Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Posiadam nowy Dysk SSD oraz starą płytę główną która obsługuje tylko Sata2.

Kupilem adapter sata3 do gniazda pci-ex.

Próbowałem zainstalować win7 na nowy dysk pod adapter sata3 natomiast komputer zawieszał się przy instalacji.

Zmieniłem złącza i zainstalowałem system pod sata2 z płyty głównej i wszystko działa jak należy tylko transfer jest o połowę mniejszy niż być powinien.

 

Co zrobić żeby system odpalił mi pod sata3?

próbowałem po instalacji systemu podmienić złącza,natomiast systemu nie wykrywa wtedy.

 

 

Z góry dziekuję za pomoc.

 

ps

płyta;ga-g31-s3l

dysl;su800

adapter;

http://allegro.pl/karta-sata-3-0-pci-e-pcie-pci-express-card-2x-port-i6823651799.html?snapshot=MjAxOC0wMS0yOVQxNTo0MDo1NC45NTBaO2J1eWVyO2M2MmU4YzNlYmQ2MTdlNGYxMTYwMmQzMjM5OGFjODNhNGUxYjU0YzFkZDkzNTAzM2FiYjdlM2E5M2NiMzU2ZTE%3D

 

 

Link to post
Share on other sites

Większość kontrolerów sata pod PCI-e wymaga sterowników, o ile przy normalnym użyciu nie stanowi to zwykle problemu (o ile są stery pod nasz system), to bootowanie z takiego może być dość trudne/niemożliwe, jest wręcz gorzej niż kiedyś z SSD AHCI pod PCI-e od OCZ. 

Próbowałeś wgrywać stery do tego kontrolera podczas instalacji? 

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś wgrywać stery do tego kontrolera podczas instalacji? 

 

Podczas instalacji windowsa nie

Natomiast po zainstalowaniu win7 na sata2 (złącze płyty głównej),

wykrywa mi że sterownik od Sata3 (kontroler pci-e) jest zainstalowany.

 

a00cc6883c4b.jpg

 

Teraz kiedy zmieniam podłączenie z płyty na kontroler Sata3 to wyskakują błędy.

Pytanie co robić?

Czy wystarczy podpiąc kabel pod kontroler Sata3 i ponownie zainstalować win7 i będzie działać?

Link to post
Share on other sites

Dostałeś z kontrolerem płytkę ze sterownikami? jeśli tak to przy odpalaniu instalatora jest opcja załaduj sterowniki do kontrolera coś tam chyba F2 wtedy podajesz ten sterownik i system powinien się zainstalować.

 

A tak na serio to daj sobie spokój z tym kontrolerem. :) Twoja płyta posiada posiada pcie gen.1 przy linku x1 to jest max 250MB/s wiec mniej niż SATA2. Więc w teorii ten kontroler spowolni ci ten ssd a w praktyce ..... kto wie.

 

Aby wycisnąć coś więcej z tego ssd musiałbyś mieć kontroler na złączy pcie x4 i sata3 ale raczej rozwiązanie nieopłacalne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...