Skocz do zawartości

Windows 10 - brak połączenia z internetem w aplikacjach


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu mam zainstalowany na moim komputerze stacjonarnym Windows 10. Miałem z nim wiele problemów, ale jakoś udało mi się je rozwiązać. Najwięcej ich było z zainstalowaniem adaptera Wi-Fi TP-Link TL WN722N. Ostatecznie działa, ale jestem pewien, że coś jest nie tak. Otóż chodzi o to, że wszystkie strony internetowe działają, ale nie działa taka aplikacja jak Sklep albo przeglądarka Edge, które są systemowe. Myślę, że system zwyczajnie nie wykrywa internetu w swoim zakresie. Chciałbym wreszcie doprowadzić komputer do porządku jeżeli o to chodzi, bo od niedawna nie mogę nawet zainstalować aktualizacji systemowej przez Windows Update. Proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

A producent płyty głównej wspiera twoją płytę nowymi sterownikami i biosem pod windows 10 ?

Akurat tak sie składa, ze niedawno aktualizowałem BIOS. Moja płyta główna to Gigabyte B150M DDR3

Właśnie wszedłem w te ustawienia i w "Stanie sieci" mówią mi, że jest brak połączenia pomimo tego, że korzystam teraz normalnie z internetu, dziwna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie jest - natomiast mam wątpliwości, czy cokolwiek pomoże :). Moja mama ma zdaje się dokładnie ten sam model (722N) oraz W10 i żadnych problemów nie ma.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To ja już nie wiem co mam robić. Tak właściwie to wszystkie te problemy zaczęły się kiedy przenosiłem dwa razy kompa w inne miejsce. Nie chciało łapać internetu, ale ostatecznie udało mi się to przez wejście w Ctrl Alt Delete, kliknięcie w ikonkę "Internet" i połączenie się z moją siecią. System nadal twierdził, że nie mam internetu, ale na strony internetowe w przeglądarce dało się wchodzić bez problemu jakby nigdy nic. Dopiero teraz skumałem, że trzeba coś z tym zrobić gdy musiałem wejść na aplikacje XBOX albo SKLEP. Tak w ogóle to gdy wchodzę w SKLEP to wyświetla mi komunikat "Nie możemy połączyć się z serwerem" i kod błędu to 0x80072F30

Link to post
Share on other sites

To ja już nie wiem co mam robić. Tak właściwie to wszystkie te problemy zaczęły się kiedy przenosiłem dwa razy kompa w inne miejsce. Nie chciało łapać internetu, ale ostatecznie udało mi się to przez wejście w Ctrl Alt Delete, kliknięcie w ikonkę "Internet" i połączenie się z moją siecią. System nadal twierdził, że nie mam internetu, ale na strony internetowe w przeglądarce dało się wchodzić bez problemu jakby nigdy nic. Dopiero teraz skumałem, że trzeba coś z tym zrobić gdy musiałem wejść na aplikacje XBOX albo SKLEP. Tak w ogóle to gdy wchodzę w SKLEP to wyświetla mi komunikat "Nie możemy połączyć się z serwerem" i kod błędu to 0x80072F30

 

Możesz sobie zrobić również prosty test sprzętu. Odpal jakiś Linux Live CD (np. Ubuntu) i zobacz,czy wszystko bez problemu śmiga. Jeśli tak, to ja bym postawił system od zera, zamiast się bawić w szukanie przyczyny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...