Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym dopytać was o modernizację obecnego zestawu.

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 1200zł
  • Modernizacja na dniach

Obecna specyfikacja :

  • Procesor : Intel Core I5-3570k, 4,5GHz
  • Płyta główna : Gigabyte Z77X-D3H
  • Pamięć : Corsair DDR3, 2x8GB, 1600MHz
  • Karta graficzna : MSI GTX1070Ti Gaming
  • Zasilacz : Corsair RM650X
  • Dysk : Goodram Iridium Pro

 

Sprzedałem obecnego proca, mobo i ram za 1200zł, mogę dołożyć 1000-1200zł do nowych podzespołów, co w sumie daje 2200-2400zł. Procesor myślę kupić i5 8600k (999zł), pamięci najprawdopodobniej GSkill F4-3000C15D-16GVGB (765zł - chyba że jest coś ciekawszego cenowo). Mam problem z doborem mobo pod podkręcanie tego proca, w sieci znalazłem takie modele:

-ASRock Z370 Pro4 435,00zł
-ASRock Z370 Killer SLI 509,00zł
-MSI Z370 TOMAHAWK 520,00zł
-MSI Z370 SLI PLUS 570,00zł
-ASRock Z370 EXTREME4 602,00zł

Co będzie lepsze? Zależy mi też na w miarę dobrym audio. Obecna karta Audigy 2 ZS fajnie dopełniała Z2300 (na integrze VIA VT2021 dźwięk był strasznie mułowaty), stąd też propozycja pierwszej płyty, która posiada stary slot PCI i mógłbym wsadzić Creativa. Czy karta pokroju Realtek ALC1220 da radę, czy trzeba dokupić jakąś dźwiękówkę w okolicach 100zł np Xonara? Często gram też na słuchawkach (dokanałowe pchełki), ale one akurat są podłączone do wyjścia na pilocie głośników.

Link to post
Share on other sites

Nie zmieniałbym tego co aktualnie posiadasz. 

 

Wyjdą 8 rdzeniowe zrobisz upgrade. 

 

Jeżeli nie masz monitora 144 hz to tym bardziej nic to Ci nie da. Na tym sprzęcie co masz spokojnie utrzymasz najbardziej wymagające gry w stałych 60 klatkach i więcej przy full hd. 

Link to post
Share on other sites

Często gram w tytuły z otwartym światem, tam ivy radzi sobie średnio. Podzespoły już sprzedałem, więc muszę kupić nowe. Myślę, że 8600k wystarczy na kolejne 5lat jak to było z 3570k.

Link to post
Share on other sites

8600k

Asrock K6 lub extreme4

G.SKILL DDR4 RipjawsV 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 - działają bez problemu na K6 mimo,że ich nie ma na liście producenta.

Dzwięk myślałem,że będzie do bani na płycie K6 ale okazał się miłym zaskoczeniem.ALC1220 brakuje trochę głębi i dynamiki ale jest dobrze.

 

 

stąd też propozycja pierwszej płyty, która posiada stary slot PCI i mógłbym wsadzić Creativa
 

nie patrz na to,wybierz jedną z w.w. pod OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.asrock.com/mb/compare.asp?Models=Z370%20Extreme4,Fatal1ty%20Z370%20Gaming%20K6

 

Po za ledami debugowania,resetu i przełącznika XMP na płycie i innych dodatków dla k6 które to sam możesz sobie porównać warto się skupić na czymś istotnym,mianowicie sekcji zasilania.W obu przypadkach jest dublowana :

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IY6W6YhyjnzSvi8BqEqiK1xykSiTDF2Lt1FO8cNhI6I/edit#gid=585498417

 

-możesz połączyć z informacją od użytkownika @AlphaC

 

str136 na dole

http://www.overclock.net/forum/6-intel-motherboards/1638955-z370-z390-vrm-discussion-thread-136.html

 

Asrock już wypuścil egzemplarze ex4 z mosfetami Fairchild ale,chcąc się o tym przekonać musisz zdjąć jeden radiator z napisem z370.

No i K6 ma rurke heat pipe też pomaga w odprowadzeniu ciepła.4.6GHz ALL mam 35°C na radiatorze (gry)

 

Na koniec w K6 dostajesz do dzwięku lepsze oprogramowanie Creative Sound Blaster™ Cinema 3 -dzwięk możesz fajnie ustawić pod siebie.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Szarpnąłem się" i kupiłem jednak i7 8700k okazyjnie za 1300zł, ramy prawdopodobnie wezmę za 700zł Corsair Vengeance 3000MHz używane. Jeśli chodzi o dźwięk - chyba lepiej będzie kupic w razie czego dźwiękówkę pokroju Xonara DGX niż dopłacać do K6 (kwotowo wychodzi to samo)?

Link to post
Share on other sites

Zależy czego oczekujesz i czy chcesz ciąć koszty.

 

Jeżeli dzwięk jest  b.ważny to zainwestuj w zewnętrzną karte bo kiedyś znowu zostanie DGX z powodu starego slotu. 

Pamięć kup żebyś miał możliwość zwrotu/wymiany wrazie problemów.

 

1300zł chyba 8700 ka droższy ale ok.

Link to post
Share on other sites

W końcu po problemach z pocztą dotarły do mnie ramy i wszystko poskładałem:

 

i7 8700k (nowy) - 1300zł

Asrock Z370 Extreme 4 (nowa) - 602,00zł

Corsair DDR4 16GB Vengeance 3000MHz (używane) - 700,00zł

 

Nie narzekałem na pracę platformy Z77, ale teraz jest prawdziwa rakieta :) Sprawdziłem jak narazie dwie gry i różnica jest bardzo duża w połączeniu z GTX 1070Ti. Dobrze, że wziąłem ramy low profile - wyższe by kolidowały z moim coolerem.

Co do dźwiękówki - na słuchawkach jest dobrze, ale głośniki brzmią na niej zdecydowanie gorzej niż na Audigy. Jak trafi się jakaś fajna karta, to dokupię. Mogę też potwierdzić opinie z sieci odnośnie lekkich zakłóceń/szumów/przebić na integrze - słychać to delikatnie podczas kompletnej ciszy, ale przy graniu nie ma szans tego wychwycić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...