Skocz do zawartości

Instalacja drukarki przez ethernet


Recommended Posts

Cześć,
 
Potrzebuję porady odnośnie instalacji drukarki bezpośrednio do laptopa przy użyciu kabla ethernetowego.

Model urządzenia to Afficio Ricoh 161SPF. Laptop to Sony VPC-cośtam (z i5 1st Gen).
 
Próbowałem instalacji sprzętu przez Urządzenia i drukarki>Dodaj drukarkę>Utwórz nowy port>Standard TCP/IP Port> i wpisałem IPv4 drukarki, które wcześniej w niej ustawiłem (z końcówką bodaj .150).

 
Urządzenie niestety nie było wykrywane przez komputer, więc następnie wybrałem Typ urządzenia jako "niestandardowy", potem "Z dysku" i wybrałem sterowniki ściągnięte ze strony producenta.
 
Po zakończeniu drukarka co prawda była na liście dostępnych drukarek, ale pod nazwą sterownika i była oznaczona żółtym wykrzyknikiem. Nie dało się również nic wydrukować. 

Inna drukarka była bezproblemowo wykrywana i instalowana przez WiFi.
 
Tu moja prośba u bardziej doświadczonych użytkowników o poradę:

Pobrać jakieś konkretne sterowniki, czy może wybrać któreś z listy dostępnych oryginalnie?

Może robię coś źle i trzeba zainstalować drukarkę w jakiś inny sposób?

 

Czy jest możliwość, że nie zainstalowano jakichś koniecznych w tym wypadku sterowników w komputerze? 

W menadżerze zadać na żółto są "PCI coś tam" oraz "kluczowe/istotne urządzenie coś tam", więc pewnie brakuje jakichś sterowników, tylko jakich?

 

Pozdr

Edytowane przez raisroc
Link to post
Share on other sites

Jeśli podłączasz bezpośrednio (bez switcha) to musisz się upewnić, że następuje automatyczne krosowanie kabla. Druga sprawa - musisz ręcznie zadbać o adresację IP bo nie masz serwera DHCP w takim połączeniu.

 

Co do sterowników - zapewne jakaś paczka od płyty głównej. No i sprawdź czy masz sterowniki od sieciówki zainstalowane :)

Link to post
Share on other sites

Podepnij przez USB. Windows powinien zainstalować sterowniki, potem wejdź w ustawienia drukarki i dodaj nowy port TCP IP zamiast USB. Jak instalujesz przez sieć, to sprawdź czy odpowiada na pinga.Potem wybierz drukarkę lokalną a nie sieciową, potem dodajesz nowy port TCPIP i sterowniki pobrane z internetu. Jak dobrze pamiętam, Windows nie ma w sobie sterowników do tego modelu. "PCI cośtam" raczej nie mają nic wspólnego. No chyba, że to karta sieciowa. Mam w firmie model MP171 zainstalowany na na WIn 7,10, Win Server 2003 i 2008 R2 i działa bez problemu.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...