Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, na początku powiem, że mam do wybrania więcej niż 2 klawiatury. Moją klawiaturę (A4 Tech Bloody b120) mam już prawie 3 lata, więc szukałem w internecie jakichś dobrych klawiatur i znalazłem 5 klawiatur które mi się podobają, ale nie wiem jaka z nich jest najlepsza ;/ Ich nazwy które wybrałem to:
• Genesis Thor 300 TKL
• Genesis Rhod 400 RGB
• SteelSeeries Apex M500
• Razer Blackwidow X Chroma
• Genesis RX85
Najlepiej jakbyście ponumerowali te myszki od 1 do 6 i napisali dlaczego akurat ta klawiatura jest na tym miejscu. Nie chodzi tutaj o cenę, po prostu chciałbym kupić jak najlepszą klawiaturę z tych co tutaj wypisałem, czasami jest tak, że to co droższe jest gorsze od tego tańszego ;p Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Najlepszy chyba będzie apex m500, chociaż jeśli nie przeszkadza Ci cena i głośn klik Razera to spokojnie możesz go wybrać. Wiele osób mówi, że Razer to g**no bo ma modowane przełączniki Greetecha. Kiedyś były to modowane Kalih ale od 2015 czu tam 2016 roku używa Greetech'ów które są lepsze. Wg mnie to kwestia gustu jaki przełącznik Ci pasuje (mi np. lepiej podchodzą Kalih blue niż Cherry blue) i racja niektóre przełączniki są gorsze, ale ten Razer nie będzie zły.

Wg mnie:

1.Razer Blackwidow X Chroma-Wg mnie ma całkiem przyjemny klik i ładne podświetlenie.

2.SteelSeries Apex M500-Ma Cherry MX.

3.Genesis RX85- Dobra klawiatura do 300zł lecz tak jak poniżej, jeśli masz więcej pieniędzy weź coś droższego.

4.Genesis Thor 300 TKL-Chyba najlepszy budżetowy mechanik, lecz jeśli masz hajs bierz coś droższego.

5.Genesis Rhod 400 RGB-To membrana.

Mogę Ci też polecić klawiatury:

HyperX Alloy fps, Hyperx Alloy elite, Logitech G810, Logitech G413, Logitech G Pro, Razer Blackwidow Chroma V2, Corsair Strafe, Corsair K70, Fnatic Gear Rush.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Mam hajs, więc daję punkt Razerowi jeśli twierdzisz, że jest najlepszy z mojej listy. Najwięcej osób na innych forach poleciło mi klawę SteelSeries, więc chyba ta klawiatura jest do tej pory najlepsza :P Mam jeszcze dużo czasu, więc zobaczymy co ludzie napiszą dalej. Dzięki za rozpisanie klawiatur i ponumerowanie ich :D

Link to post
Share on other sites

Jakie przełączniki preferujesz? Czerwone, niebieskie, czy może brązowe? To dość istotne.

Lektura

http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/

Nie znam się na tym, ale z tego co widzę, to czerwone, bo najwięcej gram na komputerze niż piszę ;p Ale to w sumie dla mnie obojętne, chcę tylko żeby klawiatura długo trzymała i była dobra :)

Link to post
Share on other sites
Nie znam się na tym, ale z tego co widzę, to czerwone, bo najwięcej gram na komputerze niż piszę ;p Ale to w sumie dla mnie obojętne, chcę tylko żeby klawiatura długo trzymała i była dobra :)

 

No to ten Razer co jesteś nim zainteresowany jest całkowicie odwrotny do Twoich oczekiwań względem przełączników. Przełączniki Razer Green to w zasadzie mocniej zaakcentowane MX Blue.

 

Jak chcesz coś na czerwonych to Sharkoon Skiller MECH SGK3

https://www.morele.net/klawiatura-sharkoon-skiller-mech-sgk3-rgb-kailh-red-us-layout-4044951019922-1603590/

 

lub trochę drożej, ale już na Cherry MX (są nieznacznie lepsze od Kailh).

Ozone Battle Strike Spectra RGB

https://procpu.pl/p/1727/37173/ozone-battle-strike-spectra-rgb-cherry-mx-red-klawiatury-gaming-strefa-gracza.html

 

Obie te klawiatury są świetnie wykonane i IMO ładnie wyglądają. Wiem, bo obie posiadam. :)

 

Aorus K7 również mogę polecić.

 

Jeżeli koszta Cię nie interesują, a chcesz konstrukcję możliwie najlepszą i z jak największą ilością "bajerów" takich jak chociażby USB Passthrough to Corsair K95 Platinum.

https://www.morele.net/klawiatura-corsair-k95-rgb-platinum-ch-9127014-na-1137854/

Cherry MX Speed to takie Redy na dopalaczach.

Edytowane przez FightMaker
Link to post
Share on other sites

No to ten Razer co jesteś nim zainteresowany jest całkowicie odwrotny do Twoich oczekiwań względem przełączników. Przełączniki Razer Green to w zasadzie mocniej zaakcentowane MX Blue.

 

Jak chcesz coś na czerwonych to Sharkoon Skiller MECH SGK3

https://www.morele.net/klawiatura-sharkoon-skiller-mech-sgk3-rgb-kailh-red-us-layout-4044951019922-1603590/

 

lub trochę drożej, ale już na Cherry MX (są nieznacznie lepsze od Kailh).

Ozone Battle Strike Spectra RGB

https://procpu.pl/p/1727/37173/ozone-battle-strike-spectra-rgb-cherry-mx-red-klawiatury-gaming-strefa-gracza.html

 

Obie te klawiatury są świetnie wykonane i IMO ładnie wyglądają. Wiem, bo obie posiadam. :)

 

Aorus K7 również mogę polecić.

 

Jeżeli koszta Cię nie interesują, a chcesz konstrukcję możliwie najlepszą i z jak największą ilością "bajerów" takich jak chociażby USB Passthrough to Corsair K95 Platinum.

https://www.morele.net/klawiatura-corsair-k95-rgb-platinum-ch-9127014-na-1137854/

Cherry MX Speed to takie Redy na dopalaczach.

Mógłbyś mi polecić najlepszą klawiaturę dla mnie z mojej listy? :) Bo nie chcę innych, dlatego że oglądałem dużo recenzji i TOP klawiatur i akurat te co wybrałem były dla mnie najlepsze, tylko nie wiem jaką teraz z tych 5-ciu wybrać ;p

Link to post
Share on other sites

 

 

Mógłbyś mi polecić najlepszą klawiaturę dla mnie z mojej listy? :) Bo nie chcę innych, dlatego że oglądałem dużo recenzji i TOP klawiatur i akurat te co wybrałem były dla mnie najlepsze, tylko nie wiem jaką teraz z tych 5-ciu wybrać ;p

 

Z tych pięciu to SteelSeeries Apex M500. Jedyny na przełącznikach Cherry MX Red. Powinien Ci podpasywać, chociaż w tej cenie są lepsze konstrukcje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej,

nie chce tworzyć nowego posta dlatego napiszę w tym. Chciałbym wymienić moją klawiaturę razer blackwidow x chroma na jakąś TKL. Najbardziej pasuje mi Corsair k63/65, lecz ostatnio dostałem ofertę zamiany za ozone strike battle z brązowymi przełącznikami. Jak ta klawiatura ozone ma się do razera czy corsaira ? Nigdzie nie mogłem znaleźć rzetelnego porównania dlatego pytam na forum.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nadal chcesz klawiature na redach to radzę ci kupić coś na przełącznikach cherry mx:
https://www.x-kom.pl/p/321220-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-red-red-led.html

+ Przełączniki Cherry MX Red
+ Port USB w klawiaturze na jakąś dodatkową rzecz np. pendrive

+ Oprogramowanie od Corsair
+ Wyróżnione klawisze WASD

Link to post
Share on other sites

Żeby klawiatura mechaniczna mogła sobą coś prezentować to musi mieć dobre switche. Cherry MX to jedyne optymalne rozwiązanie i lepiej na nie dołożyć te 100zł niż brać noname zamienniki, które automatycznie wytrzymają dwa/trzy razy mniej kliknięć. A jeśli ktoś chce taniego mechanika "żeby sprawdzić czy podpasuje tego typu sprzęt" to kupić na aukcjach używke hykkera/motospeed za 50zł. W innym przypadku polecam membranę.

Link to post
Share on other sites

^

Gateronów nie miałem w rękach więc się nie wypowiem. Co do Kailh to switche same w sobie są po prostu ok. Różnice pomiędzy Kailh i Cherry są wyczuwalne (inny ciężar nacisku, punkt uruchamiania, wrażenia dotykowe) i komu jakie bardziej pasują zależy już od indywidualnych preferencji. Uważam jednak, że jak to ma być zakup na długie lata to Kailh jest wykonany ze znacznie gorszych materiałów (co może, ale nie musi przekładać się na krótszą żywotność) i lepiej wysępić dodatkową stówkę. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli nadal chcesz klawiature na redach to radzę ci kupić coś na przełącznikach cherry mx:

https://www.x-kom.pl/p/321220-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-red-red-led.html

 

+ Przełączniki Cherry MX Red

+ Port USB w klawiaturze na jakąś dodatkową rzecz np. pendrive

+ Oprogramowanie od Corsair

+ Wyróżnione klawisze WASD

Nie chcę kupować niczego spoza mojej listy ;p

Żeby klawiatura mechaniczna mogła sobą coś prezentować to musi mieć dobre switche. Cherry MX to jedyne optymalne rozwiązanie i lepiej na nie dołożyć te 100zł niż brać noname zamienniki, które automatycznie wytrzymają dwa/trzy razy mniej kliknięć. A jeśli ktoś chce taniego mechanika "żeby sprawdzić czy podpasuje tego typu sprzęt" to kupić na aukcjach używke hykkera/motospeed za 50zł. W innym przypadku polecam membranę.

A możesz coś polecić z mojej listy?

Link to post
Share on other sites

@DanioGaming

 

Niestety listę masz mocno słabą. Razer to tandeta, plastik, przełączniki mocno kompromisowe i na ogól dzieci i młodzież kupuje bo się świeci i każdy ohh ahh.

 

Rhod 400 to słaba membranówka, pewnie do gwarancji będzie jakaś awaria po drodze.

Apex M500 ma dobre switche, ale jest mocno przepłacony.

 

Jak chcesz porządną klawiaturę to szukaj w Corsair, CM Storm

Strafe wyżej jest genialny w tej cenie, a jak chcesz inne podświetlenie to szukaj wersji RGB

 

Mało co się umywa do Corsairów, a jak już to zagraniczne klawiatury typu Ducky, DasKeyboards

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Lista zupełnie nie trzyma się schematu, jest mocno bezsensowna.

Obojętne mi jest czy membranowa czy mechaniczna

@DanioGaming

 

Niestety listę masz mocno słabą. Razer to tandeta, plastik, przełączniki mocno kompromisowe i na ogól dzieci i młodzież kupuje bo się świeci i każdy ohh ahh.

 

Rhod 400 to słaba membranówka, pewnie do gwarancji będzie jakaś awaria po drodze.

Apex M500 ma dobre switche, ale jest mocno przepłacony.

 

Jak chcesz porządną klawiaturę to szukaj w Corsair, CM Storm

Strafe wyżej jest genialny w tej cenie, a jak chcesz inne podświetlenie to szukaj wersji RGB

 

Mało co się umywa do Corsairów, a jak już to zagraniczne klawiatury typu Ducky, DasKeyboards

Nie ważne, że Apex jest przepłacony :P Jak polecasz go ze względów użytkowania to rozumiem to jako plus dla właśnie tej klawiatury

Z tej listy to chyba tylko Apexa mogę polecić z czystym sumieniem tak abym mógł zasnąć w nocy  :D

Dzięki, za odpowiedź :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...