Skocz do zawartości

Recommended Posts

Są dobre karty w tych cenach, ale jak się pojawiają to po 2-4 godzinach znikają i nikt ci linku nie podrzuci. Jest na forum sporo osób które maja czas i ochotę szukać i kupiły w okazyjnych kwotach, bo się da. I nie ma co tego kwestionować, bo takie są fakty. To, że 90% ogłoszeń na allegro tygodniami wisi nie oznacza, że należy je traktować jako wyznacznik. Z drugiej strony jak komuś o 100zł nie chodzi i po prostu jak potrzebuje to kupuje co jest (akurat ja tak mam np bo ciulowy ze mnie handlarz)  Ale nie twierdzę, że się nie da, bo się da.

Link to post
Share on other sites

@Szybki, oczywiście że nie wrócą do cen wyjściowych - one już spadły, i to do wspomnianych 800-900 pln (za gtx'y 1060 6 GB) - i będą spadać dalej. To, że w danej chwili nic nie ma (lub nie potrafisz znaleźć) nie oznacza, że ja sobie to wszystko wymyśliłem. Dalej, ten typ z Olx miał tych kart sporo więc na pewno nie wszystkie to był szrot.

Link to post
Share on other sites

@MiK

Nic nie brakuje. Parę dni temu Samsung ogłaszał zmniejszenie wydatków na R&D, budowę nowych oraz modernizację starych fabryk, bo popyt na pamięć NAND i RAM spada, więc zyski są małe. Nieoficjalnie mówi się, że Samsung ograniczy produkcję pamięci NAND o 20-30% aby zapobiec dalszemu spadkowi cen (obecnie SSD są szalenie tanie, widać Samsungowi się to nie podoba tak jak nie podobały mu się niskie ceny ram). RAM (tak kostki DDR jak i GDDR) też wcale nie brakuje tylko ograniczana jest produkcja, żeby przy gorszej dostępności Samsung i reszta mogli marżę zarzucić większa. Kart jest ponadto niesamowity nadmiar, w czerwcu NV przyjęła zwrot od jednego z azjatyckich vendorów. Przyjęli 300 000 chipów. Ciekawe ile ogólnie mieli tego na stanie.

Edytowane przez kubas246
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak się ze mną wiele osób kłóciło a teraz jak ludzie koparki mają pobudowane i rynek się wyczerpał a gracze nie kupują nowych tylko szukają używek albo przeczekują na tym co mają to się producenci oburzają ale jak to no tak to prawo rynku jeśli ludzie znają prawdziwą wartość danej rzeczy nie będą przepłacać chyba że mają hajsu jak lodu i im to nie robi ale takich osób dużo nie ma. Poczekajmy do świąt zobaczycie jakie promocje wleca jak na półkach będą stały zakurzone karty. Patrząc na to jak reagują producenci to wszystko jest tylko kwestią czasu kiedy ten balonik pęknie :)

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem coraz częściej spotykaną sytuację w sklepach UK, że popularne karty nie są i nie będą już dostępne:

https://www.overclockers.co.uk/msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-rgb-8192mb-gddr5x-pci-express-graphics-card-gx-323-ms.html

 

Już kilka takich modeli znalazłem.

 

Przecież to stara wersja która została zastąpiona rok temu. W maju zeszłego roku przecież NV wprowadziła wersję 11 Gbps. Dziwię się, że w ogóle jeszcze była dostępna. 

Link to post
Share on other sites

Poobserwowałem używane karty średniego segmentu na licytacjach na allegro i średnie ceny prezentują się mniej więcej tak:

GTx1060 3GB - 700-750zł  [nowe od 950zł]

GTx1060 6GB - ok 1000zł  [nowe od 1200zł]

RX 470 4GB - ok 700zł

RX 480 8GB - 950-1050zł [nowe od 1300zł]

 

Tak więc IMO słaby deal a ludzie realnie tyle za nie płacą 

Link to post
Share on other sites

Przecież to stara wersja która została zastąpiona rok temu. W maju zeszłego roku przecież NV wprowadziła wersję 11 Gbps. Dziwię się, że w ogóle jeszcze była dostępna.

Mylisz się, to karta z GDDR5X. Poniżej masz sklep, który oferuje starą i nową wersję. Zwróć uwagę na rodzaj pamięci:

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-8gb-ddr5-256bit-1xdvi-3xdp-gtx-1080-gaming-8g-1057617/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-3x-dp-dvi-box-gtx-1080-gaming-x-8g-774257/

 

Tutaj kolejny sklep, z którego ta karta zniknęła, a wcześniej na pewno była:

https://www.aria.co.uk

Link to post
Share on other sites

@roman106

Nie bardzo rozumiem na jaką różnice mam zwrócić uwagę. GTX1080 występuje tylko w wersji z GDDR5X, w linkach które podałeś w obu wypadkach jest podane GDDR5X. Ze sklepów znikają starsze wersje GTX1080 z wolniejszymi pamięciami a wersje 11 Gbps dalej są.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Przecież wyraźnie w kartach z moreli masz w tytule i na dole w specyfikacji:

Rodzaj pamięci ram:GDDR5
Rodzaj pamięci ram:GDDR5X
 
Na wolniejszych pamięciach dostępnych jest 13 sztuk, a na szybszych nie ma w ogóle, tak więc jest odwrotnie jak piszesz.
Link to post
Share on other sites

@roman106

Co za bzdury opowiadasz. Wejdź w linki które sam podałeś, zejdź do specyfikacji i popatrz:

 

Karta z pierwszego linku:

EAN 4719072467142

Rodzaj pamięci RAM GDDR5X

 

Karta z drugiego linku:

EAN 1091712

Rodzaj pamięci RAM GDDR5X

 

Już pominę fakt, że sugerujesz istnienie GTX1080 opartego o pamięci GDDR5.

Link to post
Share on other sites
Wejdź w linki które sam podałeś, zejdź do specyfikacji i popatrz

Teraz jest tak jak mówisz. Rano było w przypadku jednej karty GDDR5, a drugiej GDDR5X - w tytule i specyfikacji. Cena też była inna, bo 2699, a druga miała ~30zł mniej.

 

Ps. po kilku minutach...

W związku z błędami w tytule i specyfikacji morele.net obniżył ceny tych kart o ~300zł

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...