Skocz do zawartości

Windows 10 - uruchom jako administrator


Recommended Posts

Hejka, pierwszy post na tym forum, mam nadzieję że nie ostatni ;) 
Przychodzę z takim drobnym problemem, otóż, mam win10 pro n, postawiłem go na nowo po tym jak raid0 mi się wysypał, teraz przy plikach np. mkv, mp3 i wielu innych mam opcję "uruchom jako administrator" a jak go kliknę to dostaje komunikat "z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności bla bla bla" Jest jakaś opcja żeby usunąć ten niepotrzebny wpis w menu kontekstowym? Tylko śmieci a staram się mieć na kompie tylko to co potrzebuje, to drażni  :/  :/

Ktoś coś? Czekam na pomoc ;D 

Link to post
Share on other sites

Powinieneś skojarzyć otwieranie plików multimedialnych albo poprzez kliknięcie na dany plik PPM i wybranie "Otwórz za pomocą..." - i tu wybierzesz program, którym chcesz, aby dany plik był otwierany, a który masz zainstalowany przez siebie (np. PotPlayer do filmów, Winamp do mp3) - albo wchodzisz w menu "Start", dalej  w "Ustawienia" i dalej w "Aplikacje" (tu wybierasz "Aplikacje domyślne" i wskazujesz program, którym chcesz, aby odtwarzane były pliki multimedialne - jest tu "Odtwarzacz muzyczny" i "Odtwarzacz wideo").

Link to post
Share on other sites

To może wrzucę skirna i się wyjaśni ;)
To jest moje menu kontekstowe dla pliku mp3 w tym przypadku

https://zapodaj.net/e72d4cd0670e3.png.html

 

A to pojawia się po klinięciu

https://zapodaj.net/9c78e61034704.png.html

Jak widać w tle są ustawienia i mam tam zaznaczone aplikacje domyślne dla zdjęć muzyki i filmów odpowiednio Zdjęcia z win10, aimp i vlc, jednak ta głupia pozycją w menu kontekstowym jest nadal ;___; 

Link to post
Share on other sites

A logujesz się jako administrator ? A tak poza tym,to w czym to przeszkadza ?

Oczywiście, moje jedyne konto jakiego używam to admin

 

Do odpalenia mediów na wersji systemu N potrzebny jest media feature pack ( instalowałeś?) Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Owszem, mam, pierwsza rzecz jaką zrobiłem - wiem że to głupie ale brałem windę ze szkoły, kliknąłem N zamiast zwykłej i już tak zostało.

 

No właśnie, uwaga @jarrino jest fundamentalna ;-) Czy to w czymś przeszkadza?

 

Olej to, skojarz pliki z odpowiednimi aplikacjami - i nie przejmuj się tym.

I widzicie panowie, otóż sprawa wygląda tak że w niczym :D Po prostu jest to niepotrzebne i chciałbym to usunąć. Tak da się z tym żyć, tak nie przeszkadza to za bardzo, ale mam świadomość że nie powinno tego być, wcześniej tego nie miałem i wiem że na pewno jakoś da się to usunąć. Szukam jakiejś wskazówki, mogę nawet w rejestrze ręcznie usuwać przy odpowiednich rozszerzeniach, tylko kurde gdzie? :D To jest bardziej estetyka i świadomość o tym że to niepotrzebne niż faktycznie problem. Myślałem że tu ktoś podda jakiś trop, cóż, wciąż czekam ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...