Skocz do zawartości

Internet Orange do 80Mb/s czy warto?


Recommended Posts

Witam. 

 

Właśnie kończy mi się umowa z lokalnym dostawcą internetu u którego posiadam stabilne 14Mb/s (po radiu, stale utrzymują że więcej radio nie jest w stanie wyciągnąć) za 75 zł miesięcznie. Niestety w żadnym wypadku ta prędkość mnie nie zadowala. Orange jest jedynym operatorem który poza tym lokalnym jest w stanie dostarczyć mi internet. Czytałem wiele opinii dot. internetu w Orange i w sumie już sam nie wiem co mam myśleć. Dodam że Orange jest w stanie podłączyć mnie po miedzi. 

 

Czy ktoś miał doświadczenia z tym internetem i czy warto go wziąć? Z góry dziękuję za opinie ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam sam wlasnie przeszedlem na neostrade od Orange i powiem ze jestem bardzo zadowolony a wzialem tylko podstawowa predkosc czyli do 10 a w speedtest pokazuje ok 12 Mb wiec jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wczesniej mialem Lte i srednio to u mnie dzialalo ogolnie na minus a tu stala predkosc i brak limitow.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy inny internet jest lepszy od radiowego pod względem stabilności połączenia i prędkości. Tak jak napisał kakarotosongo, to jak będziesz w miarę blisko centrali (kilkaset metrów), to osiągniesz pełną prędkość. Dowiedz się na infolinii o odległość od centrali. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dookoła troje moich sąsiadów ma neta z Orange. Dla każdego działa Inaczej :D Jeden ma 40Mb/s, drugi 80Mb/s a trzeci już tylko 20Mb/s. Trochę to śmieszne zważywszy na to, że ten który ma 20Mb/s ma najbliżej do centrali a ten który ma 80Mb/s ma najdalej z nas :D

Link to post
Share on other sites

Od bodaj 8 lat mam u siebie neostradę, obecnie korzystam z FunBoxa. Umowę mam do 80 MB/s, w praktyce osiąga 40-50 MB/s, ale to wina odległości od skrzynki przekaźnikowej. Połączenie mam stabilne, sporadycznie zdarzały się spadki prędkości - ale wówczas był telefon na infolinię, zgłoszenie i bardzo szybko wizyta technika, który poprawiał coś w skrzynce przekaźnikowej i wszystko wracało do normy.

 

Swego czasu wybrałem neostradę, bo oferta była atrakcyjna (do tego w pakiecie musiałem wziąć telewizję - z której nie korzystam, ale ten pakiet cenowo był korzystniejszy niż bez telewizji). Od ponad roku mam umowę w ramach Orange Love - w tym mam neostradę, telefon stacjonarny, telewizję (z której nie korzystam) i telefon komórkowy. Miesięcznie - niecałe 90 zł.

 

Ogólnie jestem zadowolony, choć tak jak zauważył @kakarotosongo - w umowie jest zapis do 80 MB/s - i wówczas, jeśli będzie bodaj minimum 23 MB/s - to Orange potrafi się na to powoływać. Choć oczywiście jak to się u mnie parę razy zdarzyło, gdy miewałem poniżej tych bodaj 23 MB/s  - wizyta technika przywracała wtedy wszystko do normy - i było to bezpłatne. 

 

Generalnie - kabel jest pewniejszy.

Edytowane przez rebus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dowiedz się na infolinii Orange, jaki byłby koszt pakietu w ramach Orange Love. W rozmowie możesz też się zapytać, czy byłby możliwy jakiś rabat. Aha, do telewizji w pakiecie Orange Love dają oczywiście dekoder.

Link to post
Share on other sites

Aha, zapomniałem napisać, że ja wziąłem sobie jakiś podstawowy pakiet telewizji (bo i tak z niej nie korzystam), dlatego też płacę miesięcznie niecałe 90 zł. Czy teraz też jest możliwość wyboru liczby kanałów telewizyjnych? Może aż 102 kanały to niepotrzebnie...

 

Powiem jeszcze tak: w ciągu tych 8 lat, jak mam neostradę, spadki prędkości internetu i zgłaszanie tego przez infolinię - wystąpiły może 3 albo 4 razy. Po złożeniu zgłoszenia na infolinii - technik już następnego dnia był u mnie w domu i wszystko przywracał do normy. Więc te 3-4 razy przez 8 lat - to chyba niedużo. Poza tym - wcale może nie będziesz miewał spadków prędkości...

 

Aha, w telefonie komórkowym mam oczywiście LTE, Orange oferuje tę usługę. Myślę, że powinieneś się zdecydować na tę neostradę i Orange. Nowy telefon komórkowy to też fajna rzecz ;-)

 

Dopytaj się też, jak wygląda sprawa ze światłowodem. Bo jeśli masz możliwość w domu, że podłączą Ci neostradę - to albo teraz, albo za jakiś czas - będzie możliwość podłączenia do światłowodu. 

Edytowane przez rebus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Światłowód mają podobno w planach na najbliższe lata. W każdym razie dziękuję za opinię :) Najbardziej bałem się tego że połączenie będzie strasznie zrywało. Kolega 2 dni przed napisaniem tego tematu mówił mi że gdy tylko odpali jakąś grę przez neta od razu zrywa mu połączenie i musi czekać 2-3 min na przywrócenie. To mnie zachęciło do poczytania na ten temat :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Kolega 2 dni przed napisaniem tego tematu mówił mi że gdy tylko odpali jakąś grę przez neta od razu zrywa mu połączenie i musi czekać 2-3 min na przywrócenie.

 

To musi mieć jakiegoś pecha. Jeśli mu tak często zrywa - to niech zrobi zgłoszenie na infolinię. Przyjdzie technik, zobaczy to "zrywanie" - i naprawi. Jeśli faktycznie mu tak często zrywa połączenie - to bez dyskusji musi to być usunięte, to nie jest kwestia niskiej prędkości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...