Skocz do zawartości

Szukam karty do 400zł pod xeona


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pafanx,

Recommended Posts

Mój obecny zestaw:

MOTB MSI g31tm-p21

Procesor Xeon X5450 z chłodzeniem Fera 3

Grafika Geforce GT 9500 wersja 1GB DDR2

RAM 4GB DDR2 400MHz Samsung M3 78T5663QZ3-CF7

Zasilacz SilentLine 425W

HDD WD 320GB 7200obr

 

SZUKAM:

Poszukuję grafiki do 400zł (nowa/używana):

1. Najlepiej bez dodatkowego zasilania, jednak nie jest to wymóg konieczny

2. Obsługująca DirectX 11

3. O typie pamięci DDR5

4. Współgrającej z Xeonem

5. Z możliwością OC po wymianie zasilacza

 

Tytuły, w jakie będę chciał grać:

CS:GO

LoL

DOtA2

Skyrim

Saga Gothic(zależy mi na modzie DX11)

 

 

Link to post
Share on other sites

760 będzie sporo mocniejsza od 1030, szczególnie, że gry wymienione przez ciebie to nie nowości. 660 bym sobie darował, bo ceny mają nieadekwatne do możliwości - 760 3gb kupisz z 3 miesięczną gwarancją za 350 zł na allegro od ręki, a 660 nie ma poniżej 300 żadnych. Jeżeli ci nie zależy na dłuższej gwarancji to warto iść w stronę 760, która będzie zresztą chyba optymalnym maksimum do tego procesora i do tych gier aż nadto.

 

Pamiętaj jednak, że ta karta wymaga dodatkowego zasilania 6pin, a coś wspominałeś, że wolałbyś bez. 

Link to post
Share on other sites
760 będzie sporo mocniejsza od 1030, szczególnie, że gry wymienione przez ciebie to nie nowości. 660 bym sobie darował, bo ceny mają nieadekwatne do możliwości - 760 3gb kupisz z 3 miesięczną gwarancją za 350 zł na allegro od ręki, a 660 nie ma poniżej 300 żadnych. Jeżeli ci nie zależy na dłuższej gwarancji to warto iść w stronę 760, która będzie zresztą chyba optymalnym maksimum do tego procesora i do tych gier aż nadto.

 

Pamiętaj jednak, że ta karta wymaga dodatkowego zasilania 6pin, a coś wspominałeś, że wolałbyś bez.

Chodzi mi głównie o to, że obawiam się o mój zasilacz- może sobie nie poradzić z kartą z dodatkowym zasilaniem. Mam jednak w planach kupić jakiś ogarnięty zasilacz chiefteca /delty/silentiumpc

 

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Być może nie mam racji, ale ta karta wydaje się strasznie "biedna" z wyglądu, jest niemal identyczna jak moja obecna gt9500.. Szczerze troche brałbym się zakupu, że to może jakiś fejk... Może jakieś inne propozycje?

 

Edytowane przez Pafanx
Link to post
Share on other sites

200 kosztuje, bo tyle ta karta realnie powinna kosztować jako low end. Fejk to to nie jet. 136 sprzedanych sztuk na tej aukcji, "super wprzedawca" który ma podnad 1200 pozytywów (10 negatywów) z ostatniego roku. To nie może być lipa.

 

Że wygląda jak 9500 to nieistotne, bo ta karta nie bierze prawie w ogóle prądu i po prostu nie musi mieć lepszego chłodzenia.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Być może nie mam racji, ale ta karta wydaje się strasznie "biedna" z wyglądu, jest niemal identyczna jak moja obecna gt9500.. Szczerze troche brałbym się zakupu, że to może jakiś fejk... Może jakieś inne propozycje?

 

Ta karta bierze śmieszną ilość prądu do działania ( 30-35 Watt o ile pamiętam, GTX 1050Ti są w wersji pasywnej tylko z radiatorem, a biorą więcej prądu ), a karta nie ma być piękna tylko ma działać. Przynajmniej jeżeli jest się ograniczonym kasą.

 

Jak nie GT 1030, to może używana GTX 750Ti ? Ma lepszy "wygląd" i jest trochę mocniejsza od 1030. minus tej karty jest taki że jest starsza architektonicznie i potrzebuje więcej prądu.

 

https://www.olx.pl/oferta/nvidia-gtx750ti-2gb-ddr5-wer-oc-CID99-IDrQdst.html#9011bc975b

Edytowane przez HNTI86
Link to post
Share on other sites

trudno tu być wróżką 

choć 750ti prądu bierze nie za wiele

poszukaj jakiejś używki z gwarką fortron/chieftec/delta 

do 100 spokojnie znajdziesz

będziesz miał spokój na dłuższy czas  :D

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites
"z tą 7770 do 400zl to Ty tak na poważnie?"

poważnie

 

za 160/180 pln idzie kupić

znajdziesz coś lepszego w tej cenie/wydajności?

Gf 1030 , która koledzy podali w linki, to już chyba 4 aukcja i na każdej sprzedają po kilkadziesiat sztuk. Zalety to: karta nowa z gwarancją, bardzo mały pobór prądu, 2gb ram, wydajność niewiele ustępuje Gf 750, więc jaki jest sens kupowania 5 letniego Radeona 7700 za 180 zł? .

Pozatym w temacie wątku jest " karta do 400zl" i tu bym celowal w Gf 950, gf960 czy Gf 1050. SPOKOJNIE da się kupić coś sensownego, ostatnio widziałem używkę Gf 960 4gb za 449zl.

Link to post
Share on other sites

Gf 1030 , która koledzy podali w linki, to już chyba 4 aukcja i na każdej sprzedają po kilkadziesiat sztuk. Zalety to: karta nowa z gwarancją, bardzo mały pobór prądu, 2gb ram, wydajność niewiele ustępuje Gf 750, więc jaki jest sens kupowania 5 letniego Radeona 7700 za 180 zł? . Pozatym w temacie wątku jest " karta do 400zl" i tu bym celowal w Gf 950, gf960 czy Gf 1050. SPOKOJNIE da się kupić coś sensownego, ostatnio widziałem używkę Gf 960 4gb za 449zl.

Albo taka okazja http://allegro.pl/gtx-1050ti-4gb-ddr5-msi-i7170091260.html

Kupił bym ze 2szt ale nie mam ochoty być w plecy tysiaka .

kolejne 33szt http://allegro.pl/gtx-1050ti-4gb-ddr5-msi-i7170156985.html

ciekawe ciekawe 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Zero komentarzy i 33 sztuki 1050ti po cenie 1050 sprzed podwyżek i oczywiście wystawia faktury vat? Nie wiem jakim trzeba być jeleniem, żeby dokonać zakupu na takiej aukcji. Nie porównujmy tego jednak do wcześniej wymienionej 1030, bo tak sprzedane są dziesiątki sztuk i jakoś negatywów nie widzę.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem by ci się opłacało. Przy przejściu z 9800 różnica na plus kolosalna, a tak jak napisałem wyżej - kupując ją za 200zł nie można na niej stracić patrząc na to, że więcej kosztuje większość używanych gt730.  No chyba, że NV zrobi psikusa i wypuści 2030 za 300zł które będzie na poziomie 1050 - ale w to raczej nie uwierzę, bo księgowy który by to przyklepał musiałby chyba szukać nowej pracy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...