Skocz do zawartości

Radeon 280X Sapphire Vapor X problem z wentylatorem


Recommended Posts

Witam.

Posiadam kartę graficzną Radeon 280X Sapphire Vapor X.

Mianowicie mam następujący problem, jeden wentylator nie kreci się, zaczyna dopiero przy ręcznym ustawieniu mocy na 70% i wtedy kreci się z pełną mocą. Przy 69% zaczyna coś się tylko lekko ruszać.

Czy jest jakaś możliwość naprawy tego zjawiska lub wymiany wentylatora?

Link to post
Share on other sites

Tu tylko wymiana  wiatraczka pomoże.

Miałem tą kartę, ale napisze w jakiej wersji ją ma z dwoma czy nowszą wersję z trzema, jeśli padł ostatni z trzech na końcu to raczej nic nie wymieniałbym (chyba że planuje na sprzedaż wtedy było by dobrze by karta była w 100% sprawna) bo połowa wiatraczka chłodziła tylko końcówkę systemu chłodzenia więc raczej dużego wpływu na i tak dość niskie temperatury nie miała ( moja wersja miała max 63 stopni w grach).

Link to post
Share on other sites

A czy pastę termo przewodzącą wymieniał?

Bo mojej mimo temperatur w normie wymieniałem na Gelid Extreme ( ma dobre właściwości na dodatek nie przewodzi prądu więc bez obaw gdy skapnie gdzie nie trzeba).

Wymiana pasty powinna nie co zbić temperatury.

Link to post
Share on other sites

A czy pastę termo przewodzącą wymieniał?

Bo mojej mimo temperatur w normie wymieniałem na Gelid Extreme ( ma dobre właściwości na dodatek nie przewodzi prądu więc bez obaw gdy skapnie gdzie nie trzeba).

Wymiana pasty powinna nie co zbić temperatury.

Temperatury mieszczą się w "tzw. widełkach cieplnych " tego gpu.

Co do tematu, niestety wentylator jest już do wymiany 

Link to post
Share on other sites

Temperatury mieszczą się w "tzw. widełkach cieplnych " tego gpu.

Co do tematu, niestety wentylator jest już do wymiany 

Ale po wymianie pasty temperatury będą niższe co nie będzie wymuszało większych obrotów wiatraczków, co idąc dalej dodatkowo przyczyni się do wyciszenia karty.

Link to post
Share on other sites

Podstawa to zmierz średnicę wentylatora, u Ciebie powinno być 85mm, dualx są chyba mniejsze od vapor x. Podeślę linka które u mnie idealnie pasowało, wymagało tylko połączenia kabli.

 

Niby karty mamy podobne, ale tam nie ma twojej w opisie https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.mP777N&orderId=86801420883359&productId=32631305761

85mm u mnie pasował idealnie w hd7950 vaporx

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

No ja kupiłem cooler mastera i był nowy . Działał idealnie do wczoraj od września mniej więcej . Wczoraj karta została sprzedana . (żeby nie było niedomówień to działa dalej  :)  )

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...