Skocz do zawartości

Recommended Posts

wróci do normy? 

 

A skąd ta pewność, że wróci? I co teraz jest normą? Nawet jakby dziś spadły wszystkie krypto-waluty to rynek stabilizowałby się jak ostatnio 3-4 miesiące.  Najpierw wzrosłaby podaż a potem spadły ceny. 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

GTX1080 ma pamięci GDDR5X, które są problematyczne w wydobyciu najbardziej popularnej krypto-waluty ETH,

 

więc ten model ma największą szansę na szybsze odzyskanie pierwotnej ceny

 

obecnie sensowne GTX1080 od Palita GameRocka można kupić najtaniej za 2900 zł, czyli za drogo o jakieś 400-600 zł 

Link to post
Share on other sites

Autorowi pewnie chodzi o ceny sprzed ich gwałtownego wzrostu, czyli gdzieś tak koło 10-15 stycznia tego roku... Tzn. autor ma tu na myśli pewnie cenę na przykład mojej GTX 1070, która przez rok z okładem wynosiła 2349 zł, a teraz wynosi 3649 zł...

 

Nawet, jakby nastąpił światowy krach z kryptowalutami - to nie sądzę, żeby sklepy chętnie wróciły do cen kart sprzed ich wzrostu i obniżyły cenę np. mojej GTX 1070 z 3649 zł z powrotem do 2349 zł ...

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

wtedy , kiedy wszyscy przestaną kupowac gtx-y 1080 a np przerzuca się na konsole (oczywiście biorąc pod uwagę krach bitcoinów) - karty moment stanieją, jak Januszom nie będzie nic schodziło, a będą musieli płacić zaległe f-ry hurtowniom :D

Link to post
Share on other sites

 

 

wtedy , kiedy wszyscy przestaną kupowac gtx-y 1080 a np przerzuca się na konsole

 

Niestety, zawsze będą tacy, którzy mają kasę i będą kupować gtx-y 1080 nawet drożej, niż obecnie... Na obniżenie cen jednym z wyjść jest konkurencja między "zielonymi" i "czerwonymi"...

Link to post
Share on other sites

długo ? jeszcze w listopadzie mogłem kupić 1060tke 3gb z rabatem za 799 :D teraz 1050ti wątłej jakości po 900 chodzą  :rotfl:

 

A jak w czarny piątek biedne 1070 można było kupić za 1850-1900 i na forum zaproponowałeś taką, to od niektórych leciały gromy, że za takie guano to za dużo  :rotfl:

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Jest szansa, że przy aktualnych spadkach cen wszystko wróci do normalności :)

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzez-na-bitcoinie-Dlaczego-kryptowaluty-wciaz-spadaja-7570955.html

Ceny Bitcoina spadły już poniżej wartości z listopada 2017.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#charts

 

Jaki to będzie miało wpływa na ceny kart i kiedy to już inne zagadnienie...

Link to post
Share on other sites

Btc raczej ma mały wpływ a ceny kart, tu raczej chodzi o etherium bo to można kopać kartami. Jeśli cena będzie dalej spadać to karty pójdą w dół bo kopacze będą sprzedawać sprzęt puki jest więcej warty, ludzie przestaną też składać nowe koparki więc w sklepach też będą "wyprzedaże". Też już miałem zamawiać 1050 ale w obecnej sytuacji wstrzymam się do końca miesiąca żeby znów nie kupić karty która zaraz stanieje o 2 stowy

Link to post
Share on other sites

Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że nastąpi gwałtowny krach z kryptowalutami - ale ceny kart pewnie i tak nie wrócą do tych z końca ubiegłego roku, bo sklepy się "przyzwyczaiły" już do wyższych cen kart...

Link to post
Share on other sites

Na gwałtowny krach to możesz czekać, i czekać... I się nie doczekać wcale. Nie ma też co liczyć na korektę cen kart spowodowaną pikiem w dół kursu Eth. Żeby taka korekta miała miejsce, to trend spadkowy musiałby się utrzymać dłużej, a już teraz mamy do czynienia z wyrównaniem.

 

Jedyna nadzieja w dostawach i chwilowym "dołku" na krypto-rynku, ale moim zdaniem to będzie max tygodniowe okno, które i tak większość prześpi.

Link to post
Share on other sites

Jasna sprawa, że można czekać i czekać - ale nie macie wrażenia, że kursy kryptowalut były sztucznie mocno pompowane w górę? Niewykluczone, że ktoś za tym stoi. Więc i spadek będzie nieoczekiwany i gwałtowny. Dodatkowo też gwałtowny spadek nastąpi, gdyby na przykład Bułgaria chciała nagle pozbyć się swoich BTC:

 

 
Link to post
Share on other sites

Ja też bym się nie obraził, gdyby banieczka akurat teraz *yeeeeebła*, ale rynek krypto jest tak elastyczny, że na miejsce jednej padającej pojawią się 2-3 nowe.

 

Nie należy sugerować się też gadaniem, że jakieś państwo "ograniczy" proceder kruptowalut, bo w tym samym czasie inne państwo pracuje nad liberalizacja tego tematu. Tu nie ma jednego wspólnego frontu.

Link to post
Share on other sites

Mało kto pewnie wie, że dopiero w grudniu ruszyły kontrakty terminowe na bitcoina. O ile wcześniej można było kupować i sprzedawać same bitcoiny na rynku kryptowalut, czego część poważnych instytucji po prostu z zasady ze względu na brak regulacji prawnych nie robiła, o tyle teraz można w poważnej instytucji finansowej grać na wzrost czy spadek wartości bitcoina. Sprawia to, że i tak niestabilny rynek kryptowalut będzie jeszcze bardziej rozchwiany poprzez napływ poważniejszych spekulantów.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Też jestem tego zdania. Wystarczy jeden duży bodziec na rynku i wszystko walnie, bo waluta nie ma żadnego pokrycia. Nie będzie to jednak raczej nagły i jednorazowy koniec, bo chociażby ze względu na wcześniej wspomniane przeze mnie kontrakty terminowe, zawsze znajdzie się spora grupa spekulantów, którzy po korekcie na poziomie 30-40% będą grali na wzrost co znowu podwinduje cenę do góry. Moim zdaniem prędzej można spodziewać się powolnej agonii kiedy przeminie hype na krypto i po kolejnych korektach kurs nie da rady odbijać się do poziomu z ostatniego szczytu.

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo Chiny (65% ogólnych transakcji bitcoinem) mają zabronić kupowania i kopania btc więc koniec może być bliski. Mi sie akurat udało bo szwagier składał kopakre miesiąc temu i mu jedna 1070ti od palita została, nowa nawet nie odpakowana sprzedał mi za 1800 więc mam problem z glowy :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...