Skocz do zawartości

Czy ten zestaw ma sens i czy wszystko będzie grało?


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera:  BIURO
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1700
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Najlepiej jutro
  • Których części potrzebujesz?: SAMA BUDA
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? ZDECYDOWANIE NIE
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?  2x FULL HD  24'' ( nie chce zmieniać )
  • Specjalne wymagania: DYSK SSD 256 GB i żebym mógł podłączyć drugi monitor , cena
  • nie musi dobijać do 1700 , jeśli zmieścimy się w 1500 to super.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? HDD 500GB
  • Własna propozycja zestawu: NIE MAM
  • Inne: Nie dotyczy

 

 

 

Ratunku , proszę o jakieś sensowne propozycje. Komputer poskładam do kupy sam chyba że gdzieś oferują złożenie w cenie. Części nowe , ponieważ potrzebuje na to fakturę.

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Pentium G4600 /3.6GHz, 3MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock H110M-HDV R3.0/intel H110, DDR4, LGA1151/1 x Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Brutus M10 Pure Black (b/z)1 x Chieftec iArena GPC-350S 350W

1410zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Wydajny procesor 2 rdzenie i 4 wątki, 8GB RAM, MOBO z niezłym wyposażeniem, masz tam dwa złącza cyfrowe HDMI i DVI-D oraz analogowe D-sub. Dysk SSD 240GB na kościach MLC z 5 letnią gwarancją. Całość w niewielkiej obudowie z czytnikiem kart oraz zasilacz z dużym zapasem mocy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie przepłacona obudowa bo ten model nie oferuje nic szczególnego a brak piwnicy z pełnym oknem to dla mnie całkowita dyskwalifikacja na tle konkurencji, chociażby Define C od Fractala. O ile nie będzie GPU to kompletnie przestrzelony zasilacz. SSD na kościach TLC gdzie w tej cenie mamy kości MLC, patrz M8P od Plextora. Monitor to już wisienka na torcie. O ile ten zestaw ma być zestawem do biura, to naprawdę nie potrzebujesz matrycy 240 Hz TN FullHD w cenie 1700 zł. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie przepłacona obudowa bo ten model nie oferuje nic szczególnego a brak piwnicy z pełnym oknem to dla mnie całkowita dyskwalifikacja na tle konkurencji, chociażby Define C od Fractala. O ile nie będzie GPU to kompletnie przestrzelony zasilacz. SSD na kościach TLC gdzie w tej cenie mamy kości MLC, patrz M8P od Plextora. Monitor to już wisienka na torcie. O ile ten zestaw ma być zestawem do biura, to naprawdę nie potrzebujesz matrycy 240 Hz TN FullHD w cenie 1700 zł. 

 

Kajtek , dysk sobie sprawdzę , MLC - lepsza wydajność , czy trwałość ?

240Hz della - ten zestaw akurat prywatnie do domu , nie wiem dlaczego nadpisało pod posta który wcześniej pisałem o komputer do biura

Zasilacz taki pod karte gtx 1060 lub 1070 , uważasz ze za mocny ?

Jeśli chodzi o obudowę , chciałem aby była przyszłośćiowa pod i7 ( dobra wentylacja oraz cicha kultura pracy )

Link to post
Share on other sites

 

 

dysk sobie sprawdzę , MLC - lepsza wydajność , czy trwałość ?

Większa wydajność, trwałość i mniejsza awaryjność.

 

84709.png

Wersja 1TB Evo ma wolniejszy zapis jak M8Pe 512GB.

 

A tu masz realny zapis Evo 960 250GB, po zapchaniu buforu cache SLC jest gorzej niż w dysku SATA.

1qd-seq-write.png

 

 

Zasilacz taki pod karte gtx 1060 lub 1070 , uważasz ze za mocny ?

Nieopłacalny, zdecydowanie celuj w stabilniejszy Seasonic Focus 550W Gold z 10 letnią gwarancją i w pełni modularnym okablowaniem.

 

 

 

Jeśli chodzi o obudowę , chciałem aby była przyszłośćiowa pod i7 ( dobra wentylacja oraz cicha kultura pracy )

Akurat pod względem wentylacji SB600 dość przeciętnie wypada. https://www.bit-tech.net/reviews/tech/cases/fractal-design-meshify-c-review/3/

Link to post
Share on other sites

 

 

Nieopłacalny, zdecydowanie celuj w stabilniejszy Seasonic Focus 550W Gold z 10 letnią gwarancją i w pełni modularnym okablowaniem.

 

 

 

Akurat pod względem wentylacji SB600 dość przeciętnie wypada. https://www.bit-tech.net/reviews/tech/cases/fractal-design-meshify-c-review/3/

 

 

Zapoznam się z tym zasilaczem , czy możesz polecić mi obudowę która zapewni cichą kulture pracy , będzie dobrze wentylowana ?

Zależy mi też aby nie przekroczyć ceny obudowy którą podałem w propozycji ( nie chciałbym wydać na obudowę więcej niż 350 zł )

 

Czy jeśli chodzi o pozostałe podzespoły wszystko jest wporządku , czy może lepsza będzie np. inna płyta główna.

Ponieważ całość chciałbym zamówić do 10 lutego.

Link to post
Share on other sites

Mając ciche podzespoły nie potrzebujesz wyciszonej obudowy. Zerknij na Fractal Meshify C TG.

 

Za 1400zł masz 144HZ AOC'a z G-sync https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460pg-661811/ tamten Dell jest z Freesync pod karty AMD.

 

Nie wiem czy planujesz zmianę CPU w przyszłości i ewentualne OC, jesli tak płyta na Z370 Tomahawk od MSI czy Extreme 4 od Asrocka.

 

Po zmianie obudowy, zasilacza, SSD będzie ok.

Jeśli am być cicho przydałoby się cichsze chłodzenie na CPU, jak Fera 3, z myślą OC Fortis 3 czy Macho BW Rev. B.

Link to post
Share on other sites

 

 

Stawiałem na della , lubię tą markę i uważam że robią solidne produkty. Dlatego też zdecydowany byłem dopłacić te parę złotych.Rozumiem że o samo porównanie tych monitorów mam pytać w dziale z monitorami ?

 

A może warto zainwestować aż tak przyszłościowo ? https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z370-aorus-gaming-7-978545/

celując za kilka miesięcy w i 7 8700k

Co o tym myślisz ? Ponieważ zastanawiałem się również nad tą płytą. Płyta posiada 2x RJ45 (Killer E2500 Gigabit LAN controller) , czy podpinamy się z routera dwoma kablami sieciowymi aby zapewnić stabilność łącza ?

Rozumiem że do procesora i3-8100 to wyrzucone pieniądze w błoto , ale może przyszłościowo ma to sens ?

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites
Stawiałem na della , lubię tą markę i uważam że robią solidne produkty. Dlatego też zdecydowany byłem dopłacić te parę złotych.

 

Dlatego dopłacisz 300zł do monitora z Freesync pod GTX'a? tych 240Hz i tak nie uświadczysz w większości gier, sprzęt nie wyrobi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...