Skocz do zawartości

R9 270 - brak sygnału na ekranie telewizora/monitora.


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera:

MOBO: MSI H110M PRO-VD

CPU: Intel Pentium G4600

Ram: HyperX 2x4GB DDR4 CL14

GPU: Gigabyte Radeon R9 270

Dysk: SSD SanDisk, 2xHDD Seagate i Western Digital

 

2.System operacyjny: Windows 10 Pro 64bit

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: wymiana GPU

4.Używany program antywirusowy: Avast

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Reset Biosu, sprawdzenie karty graficznej na innym komputerze,

6.Informacje dodatkowe:
 

Witam Wszystkich. Proszę o pomoc z komputerem. Wszystko działało do momentu wymiany GPU. Po zrobieniu tejże rzeczy na płycie świeci się czerwona dioda VGA LED, która po kilku sekundach przestaje świecić, ale na ekranie nadal nic nie widać. Wygląda na niesprawną kartę graficzną, lecz ta działa w innym komputerze, więc może złącze PCI-Express zepsute? Również nie, to działa bez zarzutu po podłączeniu poprzedniej karty graficznej. Wygląda na problem w oprogramowaniu, lecz po resecie biosu nadal nic nie działa jak powinno. Hmm a może zasilacz (600W)? Niestety również nie jest winowajcą, sprawdziłem na innym PC. Nie wiem co począć... Proszę o pomoc.

Edytowane przez Mayk3l
Link to post
Share on other sites

Witam nowego użytkownika forum i na początek jako że karta używana sprawdził bym czy jakiś element przy slocie nie jest uszkodzony.

Dalej mam pytania :

 

Czy głośniczek podłaczony do płyty głównej?

Coś pika gdy jest podłaczony

Zasilanie 2 x 6 pin podłączone?

W BIOS karta działa?

Czy sprawdzał podłączenie do monitora na więcej niż jednym rodzaju wyjściu karty graficznej?

 

Szkoda że nie ma drugiego slotu PCI Express, to zostaje chyba sprawdzenie czy nie ma nowszego BIOS-u do Twojej płyty głównej.

Jak będzie to zainstaluj najnowszy i sprawdzi czy karta ruszy.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Slot przy karcie sprawny, nie zauważyłem nieprawidłowości.

1. Głośnik podłączyłem i pika trzema długimi sygnałami.

2. Tak podłączone, oczywiście.

3. Nie działa, przecież w ogóle nic nie wyświetla na ekranie, nie mogę wejść do biosu.

4. Tak, właśnie sprawdziłem na innym wyjściu również nie działa.

5. Zainstalowałem najnowszy Bios i nadal nic nie działa... 

Link to post
Share on other sites

No to wie co jest zasilacz z "czarnej listy".

http://forum.benchmark.pl/topic/157975-zasilacz-rebeltec-titan-600w-co-my%C5%9Blicie/

EDIT

Napisze czy planuje ulepszenie platformy to może jakiś się dobierze mocniejszy zasilacz.

Do obecnej platformy wystarczy 400W markowy zasilacz.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Wiem, że z czarnej listy. Dowiedziałem się po zakupie ale hulał. Może kondensatory się zestarzały. Platformy nie ulepszam w najbliższym czasie, ale na przyszłość mogę przyjąć. Podepnę sprzęt pod zasilacz z drugiego kompa. Zobaczę jak pójdzie. (ten drugi to SilentiumPC Vero M1 600W) 

Link to post
Share on other sites

Oprócz zainstalowania najnowszego biosu w płycie zrób to samo w gpu

Z r9  270  jak kabel włóżysz do igpu to działa ?

Same diody  ze sie zapalaja i gasną to  znaczy że jest ok .Normalnie przy jakimś uszkodzeniu powinna na stałe sie świecić


 

 

Wygląda na niesprawną kartę graficzną, lecz ta działa w innym komputerze,

 

na tym  samym złaczu  dvi/hdmi ?

Link to post
Share on other sites

Nie wykluczał bym że "Chińszczyzna Rebeltec Titan 600W" ubił kartę graficzną.

Sprawdzi na innym komputerze z odpowiednim zasilaczem.

Jak i tam karta graficzna będzie nie działać będzie znaczyć że raczej nic z tego nie będzie i karta "na złom".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...