Skocz do zawartości

Która z GTX1080Ti jest najwydajniejsza ?


Recommended Posts

Witam.


Panowie jak w temacie który z modeli będzie najwydajniejszy ?Dodam ze chciał bym konstrukcję tylko i wyłącznie z 3 wentylatorami , wole mieć trochę głośniej ale chłodniej ...


 


Zastanawiam się nad :


EVGA GeForce GTX 1080Ti FTW3 Gaming 11GB EU


 


Co o tym myślicie , jakieś rady , sugestie ? A może różnice między poszczególnymi modelami są znikome i nie warto się tym kierować ?


 


Z góry bardzo dziękuję za informację , pozdrawiam.


 



 
Link to post
Share on other sites
Najlepsza to msi trio

 

Hmmm czy oby na pewno ? Tak na szybko sprawdziłem tutaj porównanie kart https://www.game-debate.com/ I wychodzi na to że najwydajniejsza jest ZOTAC GeForce GTX 1080Ti AMP Extreme 11GB , nawet wydajniejsza od AORUS GeForce GTX 1080Ti Extreme , no i od tej Evga co podałem wyżej też :)

Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

A , GIGABYTE Geforce GTX 1080Ti AORUS , godna uwagi ?

 

Mówiąc o TRIO miałeś tą karte na myśli ?

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-ti-gaming-x-trio-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdisplayport-box-gtx-1080-ti-gaming-x-trio-11g-979019/

 

Sorki że tak truje i dopytuje , ale pytam o wszystko co jest dostępne w sklepie , bo jak wiadomo ostatnio z tym ciężko :/

 
Link to post
Share on other sites

Tak szczerze mówiąc kiedyś zastanawiałem się nad ZOTAC extreme właśnie ale ludzie mówili że to badziew i nie bardzo rozumiałem dlaczego hehehe :) Może na nią się skuszę , bo jest w sklepie akurat , kusi mnie ta Trio co napisałeś ale nigdzie jej nie ma , pewnie jak napiszę do morele to powiedzą że nie znają terminu dostawy  :>

Link to post
Share on other sites
EVGA FTW3 - temperatury ma dobre jak na 2 slotowe chłodzenie, ale kultura pracy wentylatorów wypada przeciętnie 

 

ZOTAC extreme - sekcja pod czas obciążenia osiąga temperatury ~92C jeszcze skwiercząc przy tym, jedynie co odpowiednio chłodzone jest na tej karcie to rdzeń gpu i nic po za tym, na to "coś" oferują przedłużenie gwarancji do 5 lat ...

 

Tu lista według mnie, najbardziej opłacalnych GTXów 1080Ti:

 

  • MSI GTX1080Ti Gaming Trio X / Lighting (nie mylić z samym Gaming X)
  • Gigabyte GTX1080Ti Aorus
  • ASUS GTX1080Ti ROG Strix Gaming
  • Palit GTX1080Ti JetStream / Super JetStream / GameRock
  • EVGA GTX1080Ti FTW3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W  maju należy sie ich spodziewać i nie jest to żaden optymistyczny termin

 

Nie bardzo wiadomo  jeszcze czym jest ampere .

Nawet jakby został maxwellem /pascalem to i tak nowy proces zrobi swoje ale wydaje mi  się ze maxwell juz dokonał żywota u  Nvidii i ampere bedzie na volcie a po tytanie V widać że można się spodziewać nawet do 50%  w  dx12 na + ;)

Link to post
Share on other sites

co do pierwszych 2 kart chodzi dokładnie o te 2 modele ? Pytanie czy jest między nimi duża różnica ?

 

nie ma między nimi dużej różnicy,

 

z tych dwóch kart na pewno Trio X będzie lepsza, ten kloc 1,5KG swoje robi i też swoje kosztuje

 

W kwestii dostępności 1080Ti, to jedynie na allegro znalazłem pre-ordey od ITFriend.eu, tzw. europejska dystrybucja, czyli:

 

GAME ROCK ~ 4,000 zł (dwa tygodnie)

FTW3 ~ 4200 zł (tydzień lub dwa)

Lighting X ~ (miesiąc+)

 

Trio X tydzień temu jeszcze mieli ale wszystkie sprzedane zostały po 4000 zł, czas oczekiwania był wtedy tydzień

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W  maju należy sie ich spodziewać i nie jest to żaden optymistyczny termin   Nie bardzo wiadomo  jeszcze czym jest ampere . Nawet jakby został maxwellem /pascalem to i tak nowy proces zrobi swoje ale wydaje mi  się ze maxwell juz dokonał żywota u  Nvidii i ampere bedzie na volcie a po tytanie V widać że można się spodziewać nawet do 50%  w  dx12 na +

Niestety jest w tym wszystkim dużo nie wiadomych , do tego nawet jak te karty wyjdą w maju to będą to referenty czyli głośne grzejące się pampuchy :) Zanim producenci wypuszczą swoje karty niereferencyjne minie kolejne 2,3 miesiące albo i lepiej do tego zanim się je przetestuje itp. Minie kolejny miesiąc albo dwa więc dołożyć pare dni i wyjdzie nam za chwilę rok czekania a nie jak jest w założeniu , do maja :)A co do cen 1080Ti nie liczył bym na to że ceny spadną do 2 tys.zł , a nawet jeśli choć nie chce mi się w to wierzyć to sprzedajesz za 2.000 , dokładasz 1000/1500 i już jest na nową kartę , niestety nie ma co czekać i zwlekać bo wiecznie chodziło by się w jednych butach  :P

Link to post
Share on other sites

Niestety jest w tym wszystkim dużo nie wiadomych , do tego nawet jak te karty wyjdą w maju to będą to referenty czyli głośne grzejące się pampuchy :) Zanim producenci wypuszczą swoje karty niereferencyjne minie kolejne 2,3 miesiące albo i lepiej do tego zanim się je przetestuje itp. Minie kolejny miesiąc albo dwa więc dołożyć pare dni i wyjdzie nam za chwilę rok czekania a nie jak jest w założeniu , do maja :)A co do cen 1080Ti nie liczył bym na to że ceny spadną do 2 tys.zł , a nawet jeśli choć nie chce mi się w to wierzyć to sprzedajesz za 2.000 , dokładasz 1000/1500 i już jest na nową kartę , niestety nie ma co czekać i zwlekać bo wiecznie chodziło by się w jednych butach  :P

Nie zgodzę się, ponieważ w maju 2016 roku, przy okazji premiery pascali, wersje niereferencyjne dostępne były praktycznie w tym samym czasie co turbinki. Producenci odpowiednio wcześniej otrzymali chipy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Aorus ma świetne wentylatory ale wcale cichy nie jest .W  stosunku do konkurecji był testowany z power limitem 250 w czyli od 30 do 70wat mniej
 

Ale chodzi mi czy jest jakaś większa róznica między wersją Aorus a wersją Aorus EXTREME ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...