Skocz do zawartości

Czy GIGABYTE będzie współpracował z EVGA - GTX TITAN


Recommended Posts

Czesc, posiadam w swoim komputerze kartę graficzną GTX TITAN (pierwszy który wyszedł). Jest on z GIGABYTE, mam teraz możliwość dokupienia w atrakcyjnej cenie takiego samego tylko że z EVGA. Moje pytanie to czy będą jakiekolwiek problemy przy połączeniu ich w SLI?

 

I jeszcze jedno pytanie, moja karta to konkretnie model Gigabyte GeForce GTX TITAN (GV-NTITAN-6GD-B), na OLX znalazłem też w dosyć atrakcyjnej cenie kartę GTX TITAN 780 (click). Czy jest możliwość połączenia również mojej karty z tą którą przesłałem?

Link to post
Share on other sites

Ech ile razy będę wklejał artykuł o tym że CF,SLI to marny pomysł do gier.

http://overclock.pl/forum/threads/9950-multi-GPU-czyli-CrossFire-oraz-SLI-dla-zielonych-i-nie-tylko

Inna sprawa to że niestety GPU "Kepler" dużo potraciły na wydajności w nowszych grach, więc nie mają  przyszłości, o wydajności FPS/Wat nie wspomnę.

Pod gry zawsze będzie lepsza pojedyncza karta graficzna.

W odpowiedzi niech coś napisze o sprzęcie ( procesor płyta RAM model monitora ) i przede wszystkim poda markę i nazwę zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Okej więc tak:

Zasilacz: Zasilacz Seasonic X-Series X-750 KM3 (SS-750KM F3) 80Plus Gold 750W

Procesor: Intel Core i7-3820 Quad Core 3,60GHz 10MB

Płyta Główna: GIGABYTE X79-UP4 LGA2011 INTEL X79 8X DDR3 

RAM: KINGSTON DDR3 4GB DDR3 CL9 KIT OF 2 BEAST SERIES * cztery

Monitor: Monitor Asus ROG PG248Q

Link to post
Share on other sites

Do zasilenia monitora FHD z 144 Hz przydał by się GTX 1070 ( oczywiście w najwyższych ustawieniach). Podzespoły dadzą radę z tak mocną kartą graficzną.

Tylko obecne ceny są mocno zniechęcające do zakupu wydajniejszych kart graficznych, więc zostaje czekać albo kupować jak nowa karta jest potrzebna, bo jak to mówią kto bogatemu zabroni.

Kombinowania z SLI, lub kartami z GPU "Kepler" odradzam z wcześniej wymienionych powodów.

Jeśli szukał by z używek dobra była nie wiele  wolniejsza od w/w karty GTX 980Ti, ale ceny też nie zachwycają, najtańsza bez gwarancji 1750 zł, na OLX jest za 900 zł oferta z Małopolski.

Link to post
Share on other sites

Się uwziął na te SLI, ale wracając do pytań odpowiedź jest na pierwsze tak, bo GPU to nadal TITAN, w artykule który linkowałem jest napisane że jeśli połączy wersję O.C. z wersją z np referencyjnymi taktowaniami, obydwie będą miały "zegary" jak ta referencyjna karta.

Na drugie odpowiedź brzmi parowanie GTX TITAN z GTX 780 nie odpali, najwyżej co by mógł to ustawić drugą kartę GTX 780 do obliczeń PhysX (technologia do fizyki w grach, która umarła).

 

 Zrobi jak będzie uważał, ja propozycję przedstawiłem w drugiej odpowiedzi swojej w tym temacie.

Szkoda że nikt się nie wypowiedział kto się użerał z SLI, napisał o tym żeby gry odpalić w SLI gra musi mieć profil do odpalenia, więc nie uruchomisz sobie tego trybu na każdej grze, i co gorsza jeśli włączy taka grę pracować będzie tylko jedna karta, druga będzie niepotrzebnie się grzać i hałasować.

Ponadto jak wspominałem karty z GPU "Kepler" nie są wspierane w grach nowszych, niech sobie prześledzi wyniki karty z przed kilku lat GTX 680/770 z tymi ostatnimi w których występowały te karty, jak z czasem traciły do swojego odpowiednika od AMD HD 7970/R9 280X.

Podobnie to zauważy z GTX 780 Ti był nieco wydajniejszy od GTX 970 gdy ten miał swoją premierę, i co się stało z wydajnością GTX 780Ti z upływem czasu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie napisałem że będę montował SLI bo właśnie Twój post mnie zmusił do poczytania o ogólnych wynikach jednak chcialem wiedzieć jak to wygląda ☺. Dzięki za odpowiedź w tym wypadku zastanowię się po prostu nad kupnem 1080ti a ta zostawię może do czegoś się kiedyś przyda ☺. A może masz jeszcze jakieś inne zastosowanie do zaproponowania przy 2 różnych Gtx'ach ☺?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Teraz jest jeden z lepszych momentów na sprzedanie karty,wystaw nawet od złotówki to dostaniesz z 700 zł. Chyba że kasa nie potrzebna to co innego :D

 

No już tak średnio:

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzez-na-bitcoinie-Dlaczego-kryptowaluty-wciaz-spadaja-7570955.html

 

Trzeba było sprzedawać jeszcze kilka dni temu czym prędzej ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...