedy używać aktywnego konwertera (najtańsze za 20-30pln).


Co do wydajności to poszukaj testów na YT lub google.

Edytowane przez olo163
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gt 1030 za 210pln z kurierem

 

http://allegro.pl/zotac-geforce-gt-1030-2gb-gddr5-lp-i7164704934.html

 

Napisz konkretnie jaki masz monitor i czy ma cyfrowe wejście obrazu (dvi, HDMI, dp) bo karty z 10xx nie obsługują sygnału analogowego (VGA, d-sub) i trzeba wtedy używać aktywnego konwertera (najtańsze za 20-30pln).

 

Co do wydajności to poszukaj testów na YT lub google.

Co ty pitolisz, nawet nie wiesz co polecasz, ta karta ma też starego dsub :) jak by to była wersja z DVI to już by do mnie jechała.

Tak czy inaczej brać póki jest.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie bardzo Wam dziękuję za szybką odpowiedź.

Byłem święcie przekonany, że gt 1030 jest droższa. Monitor mam też jakoś 6-letni ale z gniazdem HDMI więc powinno być spoko. W ogłoszeniu zapisane, że nowa... więc super.

Dzięki jeszcze raz za pomoc! :)

Link to post
Share on other sites

Panowie bardzo Wam dziękuję za szybką odpowiedź.

Byłem święcie przekonany, że gt 1030 jest droższa. Monitor mam też jakoś 6-letni ale z gniazdem HDMI więc powinno być spoko. W ogłoszeniu zapisane, że nowa... więc super.

Dzięki jeszcze raz za pomoc! :)

bierz @haplo tego gt1030 do twoich wymagań to aż nadto (karta ma wydajność gtx750 bez ti)

Link to post
Share on other sites

Mi się udało kupić zanim sępy wykupiły :D http://allegro.pl/zotac-geforce-gt-1030-2gb-gddr5-lp-i7164704934.html

 

Jako zamiennik wysłużonego 6870, po lekkim podkręceniu masz wydajność 750Ti przy połowie ceny. Generalnie ta karta jest w sklepach w okolicach 300zł a na allegro były chyba jakieś wyprzedaże i przy cenie 200zł to naprawdę bardzo dobra karta :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...