Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Adata SU800 adapter sata 3 pci-ex

adapter sata2 sata3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 karolR

karolR
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 03 luty 2018 - 13:27

Witam

Posiadam nowy Dysk SSD oraz starą płytę główną która obsługuje tylko Sata2.

Kupilem adapter sata3 do gniazda pci-ex.

Próbowałem zainstalować win7 na nowy dysk pod adapter sata3 natomiast komputer zawieszał się przy instalacji.

Zmieniłem złącza i zainstalowałem system pod sata2 z płyty głównej i wszystko działa jak należy tylko transfer jest o połowę mniejszy niż być powinien.

Co zrobić żeby system odpalił mi pod sata3?

próbowałem po instalacji systemu podmienić złącza,natomiast systemu nie wykrywa wtedy.

Z góry dziekuję za pomoc.

ps

płyta;ga-g31-s3l

dysl;su800

adapter;

http://allegro.pl/ka...2E5M2NiMzU2ZTE=

• 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11579 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 03 luty 2018 - 15:11

Większość kontrolerów sata pod PCI-e wymaga sterowników, o ile przy normalnym użyciu nie stanowi to zwykle problemu (o ile są stery pod nasz system), to bootowanie z takiego może być dość trudne/niemożliwe, jest wręcz gorzej niż kiedyś z SSD AHCI pod PCI-e od OCZ. 

Próbowałeś wgrywać stery do tego kontrolera podczas instalacji? 

• 0

Spoiler

#3 karolR

karolR
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 03 luty 2018 - 15:21

Próbowałeś wgrywać stery do tego kontrolera podczas instalacji? 

Podczas instalacji windowsa nie

Natomiast po zainstalowaniu win7 na sata2 (złącze płyty głównej),

wykrywa mi że sterownik od Sata3 (kontroler pci-e) jest zainstalowany.

a00cc6883c4b.jpg

Teraz kiedy zmieniam podłączenie z płyty na kontroler Sata3 to wyskakują błędy.

Pytanie co robić?

Czy wystarczy podpiąc kabel pod kontroler Sata3 i ponownie zainstalować win7 i będzie działać?

• 0

#4 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11579 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 03 luty 2018 - 15:46

szczerze, to nie wiem. Musisz spróbować, może się okazać że twoja płyta nie ma boota z PCI i co wtedy. 
Kontrolery SATA pod PCI-e to grząski temat, czy to o bootowanie chodzi, czy support systemów. 

• 0

Spoiler

#5 prohans

prohans
  • Zapaleniec

• 1119 postów

Napisano 03 luty 2018 - 22:58

Dostałeś z kontrolerem płytkę ze sterownikami? jeśli tak to przy odpalaniu instalatora jest opcja załaduj sterowniki do kontrolera coś tam chyba F2 wtedy podajesz ten sterownik i system powinien się zainstalować.

A tak na serio to daj sobie spokój z tym kontrolerem. :) Twoja płyta posiada posiada pcie gen.1 przy linku x1 to jest max 250MB/s wiec mniej niż SATA2. Więc w teorii ten kontroler spowolni ci ten ssd a w praktyce ..... kto wie.

Aby wycisnąć coś więcej z tego ssd musiałbyś mieć kontroler na złączy pcie x4 i sata3 ale raczej rozwiązanie nieopłacalne.

• 0

HP OMEN 15 (2017) i7 7700HQ, 16GB DDR4, GTX 1060 MaxQ 6GB, PX-256M6G+, Micron-1100 512GB;

HP Microserver Gen 8, G1610T, 8GB DDR3, Iridium Pro 240GB, 4x ST1000DM010 RAID5;

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: adapter, sata2, sata3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych