Skocz do zawartości

Jaki telewizor ma zastąpić Philips 46PFL8007K?


Recommended Posts

Cześć, 

 

W 2012 roku udało mi się za 5000zł kupić Philips 8007 :-)

Był to mój pierwszy telewizor. Dziś kiedy zaczęły się pojawiać pionowe paski na telewizorze (wypalenie?) zrozumiałem, że jest to czas na wymianę telewizora. Mam praktycznie taki sam budżet do wydania co 5 lat temu. Niestety sam nie mogę się zdecydować co wybrać, bo strasznie dużo tego wszystkiego pojawiło się w tym przedziale cenowym.

 

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Kanapa narożnikowa. Najczęściej oglądam z odległości 4,5 metra.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa jest dość szeroka więc to chyba nie będzie znaczenia, aczkolwiek czasami pod kątem się zdarza.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce praktycznie nie wpada, zdarza się jednak że w lato i na początku jesieni wpada mi gdzieś na 1/3 tv.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 46 calowy model 8007/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Świetny obraz i dobry dźwięk.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Teoretycznie żaden. Oglądamy tylko VOD i bardzo bardzo bardzo sporadycznie sport. (piłkę nożną) więc chyba trzeba wpisać 1080p
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? na pewno kiedyś podstawka i może soundbar. Żadnych konsol i komputerów nie podłączam.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Myślę, że Pn-pt to może po 3-4 h w weekendy dużej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Ciężko powiedzieć.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale i filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tylko do Youtube i Vod nie wiem czy kiedyś przeglądałem internet default_biggrin.png
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie zamierzam grać.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem, ale na weekendy często oglądam coś rano.
17. Preferencje co do wielkości? Mam ścianę o szerokości 151 cm. To jest maksymalna powierzchnia więc trzeba liczyć od 55-65 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zacinający się SMART TV, słaby dziek jak na TV i Smart TV który dostarczany jest na 2 lata.
19. Preferencje co do marki ? Kolejność losowa : Wszystko byle bym był zadowolony (Philips odpada, nie dlatego, że słaby tylko dlatego, że Ambilight nie mieścił mi się będzie na ścianie)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie musi mieć wcale, bo nie oglądam.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 - sklep SATURN

Edytowane przez Sornik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...