Skocz do zawartości

Recommended Posts

Konkurencja jakaś jest (nie licząc 1080 ti i Tytana), bo i rx 580/570 ładnie walczą w segmencie średnim, jak i Vega nie jest wcale daleko od 1070/1080 (nie licząc cen i dostępności).

 

Jeszcze troszkę Eth poleci i zaczną wpływać V56/V64 w bardziej ludzkich cenach.

Link to post
Share on other sites
Konkurencja jakaś jest (nie licząc 1080 ti i Tytana), bo i rx 580/570 ładnie walczą w segmencie średnim, jak i Vega nie jest wcale daleko od 1070/1080 (nie licząc cen i dostępności).

 

Jeszcze troszkę Eth poleci i zaczną wpływać V56/V64 w bardziej ludzkich cenach.

Jakaś konkurencja jest ale marna niestety nie jak w przypadku procesorów a szkoda bo dla nas większa rywalizacja jest lepsza. Mogliby trochę te karty usprawnić bo na ten moment między Radeonami a NVIDIA w niektórych kwestiach jest przepaść.
Link to post
Share on other sites

Przepaść jest tylko między 1080 ti a resztą. Zobacz sobie na TPU dzisiejszą recenzje FC 5 xD

 

Vega 56 jest mega niedoceniona (i nie mówię o $$$). Mój pierwszy referent w życiu, modowany bios, modowane chłodzenie. Efekt? Zegary, które nawet najmocniejsze V64 Nitro+ nie utrzymuje (fakt, zre wtedy prądu trochę :D), mam też profil "solid UV" z poborem 165W przy zegarach 1450+.

 

I żebyście mi zaraz nie przykleili łatki ortodoksyjnego czerwonoarmisty: prosto z pudełka gtx 1070 ti czy 1080 jest kartą szybszą, chłodniejsza, dużo bardziej wydają energetycznie - po prostu wkładasz w slot i grasz.

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind tylko właśnie o cenę wszystko się rozbija. Porównując odpowiedniki cenowe można powiedzieć, że karty dzieli przepaść.

Btw zastanawia mnie dlaczego skoro wystarczy grzebnąć w biosie by z przeciętnej karty zrobić dobrą AMD nie stosuje tych ustawień na stocku. Nie masz przypadkiem po prostu dobrej sztuki? Niestety realia są takie, że moim zdaniem grubo ponad 80% użytkowników nic w karcie nie grzebie i dlatego liczy się głównie właśnie wydajność po wyjęciu z pudełka.

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

@Up & @Up^2

 

Zgadza się, dla "grubo ponad 80% użytkowników" nie ma lepszej opcji jak NV.

 

Zanim dopadłem monitor z FreeSync Radeon dla mnie nie istniał (GF 2, GF 4 MX 440, GF FX 5500, GF 7800 GS, Gtx 260 core 216, gtx 570, gtx 960 2 GB). Żadnej z powyższych kart nidgy nie podkręcałem, bo nie było nawet potrzeby xD

 

No i stając przed wyborem gtx 1060 3 GB vs rx 480 4 GB wybrałem tańszego Szafira (był potem modowany do 580, poszedł w takim stanie do kopalni z zyskiem), którego wymieniłem na rx 580 8GB (dwie karty, obie kręcone pod 1500 MHz na rdzeniu - obie padły w przeciągu 2 miesięcy xD), a od Black Friday jest V56.

 

Do 2. komputera w domu będzie na 100% szła NV (prawdopodobnie 1050 Ti pasywny od Palita, +UV), bo to ma być chłodny SFF PC pod TV, ale więcej jak 600 PLN za takiego mikrusa nie dam więc czekam™ na nową gen / dalszy spadek kursu Eth.

 

EDIT: mam nadzieje, że taki Eth ASIC będzie gwoździem do trumny dla kopania na GPU:

 

https://www.techpowerup.com/242717/nvidia-amd-to-face-worsening-investment-outlook-as-bitmain-preps-to-launch-ethereum-asic

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Na olx można już kupić używane gtx`y w cenach z początku roku. Są to oczywiście karty w 90% z kopalni ale widać, że górnikom zaczyna się palić grunt pod nogami i zaczynają wyprzedawać karty. Miejmy nadzieję, że kurs ETH będzie leciał i już się nie podniesie co da nam możliwość kupienia dobrych kart za rozsądną cenę.

Osobiście czekam na nowe gtx 1080 Ti za 3200 ;)

Link to post
Share on other sites

Jak zacznie się FireSale to jeszcze cieplutki 1080 ti (kupowany na gorączkę pod koniec ubiegłego roku przy Eth ponad $1200) z GW spokojnie będzie poniżej 3k pln - i właśnie dlatego Nvidia jeszcze spokojnie przez pół roku nie pokaże nic.

Link to post
Share on other sites

No to ładnie , trochę się wk...em  :[ Specjalnie nie kupowałem 2 miesiące temu 1080ti bo miały wyjść za niedługo 2080 ... A tu taki psikus  :roll: Ciekawe co z procesorami i7 9700k , też coś ucichło , wcale się nie zdziwie że będzie lipa ...

Link to post
Share on other sites

Z prockami masz zupełnie inna sytuacje: AMD na premierę Ryzen Refresh nawet najcięższych dział nie wyciąga (2800x) tylko czeka na odpowiedź Intela. Nawet ceny zapowiadają się specjalnie podniesione żeby było z czego luzować.

 

Co zas się grafik tyczy - nikt nie gwarantował, że na konferencji będą pokazane konsumenckie modele. Przesłanki raczej są ku temu skłaniały, by Ampera pokazać pod koniec roku, tak żeby na premierę Navi (Q1 2019) wyjechać z 1180 ti...

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

 

 

Co zas się grafik tyczy - nikt nie gwarantował, że na konferencji będą pokazane konsumenckie modele. Przesłanki raczej są ku temu skłaniały, by Ampera pokazać pod koniec roku, tak żeby na premierę Navi (Q1 2019) wyjechać z 1180 ti...

Zgadza się , nie mniej jednak liczyłem że się pojawią a tym samym jestem 2 miesiące w plecy bo już dawno mogłem mieć 1080ti  :/ Teraz pytanie czy czekać na 2080 czy kupić jakąś 1080ti ... 

Link to post
Share on other sites

Czy Was to bardzo boli.że nie wiadomo kiedy i jakie ?

Nowa generacja zawsze oznacza obniżke cen starej i możliwość kupienia wciąż dobrych kart używanych w lepszej cenie.

 

Zdziwiłbys się ile ludzi siedzi nadal na czymś starszym niż Maxwell i bardzie chętnie by przytuliło takiego gtx 2060 do maxowania ciut starszych gier w 1080p.

Link to post
Share on other sites

nie rozumiem niektórych , co mają kasę i czekają na nowe karty - jak masz kasiore to bierz 1080/1080ti, czekając na kilkanaście procent więcej wydajności co zyskasz? zamiast 80-90 fps 100-110 ? o starszych nieco grach nie wspominam - aż mi sie pucha cieszy , jak wspominam moje ps3 kupione na premierę i  ogrywanie exów w 30 kl/s - mimo, że miałem wtedy dośc mocny PC, to sie nie liczył w ogóle, nie wiem czemu, ale 30 fps na konsolach jakoś wydaje mi sie płynniejsze niż 80-90 ze spadkami poniżej 40 na pc

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiem czemu, ale 30 fps na konsolach jakoś wydaje mi sie płynniejsze

 

Bo płynność to nie tylko fps. Istnieje wiele zależności pomiędzy czasem wygenerowania i wyświetlenia klatki. Do tego dochodzi ich równomierna dystrybucja, odświeżanie monitora czy reakcja na działanie gracza czyli ruch padem. 

 

Co z tego jak fraps pokazuje stałe 30 fps. Gdzie pomiędzy wejściem (pad czy myszka) a tym co widzi dzieje się jeszcze jeszcze sporo rzeczy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam GTX 1060 6gb oraz PS4. Na nowe karty nie czekam, bo na mojej kupionej w grudniu 2016r. gram we wszystko w FHD. Bardziej interesuje mnie temat nowych konsol. 30fps już od dawna nie kłuje mnie w oczy, bo czy na PS4, czy pc mam sztywne klatki. Do tego dochodzi gra na TV z padem w ręku, więc i ruchy są plynniejsze. Dużo bardziej wolę stabilne 30fps niż wahania klatek.

Fakt w FPS czy grach multi nie wyobrażam sobie grania bez stałych 60 klatkach, ale w tego typu tytuły gram bardzo rzadko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...