Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Tak, jak w temacie. Czy warto według was przesiąść się z B250 + i5-7400 na Z370 Tomahawk od MSI + i3-8100, a w przyszłości włożyć tam jakiś procek z odblokowanym mnożnikiem. Sloty na pamięci 4, co już daje również możliwość rozbudowy na przyszłość. Aktualnie posiadam jedną kość RAM'u GR Iridium DDR4 21333MHz 8GB + GTX 1060 6GB. Co według was powinienem uczynić? Pozostać przy B250 + i5-7400, czy dopłacić stówkę i zmieniać podstawkę na Z370. Dodam, że sprzęt ma służyć głównie do gier + internet. i3-8100, jak widziałem porównywalny z i5-7500, bije na głowę  i5-7400.

Link to post
Share on other sites

Jak masz już b250 i i5 7400 to nie widzę sensu przesiadki na i3 jak już zmieniać podstawkę na z370 to dozbieraj do i5 8400 a najlepiej i5 8600k bo różnica nie jest kosmiczna te sto kilkanaście pln warto dołożyć.

Link to post
Share on other sites

Porównaj procesory 8th, a 7th generacji. i3-8100 bije moją i5-7400, jest praktycznie identyczna, jak i5-7500. Z370, co prawda obsługuje tylko procesory 8th, ale załóżmy dajmy na to za 2 lata włożę w nią właśnie jakiś procek z odblokowanym mnożnikiem, załóżmy i5-8600k, albo jakiś i7, dołożę do grafiki i dalej mogę się cieszyć wysokimi detalami. Złe myślenie?

Link to post
Share on other sites

Złe.

 

To nie te czasy,teraz jak myślisz że pózniej wymienisz na procesor z K będzie złym krokiem.Kupujesz teraz,wybierając jeden z dostępnych procesorów 8400/8600k/8700/8700k i na tym siedzisz do końca aż wymiany na nowy chipset (nowy procesor i płyta) - nie znaczy do następnej generacji tylko kilka półek przeskoczysz na kawie.

 

 

 

Co według was powinienem uczynić? Pozostać przy B250 + i5-7400, czy dopłacić stówkę i zmieniać podstawkę na Z370.

Warto jak różnica jest b.duża wydajności albo będziesz miał małą dopłatę do z370.

 

 

 

Aktualnie posiadam jedną kość RAM'u GR Iridium DDR4 21333MHz 8GB + GTX 1060 6GB.

Jak podkręcisz do 2666 to spoko.

2666-3200MHz potrzebujesz.

 

dla gtx1060 w.w. procesory są za mocne,masz na przyszłość :) ale śmigniesz na ultra. 

Link to post
Share on other sites

Złe.

 

To nie te czasy,teraz jak myślisz że pózniej wymienisz na procesor z K będzie złym krokiem.

Dlaczego mówisz że złym krokiem? Jak teraz kupi i3 8100 to jak zacznie brakować mocy to zmieni na jakiś używany i5/i7 to są 6 rdzeniowce więc skok będzie miał spory. Wymiana całej platformy to spore koszty.

Link to post
Share on other sites

Dajmy na to przykład Wiedźmin 3 - spójrzcie na testy i nie tylko w tej grze, i5-7400 w miejscach procesorowych typu Novigrad sięga 95-100% swoich możliwości, lekkie ścięcia, popatrzyłem na i3-8100, w benchmarkach wypada prawie identycznie, jak i5-7500 (dopłata kolejne 150-200zł, a szukałem budżetowego sprzętu, dlatego kupiłem i5-7400). Z370 - 4 sloty na RAM'y, obsługuje również częstotliwość moich (2133MHz, choć obecnie pracują na 2400MHz, bez zmiany napięcia i opóźnień). Dobra sekcja zasilania, podzielam zdanie mandalor'a, w przyszłości kupić załóżmy używaną i7 z odblokowanym mnożnikiem, dać niereferencyjne chłodzenie i coś pokręcić. Części są nowe, więc jeśli udałoby mi się je sprzedać to dopłaciłbym 50-100zł, a podstawka na moje wydajniejsza. Co do RAM, wiadomo, że lepiej pracują w Dual-Channel, poczekam, aż ceny spadną i przy okazji wymiany grafiki za 1,5-2 lata będę zmuszony dokupić kolejną kość 8GB.  

Edytowane przez PC_Monster923
Link to post
Share on other sites

doradz mu przejście na i7 pod obecna płytę ;)

Nie doradzę mu przejścia na i7 z generacji SkyLake czy KabyL bo to są czterordzeniowce czas ich już bezpowrotnie minął, i na jego obecną płytę nic lepszego nie wstawi. Inaczej się ma sprawa z  z370, tu powiedzmy za dwa lata może kupić używanego i7 na sześciu rdzeniach, co da mu duży wzrost mocy, a za dwa , trzy lata obecne CoffyLake mogą być w cenie dzisiejszych używanych i7 na Haswellu.

Link to post
Share on other sites

Dajmy na to przykład Wiedźmin 3 - spójrzcie na testy i nie tylko w tej grze, i5-7400 w miejscach procesorowych typu Novigrad sięga 95-100% swoich możliwości, lekkie ścięcia, popatrzyłem na i3-8100, w benchmarkach wypada prawie identycznie, jak i5-7500 (dopłata kolejne 150-200zł, a szukałem budżetowego sprzętu, dlatego kupiłem i5-7400). Z370 - 4 sloty na RAM'y, obsługuje również częstotliwość moich (2133MHz, choć obecnie pracują na 2400MHz, bez zmiany napięcia i opóźnień). Dobra sekcja zasilania, podzielam zdanie mandalor'a, w przyszłości kupić załóżmy używaną i7 z odblokowanym mnożnikiem, dać niereferencyjne chłodzenie i coś pokręcić. Części są nowe, więc jeśli udałoby mi się je sprzedać to dopłaciłbym 50-100zł, a podstawka na moje wydajniejsza. Co do RAM, wiadomo, że lepiej pracują w Dual-Channel, poczekam, aż ceny spadną i przy okazji wymiany grafiki za 1,5-2 lata będę zmuszony dokupić kolejną kość 8GB.  

Bezsensu.

 

Chcesz zmienić ale nie wiesz co i jak to zrobić.

 

Piszesz na temat i3 8100 - w przyszłości zmienić na i7K a jaką płytę chcesz kupić teraz ? 

Do i3 8100 obsłuży z 2133-2400MHz ok i co,zmienisz na i7 zostając przy 2400 ?

http://www.eurogamer.pl/articles/2017-10-12-intel-coffee-lake-core-i7-8700k-test

 

 

Części są nowe, więc jeśli udałoby mi się je sprzedać to dopłaciłbym 50-100zł

Z pewnością cie tyle wyjdzie dopłata yhy.

 

 

Co do RAM, wiadomo, że lepiej pracują w Dual-Channel, poczekam, aż ceny spadną i przy okazji wymiany grafiki za 1,5-2 lata będę zmuszony dokupić kolejną kość 8GB.  

Przeanalizuj sobie to na spokojnie albo niech ci doradzi 

 

podzielam zdanie mandalor'a,

 

 

Krótka piłka,kupujesz teraz raz a dobrze i w przyszłości zmieniasz grafe albo siedzisz na tym co masz w tej chwili i nie zawracasz pupy.

 

a czekać zawsze można i liczyć na obniżkę cen,to ja ciebie też zapytam kiedy to nastąpi ?

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, dlaczego człowiek kulturalnie zwraca się o pomoc, a tutaj wychodzą jakieś sprzeczki słowne. Co to w ogóle za teksty "nie zawracaj pupy"? Ja już kupiłem sprzęt 2 miesiące tematu za 3 koła, miał być budżetowy, więc jest. Po co ta złośliwość z Twojej strony?

Ram'y idzie zawsze wykręcić, te kostki od GR nie są jakimś mega shitem. Tak, dopłata wyniosłaby mnie 100zł, bo jeśli sprzedaję procesor + płytę za 880zł, i dokładam 100zł to mam nową i3-8100 i załóżmy MSI Z370 Tomahawk, popatrz sobie na ceny, a nie kpisz.

Link to post
Share on other sites

I jest to bardzo dobry krok. Za 100pln uwazam, ze powinienes zdecydowac sie na zmiane. Masz mozliwosc rozbudowy o nowe CPU w przyszlosci. I3 8100 jest wypasione i jak nie bedzie bardzo wymagajacy to tez Ci posluzy. To 4 realne rdzenie, bez HT = naprawde porzadny sprzet. Zegary tez ma OK. Szkoda ze nie ga sie mu OC zrobic.

Link to post
Share on other sites

Pod warunkiem, że znajdziesz jelenia który kupi zestaw b250+i5 7400 raptem 100zł taniej niż wyszłaby go dopłata do z370 i3 8100. 

 

Wymiana może i na lepsze, ale ten koszt to raczej pobożne życzenie. Osobiście rozumiem o czym pisze Iwses. Jak dla mnie to lepiej dozbierać co najmniej do i5 8600 przy okazji oszczędzając na płycie, ponieważ budżetowe płyty pod zablokowane mnożniki już lada dzień, niż kupować najtańsze z370 i liczyć, ze przesiądze się w przyszłości na i7. Po pierwsze wtedy znowu będą nowe generacje i ten sam dylemat, a po drugie skrajnie budżetowe płyty z370 nie nadają się do mocniejszych procesorów.

 

Szczególnie, że umówmy się - i5 7400 to nie taki znowu gów***ny procesor.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ostatnio na licytacji poszedł podobny zestaw za okolice 800 zł z tą różnicą że w zestawie był ram 8gb. 100 dopłaty tak, ale realnie będzie więcej co dla mnie jest bez sensu zostając przy tej samej wydajności. Bo dużych różnic nie będzie, a odczuwalnych pewnie żadnych.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...