Skocz do zawartości

Płyta główna do procesora AMD Phenom II X4 955


Recommended Posts

Witam..Chciałbym się spytać jaką płytę główną polecacie do mojego procesora wymienionego  wyżej w granicy 300-400 zł ,żeby można było korzystać z jego maksymalnej częstotliwości takowania (głównie używam komputera do grania )? Mam aktualnie kartę MSI 760 GM-P23 FX (MS 7641) i częstotliwość procesora wynosi 1,40 GHz, a chciałbym wykorzystywać pełną moc.

Link to post
Share on other sites

 

 

i częstotliwość procesora wynosi 1,40 GHz

Bo wpakowałeś procesor z TDP 125W do płyty obsługującej maksymalnie 95W.

Co do zmiany to tak jak napisał kolega powyżej, nie opłaca się topić pieniędzy w platformę pod ten zabytkowy procesor.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz ja ci mogę za powiedzmy 15 euro + wysyłka z Niemiec (7 euro) sprzedać Asrocka A780GXH/128M +4GB DDR2(2x 1GB + 2GB). Jedyny jej feler polega na tym że maiłem założone chłodzenie Fera Pro które ma backplata więc oryginalne montowanie chłodzenia poszło do kosza lata temu - musiałbyś sobie założyć chłodzenie z backlatem albo przełożyć ten plastikowy stelaż montażowy z obecnej płyty. Na płycie siedzi teraz Athlon 240 to jak sobie go sprzedaż za parę złotych to ci jeszcze taniej wyjdzie. Mi to od dawna leży w szafie i się kurzy i nie mam co z tym zrobić.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Myślałem że lepiej wymienić płytę główną, aby wykorzystać moc tego procesora na maksa bo widziałem że radzi sobie w nowszych tytułach.Więc tak mam GTX 750 Ti, 8gb Ram , planuję dołożyć jeszcze 8 . Kartę graficzną chcę wymienić na GTX 1060 6gb. Chciałbym zrobić komputer do gier w nowsze tytuły takie jak Battlefield 1,  GTA V, Doom, Wolfenstein II, Wiedźmin 3.

Link to post
Share on other sites

Nawet jakbyś podkręcił pod korek ten procesor (a on jest fabrycznie wyśrubowany i za bardzo nie ma już miejsca na OC) to on i tak kartę pokroju 1060 napędził by tak na 40-50% jej maksymalnej mocy. To jednak jest już bardzo stara platforma. Może jakbyś miał 6 rdzeniowego Phenoma było by troszkę lepiej ale nie warto inwestować w taki sprzęt jakiś większych środków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To stać Cie na kartę graficzną za prawie 2000zł, dokupujesz ramu do 16GB ale chcesz "oszczędzać" na procesorze pozostając przy zabytkowym Phenomie II ? Bez sensu.

Sprzedaj ten procesor z płytą, dołóż te 400zł co masz i szukaj nowej platformy na LGA 1155 lub 1150 z i5.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzęt jest sprawny to według mnie warto. Różnica względem Phenoma będzie bardzo duża a i7-2600 to nadal bardzo dobry procesor.

Dziękuję bardzo za poradę, na pewno skorzystam.

Jak chcesz ja ci mogę za powiedzmy 15 euro + wysyłka z Niemiec (7 euro) sprzedać Asrocka A780GXH/128M +4GB DDR2(2x 1GB + 2GB). Jedyny jej feler polega na tym że maiłem założone chłodzenie Fera Pro które ma backplata więc oryginalne montowanie chłodzenia poszło do kosza lata temu - musiałbyś sobie założyć chłodzenie z backlatem albo przełożyć ten plastikowy stelaż montażowy z obecnej płyty. Na płycie siedzi teraz Athlon 240 to jak sobie go sprzedaż za parę złotych to ci jeszcze taniej wyjdzie. Mi to od dawna leży w szafie i się kurzy i nie mam co z tym zrobić.

Dzięki, ale jednak szukam trochę mocniejszych podzespołów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...