Skocz do zawartości

Co to za migające światło na niebie?


Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie co to takiego jest, mam to od kilku lat w okolicy, widać je dobrze w nocy na niebie. Poszukałem trochę na ten temat i okazało się, że są to małe szpiegowskie balony typu aerostat izraelskiej firmy. Mogą mieć w wyposażeniu kamerę, kamerę na podczerwień, podsłuch laserowy lub kierunkowy, czy noktowizor. Przeczesują i skanują daną okolicę, dowiedziałem się że lewicowe media mają takie zabawki i tajne służby. Za pomocą tych małych balonów obserwacyjnych typu aerostat obserwują daną okolicę, mają bardzo dobry zoom, za ich pomocą znaleziono różne plantacje narkotykowe, maku itp. Wraz z ruchem Ziemi się przesuwa, po kilku godzinach jest w innym miejscu. Widać tam jak światło na nich miga, tam jest urządzenie elektryczne które zasila te światło, prawdopodobnie zasilane baterią słoneczną. Czasem jest kilka sztuk tego ustrojstwa, raz naliczyłem osiem, w różnych odległościach od siebie. Polacy są we własnym kraju nieświadomi tego co się znajduje nad ich głowami. W ogóle się nie interesują co to może być.

http://www.aerostaty.pl/balony-obserwacyjne-dla-izraelskiej-policji
http://bezzalogowce.pl/balon-nad-babicami/

Tu moje nagrania.
http://wstaw.org/w/4vXT/
https://zachowajto.pl/live/!pYy2mUbDVw4c/vid-20170108-164108-3gp

Edytowane przez rezydent
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że to nie po prostu jeden z setek samolotów znajdujących się aktualnie w powietrzu? https://www.esky.pl/radar

Nie wiem czy jesteś świadomy, ale obiekt który widzisz na niebie może być dziesiątki kilometrów od ciebie. Sprawdź zresztą w dzień gdzie samolot się znajduje, kiedy widać wyraźnie przy bezchmurnym niebie, że to samolot.

Link to post
Share on other sites

Od kilku lat obserwują Cię z jakiejś planety. Po zmroku staraj się nie wychodzić z domu:

 

Atmosfera ziemska w różnych miejscach ma różną gęstość, temperaturę - a co za tym idzie - inaczej załamuje światło, poza tym "faluje". Dzięki temu niektóre gwiazdy "mrugają", wydaje się, że zmieniają barwę. Takie migoczące gwiazdy można zauważyć zwłaszcza dość nisko nad horyzontem.

 

To wyjaśnienie mrugania planet/gwiazd, a niżej opis planet:

http://wyborcza.pl/1,75400,19506535,piec-planet-jednoczesnie.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak nie odróżniam gwiazdy wysoko na niebie, od jakichś urządzeń, które są dość nisko. Lepiej wykpić, po co się tym interesować. Mnie to zaciekawiło i będę pytał ludzi znających się na rzeczy co to jest. Na pewno to nie są lampiony. Ponieważ codziennie prawie w tych samych miejscach się pojawiają i wraz z ruchem obrotu Ziemi się przemieszczają, po 4 godzinach są w innych miejscach. Lekko jak by unoszą się na wietrze, światło jest migające. Ale po co to polakowi wiedzieć, a pewnie gwiazda lepiej żyć w niewiedzy, wtrącić Macierewicza, politykę i być głupcem. Ech ta mentalność komunistyczna...

Edytowane przez rezydent
Link to post
Share on other sites

Eee... gwiazdy mają tendencję do pojawiania się w tych samych miejscach i przemieszczania z upływem czasu ;p

 

Nagrania nie obejrzałem, nie odda rzeczywistości, skali, odległości od obiektu, ogólnego wrażenia. Nie pytaj znajomych, zaraz ktoś wystrzeli z lewicowymi mediami czy inwigilacją. Zapytaj osoby interesującej się aeronautyką, lotnictwem. Jeszcze prościej, zapytaj na forum miłośników lotnictwa. Panowie z pewnością ciekawią się tym co na niebie "wisi" i znają zabawki. Dodaj tylko że wykluczyłeś samolot/gwiazdy, nagraj najlepiej z dwóch perspektyw (przy źródle światła i zupełnej ciemności), na tle obiektu w oparciu o który będzie można oprzeć potencjalną skalę i odległość.

 

Brak "zainteresowania" wynika z pewności ludzi iż nie są to żadne balony szpiegowskie. Jeśli nie, czemu mają interesować się obiektem użytkowym wiszącym w powietrzu w sobie tylko wiadomym celu i pochodzeniu, w dodatku nad nie ich głową. Tak jak nie każdy interesuje się gdzie tęcza ma swój początek i koniec.

 

Teoria z balonami szpiegowskimi, o ile ciekawa i dająca do myślenia (o istnieniu takich obiektów) jest niemal z całkowitą pewnością do wykluczenia. Pierwsze (jeśli ufać źródłu który podałeś) nad Strefą Gazy (dokładnie wzdłuż jej granicy) rozmieszczono 13 takich balonów. To strefa wojny i okolice granicy muszą być piekielnie dobrze strzeżone i obserwowane (szczelne!). Nad swoją okolicą widujesz kilka obiektów, raz naliczyłeś 8. To nie Kolumbia ;p

 

Drugie, do inwigilacji są prostsze i tańsze metody, niż balony szpiegowskie. Te wymagają dużo pracy, a korzyści z nich niewiele gdy nie są używane w konkretnym ważnym celu (np. akcje antyterrorystyczne). Należy też dodać że polscy naukowcy już od dawna pracują nad dużo nowocześniejszymi metodami obserwacji, coś jak drony, ale dużo mniejsze, mobilniejsze, bezpieczniejsze. Mają być wyposażone w możliwość rozpoznania twarzy, swobodnego przemieszania nad budynkami miast, obserwacji ulic. Taki krok technologiczny po kamerach, zamiast rozbudowywać sieć kamer to inwestować w nowocześniejszą technologię, latający skaner.

 

W wojsku, jak i jednostkach specjalnych, logistyka i informacja, to najważniejsze dziedziny. Od nich przedewszystkim zależy powodzenie misji, życie podwładnych. Taki balon z pewnością jest używany do takich akcji, by rozpoznać zagrożenie, kierować akcją. Satelit nie da się użyć wszędzie, są także po za zasięgiem uboższych rządów. Zdjęcia lotnicze mają swoje poważne wady i koszty. Pozostają więc inne źródła, jak np. rozłożenie balonu czy drona. Balony obserwacyjne to nie jest nowa technologia i poprzedzała erę dronów. Ma swoje zalety przez co nie zostanie zastąpiona całkowicie (m.in. możliwość długiego utrzymania się w powietrzu). Nie powinno być więc dla nikogo zaskoczeniem, gdy taki balon gdzieś komuś zawiśnie nad głową. To normalne i nie oznacza wcale złej rzeczy. Taką będzie, gdy spełni się to o czym napisał Orwell. Do tego jeszcze "daleko"

 

Balon obserwacyjny wykluczyłbym też dlatego że obiekt o którym wspominasz jest źrodłem światła. Co jak co, ale obserwując kogoś, nie chcesz być samemu widzianym :) Nie przypuszczasz nawet jak niektórzy handlarze, potrafią być wręcz paranoicznie przewrażliwieni, gdy pojawia się nowy samochód na ulicy, parkuje, czy coś wisi w powietrzu. Podobnie zasilanie poprzez panele słoneczne bym wykluczył (pojemność baterii, wydajność, pogoda, waga, potrzeba pracy nocą), nie bez przyczyny pracuje się przy takich rzeczach nad zasilaniem z ziemi.

 

 

Pierwszy wtrąciłeś politykę do tematu, używając określenia "lewicowe media", jarrino dobrze kontrował pytaniem "Prawicowe myślisz,że nie mają?". Nie ma klarownego podziału na tych złych i na tych dobrych. W obu obozach znajdą się i ci dobrzy i ci źli. W obu także chcący władzy i/lub kontroli by to nad czym pracowali, trwało jak najdłużej.

 

Brak zainteresowania, obojętność, chęć życia w niewiedzy, czy żarty o Macierowiczu, nie jest równoznaczna z byciem głupcem. A gdybyś ograniczył pytanie do aerostatów (niekoniecznie szpiegowskich) i o lewicowe hasło, to odpowiedzi mógłbyś spodziewać się innych. Pan z samolotem to odleciał całkiem, ale też zrozum, że nie każdy zakłada że rozmawia z osobą bardziej rozgarniętą od gąsienicy, trafia się na różnych ludzi, bywają tacy co nie wiedzą oczywistych rzeczy.

 

Pojawił się uśmiech na twarzy, gdy wyobraziłem sobie sytuację, gdy to nad moją miejscowością pojawia tajemniczy obiekt. Dzień w dzień, każdej nocy, od kilku lat, w końcu zaczyna mnie denerwować/ciekawić, szukam odpowiedzi, zadaje ludziom pytania o pochodzenie tego zjawiska. A pierwsza odpowiedź "jesteś pewien że to nie samolot?" (a co tam że wisi w powietrzu x godzin) i że nie wie czy jestem świadomy że obiekty w powietrzu mogą znajdować się dziesiątki kilometrów odemnie.

 

Jako ciekawostka. Obiekt ten możesz śmiało określić jako UFO, póki go niezindentyfikujesz :) Oni są wśród nas...

 

Dobrze że widzisz rzeczy których nie zauważają inni i dociekasz prawdy. Ciekawość motorem rozwoju i postępu. Może masz to ogromne szczęście mieszkać w pobliżu jednostki wojskowej, czy firmy testującej urządzenia, lub stacji pogodowej. Dla nas istnieje wiele możliwości, odpowiedzi szukaj u fachowca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spostrzegawczość i ciekawość to bardzo ważne cechy. Nie poparta jednak zdobywaniem dostępnej wiedzy,pozostaje nadal tylko spostrzegawczością i ciekawością,jak u wielu dzieci. Mój przedmówca ładnie ci opisał co możesz zrobić i gdzie szukać odpowiedzi. Dlaczego tego nie zrobiłeś ? Szkoda,że ja swojego wpisu,nie zakończyłem "uśmieszkiem" to byś mi nie przypisywał komunistycznej mentalności. Jeżeli to i mój awatar,jest przyczyną twojej oceny ,to współczuję...:(

Link to post
Share on other sites

@@K9Mifune, Bardzo wnikliwy komentarz ;) Co się tyczy mojej wypowiedzi, to dosyć trafnie ująłeś moje intencje. Nie miałem wprawdzie intencji sprowadzać autora tematu do poziomu gąsienicy, ale kiedy w jednej wypowiedzi widzę pytania dotyczące dziwnych obiektów z podejrzeniami skierowanymi na prawicowe/lewicowe media, Macierewicza, czy "wielkiego brata" to włącza mi się red alert. Gdyby nie było wtrąceń do polityki, to naprawdę może podszedłbym do tematu poważniej, albo chociaż wstrzymał się od wypowiedzi gdybym uznał, że nie mam stosownej wiedzy by coś wnieść. 

 

Jeszcze raz proszę o zrozumienie mojego podejścia, naprawdę dość się nasłuchałem o tym, że smuga kondensacyjna to rozpylane na nas chemikalia, albo, że koncerny farmaceutyczne dodają do past fluor, bo to środek pozwalający kontrolować umysły.

Link to post
Share on other sites

Pytanie wcale nie jest śmieszne. Wynika po prostu z obserwacji i ciekawości. Jeśli jest ona tak silna u Ciebie,to powinieneś szukać odpowiedzi raczej na "swoim" terenie. Masz fotografie,nagrany filmik i możesz z tym gdzieś pójść. Nie powiem gdzie,bo nie wiem gdzie mieszkasz,jakie instytucje państwowe (wojsko też) są w twojej okolicy...

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wczoraj  byłem u znajomego, zaczął gadke żeby odrazu nie mówił że jest taki i owaki i opowiedział mi że od wakacji w jego terenie województwo podkarpackie nie daleko Rzeszowa bardziej w stronę gór, zaobserwował to samo zjawisko co jest opisane na tym forum strasznie jestem ciekaw co to jest, dodam że było ich 5 

Z mojej strony teoria może być czy to nie jest czasem do obserwacji terenu przed wojną, czy uchodźcami. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...