Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

DUAL GEAR Project

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 rafbgo

rafbgo
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 600 postów

Napisano 13 maj 2018 - 16:02

kształt - to logo MSI gamingGseries.

Wielkość 10 cm nad ramie i 10 cm poniżej łokcia.

Będzie zrobiona jak reszta - MDF 6mm konstrukcja, Smok wraz z literami wycięty laserem.

• 0
Moja ostatnia recenzja - http://www.pctechrev...m23-pure-black/

#42 ernig

ernig
  • Stary Piernik

• 1442 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 13 maj 2018 - 16:16

a nie myślałeś żeby zrobić ją z plexi a tylko krawędzi i mocowanie z mdf wtedy dodasz pasek LED i wyjdzie mega tarcza logo oczywiście zostaje :D

kształt tarczy

uwaga odpalam opcję "miszcz painta"

tarcza.png

opcja "miszcz painta" wyłączona :wariat:

Użytkownik ernig edytował ten post 13 maj 2018 - 16:21

• 0

Zapraszam do oglądania i wyrażania opinii

CM ELITE 331 v2 , NAS drewniak, BIG TT, MiniPC, biurko

Spoiler

#43 rafbgo

rafbgo
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 600 postów

Napisano 14 maj 2018 - 18:02

tarcza MSI gotowa ;)

teraz czekam na chłodzenie wodne - zostało jeszcze parę małych detali ale większość jest już zrobiona więc coraz bliżej malowania.

iZ14fnX.jpg

BbWiC7A.jpg

2AHcFi7.jpg

R77KRNj.jpg

Wu8NpFi.jpg

GKVKezR.jpg

Di5lw8f.jpg

• 1

#44 sznib

sznib
  • buzujolidrinker

• 465 postów

Napisano 15 maj 2018 - 07:50

Nieee, no ta tarcza zupełnie nie pasuje. Mech jest ok, klimat FM pełną gębą, a tarcza jakby wyciągnięta z klasycznego RPG w klimatach średniowiecznych. Coś takiego by zdecydowanie bardziej pasowało:

5102716219_aa9437dd8e_o.jpg

• 0

i5 3470@4Ghz*Asrock Z77 Pro4*16GB Adata XPG*Gigabyte GTX1060 6GB*Toshiba Q Pro 256GB, WD RE 1TB*Fortron Epsylon 600W*Antec Solo*Samsung S27D590P

#45 rafbgo

rafbgo
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 600 postów

Napisano 19 maj 2018 - 18:53

racja ;) ale nie moja wina ze MSI ma takie logo ;)

MSI GTX 1060 CAMO SQUAD 6GB już na miejscu ;) - zwykłe chłodzenie niestety na niej długo nie zostanie, ponieważ będę zakładał blok wodny Full Cover od EKWB lub innej firmy.

Obok karty na identycznym przewodzie znalazł się dysk SSD 512GB od Plextor.

Cały czas czekam na resztę gratów do chłodzenia wodnego...

XwpQwAD.jpg

OCm7Y8u.jpg

5aykeTb.jpg

PZ3JRiT.jpg

7TsRibi.jpg

wnulzLt.jpg

W5lFTUN.jpg

gPa12xv.jpg

Na grafikę do projektu pasują tylko dwa bloki - EKWB lub Bykski.

Niestety na bloku od chińskiego producenta jest stare LOGO MSI... co nie za bardzo mi się podoba...

Jak myślicie który lepszy ?

Jeden jak i drugi blok pasują na modele 1070/1080 od MSI co jest ich atutem.

Pde6GVF.jpg

kHEWHPA.jpg

Takie jest PCB:

mgRos0O.jpg

• 0

#46 rafbgo

rafbgo
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 600 postów

Napisano wczoraj, 22:55

Dziś wypadło mi kawalerskie kolegi - więc nie mogłem w pełni oddać się projektowi. Lecz udało się trochę zrobić. Część pancerza została poprawiona przy pomocy dremela z frezem - co pozwoliło później nałożyć dwie warstwy farby na krawędzie oraz w miejsca cięć . MDF - ma to do siebie że w takich miejscach ciągnie farbę niczym gąbka. Nałożenie dwóch warstw oraz przeszlifowanie powierzchni przygotuje dopiero materiał do finalnego malowania ( które też nie skończy się na jednej warstwie ). Oczywiście to nie wszystkie elementy które będą na biało :) - trochę jeszcze tego jest...

crmVQwR.jpg

licFfGo.jpg

hLEI9Lo.jpg

wxydS0E.jpg

1d8Xp5N.jpg

Odespałem wczorajszą imprezę i dziś wziąłem się za malowanie . Najpierw szlifowanie papierem 320 wszystkich elementów, a później pierwsza warstwa z wałka. Nie ma co patrzeć na drobne niedoskonałości bo i tak czeka mnie kolejne szlifowanie ( 500 ) i kolejna warstwa z wałka - być może na tym już wtedy poprzestanę, lecz zależy to gównie od mojego własnego zadowolenia z wyglądu elementów. Na razie dobrze się zapowiada - kolor biały kryje lepiej MDF niż myślałem.

ln28lZ2.jpg

oOOttZy.jpg

s6E6EcC.jpg

70% elementów białych mam  już gotowych do montażu:)

qlZM7QU.jpg

JoESr77.jpg

ovIjF9L.jpg

LwCPelx.jpg

1oR4sqh.jpg

Niedługo czas się zabrać za główne elementy, które mają być na czarno. Lecz chyba przed tym zrobię dłonie z palcami, pistolety i wyrzutnie rakiet.

85% elementów białych jest gotowych :)

Całość już prezentuje się super. Niedługo będę malować matowym czarnym ;)

gAu9ieG.jpg

yiUKCgW.jpg

Jwaelpm.jpg

vaCRWdt.jpg

PFb5H6J.jpg

QzRMwp4.jpg

60MmDsO.jpg

q2Uiu6P.jpg

RfqpXr1.jpg

NgGCYde.jpg

5 godzin pracy na dwie pary rąk :) - pozdrawiam Siostrę która dzielnie pomagała malować kreski patyczkami do szaszłyków. Wpadłem na pomysł aby teraz całość delikatnie przytrzeć drobnym papierem - powinno wyglądać to realistycznie. Do zrobienia pozostało jeszcze sporo białych elementów - ale jestem przekonany że warto ponieważ będzie wyglądać to lepiej.

KMWLxne.jpg

NtaWm6o.jpg

ZHwpRXD.jpg

wN1kVCE.jpg

xmgJWNR.jpg

33uVee0.jpg

6 kolejnych godzin pracy :) - na dziś koniec. Teraz trzeba wziąć się za nogi :P

Bronie i dłonie trzeba pomalować jeszcze raz ponieważ kolor jest za mało intensywny.

J3utzl2.jpg

OJKNJNa.jpg

LP7Rdti.jpg

Lhmblgi.jpg

qOlX9xy.jpg

e4a3m3F.jpg

mkQnQij.jpg

kolejne 5 godzin pracy ... już łącznie coś koło 170... jak ten czas leci przy tym projekcie.

Teraz tak ... moje kreski na pancerzu przestały mi się podobać - i chyba je zdrapie i przemaluje elementy jeszcze raz na biało... co o tym myślicie ? - widzę że niektórym też się nie podoba . Chciałem też dodać jakieś otarcia ( srebrne wgłębienia ) jak i zarysowania i dziury po pociskach. Nie wiem jak się za bardzo za to zabrać i muszę poszukać jakiś informacji w internecie - nie chce też przesadzić i takich "dodatków" będzie tylko kilka.

VxGYLh7.jpg

PtfWw5T.jpg

B3cbnGj.jpg

Gsm2nPw.jpg

aWw9e0o.jpg

nTbCdK1.jpg

gLCGdrP.jpg

Zrobiłem też przepusty na okablowanie - osobno na każdy zestaw przewodów (MOBO 24/8 pin, do GPU 2 x 8 oraz 2 x molex )

Decyzja zapadła - czarne kreski znikają i zastąpi ją technika "wash" niedługo zrobię małą próbkę dla Was. Dziś pracowałem nad wyrzutnią rakiet - po frezowałem krawędzie i całość jest przygotowana do malowania wraz z tarczą z logiem MSI.

Farba czerwona jest, więc jutro będzie malowanie rano

IJjAeRP.jpg

LfE2PA3.jpg

chtapSY.jpg

4EAKrVQ.jpg

bXxYCNK.jpg

yHD78ui.jpg

Jest prawdziwa moc ! :) Tarcza jest prawie gotowa - ostatnia warstwa farby będzie dana na samym końcu, ponieważ i tak będę później poprawiał delikatnie malowanie więc wole dmuchać na zimne.

Docelowe miejsce płyty jest - tak samo karty jak i dysku SSD od Plextor. Teraz trzeba zrobić okablowanie - biało czerwono czarne ;) - a kolor płynu wolicie pewnie czerwony za miast białego - co nie?

KgMDqI3.jpg

IgHxlB4.jpg

6Kpe4tu.jpg

PXVzMV6.jpg

IgGDKVb.jpg

lDQc2EM.jpg

tYVeHXr.jpg

Siłowniki zrobione ! Wpadło nieco czerwonego do projektu ;) będzie tego nieco więcej finalnie (łącznie z płynem ;) ) Przewody od siłowników będą nieco skrócone i połączone ze sobą grzebieniem na dalszej odległości aby całość wyglądała nie nagannie.

Już bliżej niż dalej ;)

MvCjj0X.jpg

T2mt5UW.jpg

8UWystA.jpg

GJJPfjm.jpg

ZAkY3T8.jpg

pTjiD9D.jpg

FAWN4Uy.jpg

rtsZfUs.jpg

ZluQBgX.jpg

8cOwiP2.jpg

Na robocie przybyło parę detali w tym dwa miejsca na dyski 3,5" ( na nogach ). Do tego wszystkiego kolejne detale - skróciłem nieco przewody od siłowników i założyłem na nie grzebienie ^^ - wygląda to super. Dalej czekam na odpowiedz od Firmy w sprawie LC - deadline wypada 15.07.2018 aby załapać się do konkursu #CMWS2018.

Mam nadzieje że się uda - oplot czerwony już do mnie jedzie abym mógł skończyć okablowanie.

7BmvHMP.jpg

atV1iwJ.jpg

INmOPDN.jpg

ZKitThL.jpg

UYMimCe.jpg

1VfCB8G.jpg

iLOuUoG.jpg

3IcDexD.jpg

9TL2ARH.jpg

• 5

#47 pawel92

pawel92
  • LittleModified

• 257 postów
  • Miejscowość:Ostrowiec Świętokrzyski

Napisano dziś, 11:52

Z jaką firmą się kontaktowałeś w sprawie lc?
  • 0

My PC:

Spoiler

SilentiumPc Brutus M23 White/Red,

Fractal Design Define R5 White/Black

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Google (1)