Skocz do zawartości

Recommended Posts

No na dzisiaj 1080-ek jest już jak psów. Wersję od Gigabyte można dostać najtaniej poniżej 2600,00pln i jest dostępna w 25 sklepach. Na allegro można znaleźć używaną TI na gwarancji za ca. 2900pln. ETH nadal w dół. I jak się potwierdzi, że...

 

http://www.guru3d.com/news-story/geforce-gtx-2070-and-2080-could-launch-summer-2018.html

 

to można się spodziewać znacznego spadku cen.

 

To dopiero lato a kwestia wydajności to dane wzięte z kapelusza. Nvidia nie musi robić takiego progresu a i tak karty się sprzedadzą bo nie ma konkurencji. Jak ceny spadną to przynajmniej w segmencie ze średniej półki będzie można się pozastanawiać  rx580 vs gtx1060...

Link to post
Share on other sites

Ja tam biere 1060, w zupelnosci wystarczy na rok do full hd, a pozniej jak już wejdzie nowa generacja kart i niereferaty od palita podkrecone to wtedy sie kupi takiego 2070 czy 2080 do 1440p bo taki mam monitor

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Ale jakby Ci "nadal wystarczająca" karta krzyczała "sprzedaj mnie, bo mam 3/4 roku a dostaniesz za mnie 150% ceny wyjściowej" to byś inaczej rozmawiał ze swoim statemem immunologicznym ;)

 

EDIT: mały updejcik, Eth po $383 :D :D :D

 

Nic po tym, że cena mojej karty wynosiłaby 150% wyjściowej, skoro cena lepszej też by wynosiła 150% tego co powinna ;) Ogólnie kiepski ze mnie handlowiec, tzn jak mam odbierać telefony z głupimi pytaniami to szkoda mi czasu i wolę zejść równowartość dwóch dużych hawajskich z ceny i sprzedać bez problemu, zamiast się bujać 2 tygodnie ze sprzedawaniem i kupującymi. Z tego też powodu raczej nie zdarza mi się zrobić dobrego interesu przy zmianie - tym samym do minimum ograniczam zmiany sprzętu, samochodów, żon itp ;)

Link to post
Share on other sites

Przy obecnym kursie 1 ETH = 1260 zł jedna karta graficzna typu RX580 robi na miesiąc:

 

  • 0,065 ETH = 83 zł 
  • z tego koszt energi -57 zł

= wychodzi na czysto 26 zł

 

czyli lada moment będzie lawina używanych kart graficznych na allegro / olx

 

KzDFnMF.png

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

A jak to jest z opłacalnością na kartach od zielonych, np 1070? Bo moja wiedza o kopaniu jest raczej uboga, ale coś mi się kojarzy, że Polarisy świetnie sprawdzają się w kopaniu, czyli na NV powinno być jeszcze mniej opłacalne. Prawda to?

 

 

@@Przemyslavxd, Ja bym tego z wiekiem nie wiązał, bo jeszcze nie dawno było mi bliżej do 20 niż do 30 co chyba nie robi ze mnie jakiegoś doświadczonego życiem dziadka ;) 

Link to post
Share on other sites

Widzisz, @Wojtek, tak się złożyło że boom na kopanie i szał na Radeony akurat przypadł na okres, gdzie ja i tak niespecjalnie korzystałem z tej karty. Skoro towar zyskał na wartości to szkoda go było nie upłynnić (bo i tak problem podwyżek mnie nie dotykał, bo nowej karty bym i tak nie kupował). A że jakoś fartownie trafiłem na okazję i lepsza karta nadal kosztowała tyle co powinna to się gotówką za długo nie cieszyłem ;)

 

I też nie uważam się za rekina biznesu, a towar zawsze sprzedają trochę taniej niż inni bo szybką transakcję i święty spokój cenie więcej niż wspomniene "dwie duże hawajskie" różnicy w gotówce.

 

Takie coś faktycznie przychodzi z wiekiem, ale raczej jest związane z sytuacją majątkowa. Student na dorobku bez problemu znajdzie czas na hobby, gorzej ze szmalcem na jego realizację. A potem, jak już się trochę pracuje, to siano nie stanowi żadnego problemu, zdecydowanie trudniej zaś z czasem (rodzina, dzieci).

 

Rx 580 dlatego tak poszybowal z cenami, bo kopie lepiej niż 1070 (co nie znaczy, że 1070 kopie źle, bo z tego co mi wiadomo kopało lepiej niż 1080). To 1070 ti tutaj był królem po stronie zielonych (MH/s per $)

Link to post
Share on other sites

 

Dobre bajki opowiadasz , no chyba że zadowala Cię gra przy 40 klatkach , albo tylko rozdziałka 1080p a ustawienia średnie w dół :)

 

to raczej ty jakieś bajki opowiadasz, w 1080p to ja gram na 1050ti w high/vhigh (zależy od tytułu) a gdzie  tu 1060 :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Przy obecnym kursie 1 ETH = 1260 zł jedna karta graficzna typu RX580 robi na miesiąc:   0,065 ETH = 83 zł  z tego koszt energi -57 zł = wychodzi na czysto 26 zł   czyli lada moment będzie lawina używanych kart graficznych na allegro / olx  
 

Zapomniałeś jeszcze odjąć LEASINGU :) Bo mało kto kupuje koparkę za gotówkę ...


to raczej ty jakieś bajki opowiadasz, w 1080p to ja gram na 1050ti w high/vhigh (zależy od tytułu) a gdzie  tu 1060 :D

Chyba raczej nie :) Ile masz klatek ? I w jakie grasz tytuły , bo mi nie chodzi o DSJ4 ...

Link to post
Share on other sites
1050ti obecnie wydajnoscia dogania 970, ktora z kolei dobrze sobie radzi w full hd. Majac do dyspozycji 16gb ddr4 3200mhz, i7 8700, to taki gtx 1060 w zupelnosci wystarczy do 1080p na rok
Mam dokładnie taki zestaw 8 np taki PUBG ma ponad 60 klatek na ultra w 1080p. A sama gra jest niby kiepsko zoptymalizowana.
Link to post
Share on other sites

No na dzisiaj 1080-ek jest już jak psów. Wersję od Gigabyte można dostać najtaniej poniżej 2600,00pln i jest dostępna w 25 sklepach. Na allegro można znaleźć używaną TI na gwarancji za ca. 2900pln. ETH nadal w dół. I jak się potwierdzi, że...

 

http://www.guru3d.com/news-story/geforce-gtx-2070-and-2080-could-launch-summer-2018.html

 

to można się spodziewać znacznego spadku cen.

No to ciekawe. Jeżeli karta 2070 będzie porównywalna do 1080Ti to jednak poczekam jeszcze te kilka miesięcy na gtx 970.

Link to post
Share on other sites

 

 

No to ciekawe. Jeżeli karta 2070 będzie porównywalna do 1080Ti to jednak poczekam jeszcze te kilka miesięcy na gtx 970.

Na 2070 nie ma co czekać w takim razie skoro będzie porównywalna do 1080ti to po co czekać , skoro można kupić 1080ti dzisiaj :)Jak by nie było karty będą za jakieś pół roku , niereferenty itp. Więc nie mało ... 

Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiem co to jest dsj4, ale proszę, wybierz sobie z moich tytułów i pomyśl, ile więcej klatek byłoby na 1060
 

AC Origins niecałe 40 klatek , Kingdom Come to samo ... Jak to Cie zadowala , to w porządku ja nic nie mówię przecież , ja napisałem swoją opinie i swoje wymagania :)


Jeśli 2070 czy tam 1170 będzie cenowo tak samo albo niżej od aktualnej 1070 ale wydajnosciowo jak 1080ti to tak, jest na co czekać

No tylko że nie masz pewności co i jak będzie :) Bo może być kolorowo i wesoło a może się okazać zupełnie inaczej , a na pewno już bym nie liczył na jakąś super cenę :)


 

 

Glupoty piszesz i tyle
 

Pisze jak jest  :)

Link to post
Share on other sites

 

AC Origins niecałe 40 klatek , Kingdom Come to samo ... Jak to Cie zadowala , to w porządku ja nic nie mówię przecież , ja napisałem swoją opinie i swoje wymagania :)

 

widziałeś w jakich ustawieniach nagrywałem czy tylko licznik fps obczaiłeś (przy twojej ignorancji bym sie nie zdziwił)?

v.high 1080p  i 40 kl/s w AC:O na gtx1050ti  a ty bredziłeś że gtx1060 nie da rady - dla twojego info 1050ti na medium każdy tytuł ogrywa w  co najmniej 60 kl/s, ale nie we wszystkie gry aż tylu potrzeba, więc spokojnie można sobie grać na high lub ultra

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

widziałeś w jakich ustawieniach nagrywałem czy tylko licznik fps obczaiłeś (przy twojej ignorancji bym sie nie zdziwił)? v.high 1080p  i 40 kl/s w AC:O na gtx1050ti  a ty bredziłeś że gtx1060 nie da rady - dla twojego info 1050ti na medium każdy tytuł ogrywa w  co najmniej 60 kl/s, ale nie we wszystkie gry aż tylu potrzeba, więc spokojnie można sobie grać na high lub ultra

Oczywiście że widziałem w jakich ustawianiach nagrywasz :) Wynik jest słaby i tyle to jest moje zdanie , Ty możesz grać w 20 klatkach nawet i być zadowolonym ... Czego jeszcze nie rozumiesz ? Mam 980g1 OC która jest wydajniejsza od 1060 a jak dla mnie du*y nie urywa , każdy ma inne wymagania ... 

Link to post
Share on other sites

Ano karty nadal słabo dostępne ale mój piec z GTX1080 na pokładzie drugi tydzień nie chce z Allegro zejść. ;)

 

Czy ja wiem czy słabo? 1080 70szt używanych na samym allegro, podobnie 1070 - jest w czym wybierać. Jeżeli twój piec stoi za długo to wniosek prosty - rynek brutalnie zweryfikował twoje oczekiwania co do wartości takiego zestawu, Nie wiem na ile go wyceniłeś ale prawda jest taka, że 7700 w połączeniu z referencyjnym 1080 i 8gb wolnego ramu to nie jest super chodliwy towar. Z jednej strony za drogi dla "byle kogo", z drugiej każdy obeznany w temacie gotowy wydać trochę więcej będzie kręcił nosem, bo byle i5 8gen będzie wydajniejszym prockiem, ram wypadałoby zmienić na szybszy, a karta to jak by nie patrzeć referent. 

 

 

 

Mam 980g1 OC która jest wydajniejsza od 1060 a jak dla mnie du*y nie urywa , każdy ma inne wymagania ... 

 

Żeby było jasne - jeżeli wydajniejsza to prawie tyle co nic, a nawet są gry gdzie wypada również niewiele, ale jednak słabiej od 1060. Wiadomo, że wszystko zależy od indywidualnych wymagań, ale twierdzenie że 1060 się nie nadaje do FHD jest niezbyt rozsądne, bo jeden czy dwa suwaczki z ultra na high i śmiga aż miło - blokada jest bardziej mentalna niż faktyczna, bo gra jest wtedy płynna i nadal wygląda ładnie. Zaryzykowałbym wręcz stwierdzenie, że niejeden mając 60 sekund na wskazanie różnic w obrazie na pełnym ultra i miksie ultra/high podrapałby się tylko po głowie nie wiedząc co było skręcone. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
Żeby było jasne - jeżeli wydajniejsza to prawie tyle co nic, a nawet są gry gdzie wypada również niewiele, ale jednak słabiej od 1060. 

Chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem wyżej :)Gość wyżej napisał że 1050ti w zupełności wystarcza do FULL HD , a 1060 to już w ogóle ... To napisałem że 1060 du*y nie urywa , bo mam 980 która jest wydajniejsza / taka sama jak 1060 i nic fantastycznego w niej nie widzę na chwilę obecną ...

Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...