Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

jestem użytkownikiem laptopów a dokładnie mobilnych stacji roboczych, aktualnie pracuje na Dell Precision M4700 przyszła pora na wymianę go na nowszy model. Niestety obecna oferta mało wnosi w porównaniu do poprzedniej, dlatego zastanawiam się nad zmianą podejścia i zakupem komputera stacjonarnego. Ze względu na kilkuletni już brak zainteresowania podzespołami do standardowych PC proszę was o pomoc w złożeniu odpowiedniego zestawu spełniającego następujące założenia:

  • Zastosowanie komputera : Przede wszystkim praca z oprogramowaniem typu CAD + gry różne raczej nowości wymagające mocnej grafiki
  • Maksymalna kwota : 15000zł + przy sensownym uargumentowaniu może być więcej
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Teraz
  • Których części potrzebuję : Wszystkiego
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie znam się na tym, jeśli tak to z pomocą kogoś :D
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak monitora, mile widziane sugestie
  • Specjalne wymagania : cichy + jeśli się da to bluetooth który można sparować z AirPods
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : elementy od laptopa, 64GB RAM , dysk SSD 1T, ale to raczej się nie przyda bezpośrednio :D
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : Nagrywarka do płyt (CD, DVD), obudowa czarna (lub grafitowa)

Z góry dziękuje za zainteresowanie postem.

 

Link to post
Share on other sites

Pamięci ram CI wystarcza czy potrzeba więcej ? 

Budżet dociągany na siłę czy ma to być po prostu dobre i opłacalne ? 

Co tam dokładnie skrobiesz w tym CAD ? 

 

Moim zdaniem 15000 zł to tutaj i na zestaw i na monitor. 

 

Zmieścisz się z 8 rdzeniami i 16 watkami od Intela, 64 GB DDR4, GTX 1080, SSD 512 GB M.2 NVME, zasilacz, obudowa, chłodzenie, HDD na dane. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Ram to chyba jest ok, ale jeśli powiesz że np. dla 128 uzyskam płynniejszy rendering czy coś to można zwiększyć.

Budżet podałem taki bo w tej cenie mam najmocniejszą wersje nowego Dell Precision, może być inna ma to być tak Jak napisałeś dobre i opłacalne

 

W programach CAD projektuje głównie urządzenia, problem w tym że z mnóstwem małych elementów i wieloma wiązaniami między nimi co powoduje że słabe jednostki nie dają rade gdy próbuje model obrócić, wszystko spowalnia i ścina.

 

Wieczorem lubię sobie pograć, problem w tym że w obecnych grach przy najgorszych ustawieniach grafiki mam max 12fps więc więcej w tym frustracji niż przyjemności.

 

W kwestii monitora muszę mieć matową matryce

 

W kwestii dysku HDD do danych to chyba zbędne dla mnie gdyż mam server NAS, został bym przy podręcznym SSD 1T, może być w technologi M.2

 

Dziękuje za odpowiedz.

Edytowane przez Demon9999PL
Link to post
Share on other sites

Jeśli na poważnie zajmujesz się CAD/CAM to zacznij od doboru grafiki pod wielkość projektów jakie realizujesz, ale na starcie zapomnij o cywilnych grafikach. Bez Quadro czy FirePro niema o czym nawet myśleć zresztą powinieneś to wiedzieć każda stacja graficzna ma te grafiki.

 

Obecna generacja Quadro czyli Pascal to P400, P600, P1000 to zdecydowanie 2D, P2000 średnie projekty, P4000 duże projekty, P5000 bardzo duże projekty i P6000 ekstremalne projekty. Do tego masz ekwiwalenty w postaci FirePro. Do grafiki dobierzesz resztę zestawu generalnie pójście w HEDT jest konsekwencja zapotrzebowania na ram a nie moce obliczeniowe CPU, więc przy 64GB ram można jeszcze iść np w 8700K ale większa ilość to już HEDT.

 

BTW jeśli wieczorami lubisz sobie pograć i przydało by ci się coś do grania to możesz pójść w inne rozwiązania. Rok temu pojawił się taki temat na forum SW jeden użytkownik chciał podłączyć pod gamingowego Razera stacje z Quadro 2000 przez TB3. Generalnie z SW to działa ale nie wszystkie karty Quadro działają poprawnie, od Maxwella można powiedzieć że to działa. Na dzień dzisiejszy Razer Core v2 ma pełne wsparcie dla P4000, P5000, P6000 i GV100.

 

Mógłbyś sobie kupić dowolnego lapka z 7700HQ, 1050TI lub 1060 wsadzić do tego szybki dysk NVMe, 32GB ram (64GB będzie drogie niestety) do tego stacje TB3 z P4000 i jakiś monitor do tego. To rozwiązanie jest oczywiście droższe niż stacjonarna stacja ale masz możliwość używania lapka do czegoś innego niż praca. Jeśli chcesz aby tym lapkiem była stacja robocza to Dell wychodzi drogo to wiadomo ale to jest zawsze coś za coś. Kiedyś się interesowałem to stosunkowo korzystnie cenowo wychodziły stacje od MSI.

 

Inna opcja używana jeszcze z gwarancja producenta jakaś stacja od HP czy Della i dorzucenie tylko nowej grafiki i dysku, ramu zapewne będzie odpowiednia ilość.

 

Jakie rozwiązanie by ci odpowiadało najbardziej skoro pracowałeś na Precision M4700? Pełna mobilność, częściowa czy praca stacjonarna.

Link to post
Share on other sites

Obecnie miałem podejście że mam laptopa z Quadro K2000M i stacje dokujące w domu i biurze oraz mogę zawsze podjechać do klientów gdzie mogę na bieżąco wprowadzić zmienny do projektów. W dobie czasu i rozwoju oprogramowania oraz skomplikowania projektów to podejście się nie sprawdza, złożenia mulą i praca przestała być wydajna. Dodatkowo od czasu do czasu chce w coś pograć i tu też grafika nie daje rady. Dlatego szukam innego rozwiązania, myślę nad stworzeniem dobrej stacji roboczej stacjonarnej i łączenia się  z nią np. przez zdalny pulpit jak będzie mi ona potrzebna. A laptop którego teraz używam zmienić na ultrabooka bo mam dość jego dźwigania np. do pokazania prezentacji klientowi. Na komputerach się nie znam, kiedyś sam złożyłem jeden czy dwa potem korzystałem z doradców, ale po wpadce z stacją roboczą HP podziękowałem :P Dlatego napisałem tego posta by ktoś doradził może skonfigurował coś dla mnie. Stacje robocze dokujące dell nie mają możliwości wpięcia karty graficznej, są natomiast kompatybilne z nowymi wersjami laptopów Precision. Nowa seria Precision 7520 ma najmocniejszą grafikę: NVIDIA Quadro M2200 z 4 GB oddzielnej pamięci GDDR5, z tego co mi powiedziano to skok między obecną a nową nie jest zadurzy a o grach mogę pomarzyć. Posiadanie dwóch komputerów jeden do pracy drugi do grania jakoś do mnie nie przemawia. Dodatkową zaletą komputerów PC jest możliwość upgradów bo w laptopach zmiana karty graficznej jest możliwa tylko przy konfiguracji sprzętu :(. A tak po za tym to dziękuje za zainteresowanie.

Link to post
Share on other sites

 

 

P1000 to zdecydowanie 2D

Mhm, szczególnie, ze jak na razie brak konkretów

 

 

 

To rozwiązanie jest oczywiście droższe niż stacjonarna stacja ale masz możliwość używania lapka do czegoś innego niż praca.

Droższe i sporo mniej wydajne... poza tym sprzęt z takim środkiem będzie się mocno grzał, żadna na tym robota. Laptop ma sens tylko pod prezentacje projektów dla klientów.

 

 

 

W programach CAD projektuje głównie urządzenia,

W jakich konkretnie? na czym renderujesz, jaki silnik?


Lepiej zacznij od tego czy faktycznie z Quadro będzie na tyle efektywne względem topowych GTX'ów bo w wielu przypadkach opłacalność leży po stronie 1080/1080TI i jest to wydajniejsze rozwiązanie. Ceny mamy kosmiczne + 1000zł więcej za 1080TI.

Link to post
Share on other sites

To rzeczywiście prace masz mocno uciążliwą, na mojej konfiguracji wynik 8,9 czyli średni też nie zachwyca.

 

Wracając do tematu najnowszy Precision 7520 czyli 15" wcale nie ma najnowszych kart. Max w nim to Quadro M2200 czyli jeszcze Maxwell. Natomiast wersje 17" czyli 7720 maja już na pokładzie Pascale i to jakie nawet P5000 z 16GB VRAM jest to odpowiednik cywilnego 1070 w wersji mobilnej. W takiej topowej wersji cena zaczyna się od 17k reszty konfiguracji możesz się domyśleć http://www.dell24.pl/p/8351/Laptop-DELL-Precision-M7720-17-3-039-039-UHD-IPS-E3-1535M-v6-32GB-256GB-SSD1TB-P5000-W10P-3YNBD

Link to post
Share on other sites

Szukałeś na forum inventora podpowiedzi?

W tych  tematach  jest trochę informacji:

Temat 1

Temat 2

Temat 3

 

 

Generalnie inventor wykorzystuje w większości prac jeden rdzeń więc najlepiej 8700K, chociaż platforma na z370 ogranicza trochę wielkością pamięci ram. 

 

Warto może zastanowić się nad x299 i późniejsza rozbudową ramu, kosztem wydajności jednego rdzenia ale jeśli dużo renderujesz to wielowątkowość pomoże. 

 

Dodatkowo bardzo szybki dysk ssd na system i drugi na projekty (najlepiej M2 NVMe)

 

Co do kart jest sporo porównań ale generalnie proponował bym geforca 1080/1070 (ceny porażają).

 

Pozdrawiam 

 

Link to post
Share on other sites

Jak to ma być do pracy i do gier, to X299 oraz GTX 1080 / 1080 Ti. 

 

 i7-7820X  / X299 Taichi / GTX 1080 Ti / Seasonic Focus 750W / M8P czy 960 Pro 512 GB / Define R6 / NH D-15  to koszt lekko ponad 10000 zł  (obecnie GTX 1080 TI + 1000 zł)

 

Dopychasz kostkami pamięci tak żeby skończyć na quadzie i tyle. Podkręcisz procesor nie katując go do końca MHz'ami oraz napięciem i będzie gitara. 

 

Zostanie jeszcze tak czy siak około 3000 zł na monitor. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

po chwilowej nieobecności wracam do tematu, takie coś dobrali mi w jednym z sklepów:

 

 

Chciałbym Was prosić o porównanie do propozycji Kajtka (Dziękuje za tą propozycje, upgraid procek):

 

 i9-7940X  / X299 Taichi / GTX 1080 Ti / Seasonic Focus 750W / M8P czy 960 Pro 512 GB / Define R6 / NH D-15

 

Z góry dziękuje za komentarze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...