Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego do wszechstronnego zastosowania


Recommended Posts

Witam,

Składam kompa do gier (zbliżające się premiery: Age of empire 4 i anno 1800), filmów i pracy. Pracuje głównie na rozbudowanych plikach EXCEL i rysuje 3d.

 

Interesuje się komputerami tylko przy okazji ich wymiany czyli moja wiedza zatrzymała się w tym temacie jakieś 5-6 lat temu dlatego proszę o ocenę zestawu poniżej i rady co jest ok a co lepiej zmienić.

 

1. CPU - i5 8600k box

2. Płyta główna - MSI Z370 SLI PLUS

3. Karta graficzna - Gigabyte Geforce GTX 1060 Windforce OC 6gb

4. RAM - Corsair Vengeance LPX DDR4 2x16 GB, 3000 MHz, CL15

5. Dysk - Plextor M8pe(G) 512 pod m.2

6. Obudowa Genesis Titan 660 PLUS

7 Zasilacz be quiet system power 8 500W

8. Monitor Asus MX27AQ 27'' 2560 x 1440

9. System WIN 10 home 64 bit box

 

A) Czy taki zestaw będzie ze sobą współgrał i jego poszczególne elementy nie będą się wzajemnie ograniczać?

B) Myślę że ten zestaw będzie miał jeszcze  duże rezerwy względem moich potrzeb. Też tak uważacie?

C) Czy w jakieś chłodzenie powinienem jeszcze inwestować? 

D) Największy dylemat mam z monitorem. Czy wg Was warto dorzucić trochę pesos na 4k? Jeśli tak to jaki monitor 27'' polecicie w względnie dobrej cenie? 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

A) Czy taki zestaw będzie ze sobą współgrał i jego poszczególne elementy nie będą się wzajemnie ograniczać?

 

Nie będą

 

 

 

Myślę że ten zestaw będzie miał jeszcze  duże rezerwy względem moich potrzeb. Też tak uważacie?

 

Spartaczone formuły Excela  potrafią zajechać nie jeden sprzęt. 

 

 

 

Czy w jakieś chłodzenie powinienem jeszcze inwestować? 

 

Tak, 8600K nie posiada chłodzenia w zestawie. Daj chociażby SPC Fortis 3 czy Grandis 2. Procesor oczywiście masz zamiar podkręcać ?

 

 

 

Największy dylemat mam z monitorem. Czy wg Was warto dorzucić trochę pesos na 4k? Jeśli tak to jaki monitor 27'' polecicie w względnie dobrej cenie? 

 

Sprawdź sobie gdzieś na własne oczy co Ci będzie bardziej odpowiadać. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, 8600K nie posiada chłodzenia w zestawie. Daj chociażby SPC Fortis 3 czy Grandis 2. Procesor oczywiście masz zamiar podkręcać ?

Chłodzenie nie jest wysokim kosztem więc proszę o propozycję czegoś optymalnego a nie czegoś od biedy :)

Podkręcanie planuje tylko wtedy, gdy będzie taka potrzeba.

 

Waszym zdaniem warto dorzucić trochę grosza na i7 8700k i lepszą płytę główną? Są różne opinie na necie ale większość jest taka, że płytę pod coffee lake do kręcenia najlepiej brać Extreme 4 i lepsze ponieważ mają lepszą sekcje zasilania. Ile w tym prawdy? i7 i Extreme 4 względem i5 8600k i msi sli plus to około 600zł więcej.

Link to post
Share on other sites

Na dniach jeśli dostane info ze da się wszystko upakowac w obudowę to będę zamawial zestaw asus z370 extreme 4, i7 8700k, msi gtx 1050 ti gaming x 4gb, ram ddr4 g skill trident z 2x8gb 3400mhz cl16, dysk plextor m8peg, chlodzenie silentium pc grandis 2, obudowa Genesis Titan 660 plus, win 10 home box. Staram się zmieścić w 5000 zł z montażem kompa, instalacja systemu i aktualizacja biosu. Zasilanie juz mam be quiet p7 550w. Jak dostane kompa zdam relacje co i jak

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...