Skocz do zawartości

DUAL GEAR Project


Recommended Posts

wygląda zacnie ale pomyśl o dołożeniu elementów po wewnętrznych stronach kończyn bo jakieś takie płaskie

 

od wewnętrznych stron nóg będą chłodnice ( jedna 240 na nogę), na plecach kolejne 240 i 120 w ramieniu - to wszystko na jedną pętlę a takie będą dwie ( osobna na CPU i GPU). Po lewej stronie tułowia będzie "kabura" na jeden z pistoletów ręcznych. Na środkowym elemencie który spina nogi będą jeszcze kratki wentylacyjne ponieważ tam będzie zasilacz- i to chyba wszystko jeśli chodzi o detale. Nie licząc wyrzutni rakiet która będzie na ramieniu, chce zrobić tak aby klapy wyrzutni były nieco uchylone, aby było widać czubek rakiety znajdującej się w środku - nie wiem jak mi to wyjdzie ale spróbuje.

Hej!

Dziś udało się zrobić wybrania w tułowiu dzięki którym będzie widać zamontowany sprzęt w korpusie robota.

KiKJSMh.jpg

it4ZML7.jpg

fe4ijJv.jpg

W miedzy czasie oczywiście przypadkiem – a naprawdę trochę  z nieuwagi i chęci przyspieszenia prac naciąłem sobie jednego palca (na pile xD ), na szczęście tylko delikatnie ;) Obejdzie się bez szycia – a drasnęło nawet paznokcia. Pamiętajcie pospiech gdy robicie na maszynach jest nie wskazany ;)

Pw1HJ5n.jpg

Zrobiłem tez miejsce na zasilacz ;)

ge44GIX.jpg

Przerobiłem elementy nóg – ponieważ w grze wygląda to inaczej.

dQ1Ut8i.jpg

Tak wygląda całość:

wicETnE.jpg

mYYmiZs.jpg

qZRUFHz.jpg

KMxbNWy.jpg

semEzmt.jpg

rP3js44.jpg

Edytowane przez rafbgo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

hej !

 

Serdeczne podziękowania dla NANOXIA - za dołączenie do projektu wraz z swoimi produktami. Bardzo dziękuje za wsparcie i zaufanie.

 

LbZJ17O.jpg

 

msBfmnO.jpg

 

mZ6nnWj.jpg

 

powoli ale systematycznie wszystkie części do mnie zjeżdżają ;)


Hej ! Udało mi się skończyć siłowniki nóg – dzięki czemu całość po skręceniu jest niezwykle stabilna co mnie niezmiernie cieszy ponieważ niedługo ciężar robota wzrośnie o sprzęt w nim zamontowany.

HJZl0bc.jpg

1S2JXEI.jpg

OMlyzRg.jpg

fuurH6a.jpg

Wykonałem też otwór pod kontroler wentylatorów od Firmy LC-POWER.

eSzTcT8.jpg

CR6z3xa.jpg

y4pkN34.jpg

5rTJOfv.jpg

 

Całość prezentuje się tak:

ieOoACO.jpg

x7XVwPO.jpg

hOBo8ec.jpg

uGFuAMD.jpg

hlQHbzw.jpg

BqkEnZD.jpg

Pozdrawiam ;) i życzę udanej majówki ;)


hej !

 

Kolejne detale - tym razem elementy tułowia i nóg.

 

ST1IkAN.jpg

 

do zrobienia zostały elementy montażowe chłodnic na plecach, naciąg gąsienic, zrobienie wyrzutni rakiet i skończenie pistoletów. Następnie montaż płyty, gpu i całego innego sprzętu.


hej !

 

Zrobione elementy zamontowałem.

 

fcC0unK.jpg

 

WVbCzrr.jpg

 

Dziś wykonałem elementy na których będą zamontowane dwie chłodnice 240.

 

Xzbs7mr.jpg

 

6NL4hl6.jpg

 

bMD94oy.jpg

 

OItIjQO.jpg

 

ruuOx1e.jpg

 

Ifxpydp.jpg


To ten moment kiedy mogę napisać ... Kolejne podziękowania ! dla Polskiego oddziału MSI, który widzi potencjał projektu jak i moje wielkie zaangażowanie w modding na polskiej scenie.

 

tdD7eKp.jpg

 

Projekt będzie stał na stoisku MSI/LC-POWER na targach PGA 2018 :)

 

W projekcie zostanie użyta płyta główna i karta graficzna od MSI.

 

41apUj7.jpg

 

Na tą chwilę leci do mnie mobo - B250 Gaming M3 ;)

 

Płyta dostanie białe nakładki na radiatory.


witam !

 

n7VCx05.jpg

 

e7HdQAH.jpg

 

fdJwIiC.jpg

 

2JG92yN.jpg

 

Zrobiłem sobie małą makietę wyrzutni rakiet w skali 1:1 :D - dzięki czemu mogę już wykonać wszystkie jej elementy.

 

PmNNgBu.jpg

 

SutVmjN.jpg

 

P7j9v6d.jpg

 

1thyU1d.jpg

 

0DsNw3X.jpg

 

Płyta zamontowana ;) Okablowanie będzie wychodzić z pod mobo.

 

cYbHjld.jpg

 

Płyta z białymi nakładkami będzie wyglądać tak ;)

Edytowane przez rafbgo
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

hej !

rPok64U.jpg

Nakładki już są - trzeba je tylko obrobić ( załamać krawędzie )

gr8QNDZ.jpg

wyrzutnia rakiet w budowie :)


hej !

 

ZMCciKk.jpg

 

258jDAe.jpg

 

epLlV4Z.jpg

 

4pwTVeK.jpg

 

StshgVj.jpg

 

epLlV4Z.jpg

 

Robot z DUAL GEAR  zyskał wyrzutnie rakiet. Prawda że wygląda słodko ? 1f642.png

Na drugiem ramieniu myślę aby zrobić mu tarcze z Smokiem wraz z logo MSI. Co o tym myślicie ? (potrzebne jest lekkie wyrównanie obciążenia aby robot się nie przewrócił - lepiej dmuchać na zimne)

Link to post
Share on other sites

dlatego dałem taki pomysł, do transportu/przemieszczania  w opcji poziomej, a do "walki" w pionie i może dzięki Tobie i w grze pojawi się taka opcja ;)

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

a nie myślałeś żeby zrobić ją z plexi a tylko krawędzi i mocowanie z mdf wtedy dodasz pasek LED i wyjdzie mega tarcza logo oczywiście zostaje :D

kształt tarczy

uwaga odpalam opcję "miszcz painta"

 

tarcza.png

opcja "miszcz painta" wyłączona :wariat:

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Nieee, no ta tarcza zupełnie nie pasuje. Mech jest ok, klimat FM pełną gębą, a tarcza jakby wyciągnięta z klasycznego RPG w klimatach średniowiecznych. Coś takiego by zdecydowanie bardziej pasowało:

 

http://farm2.static.flickr.com/1371/5102716219_aa9437dd8e_o.jpg

Link to post
Share on other sites

racja ;) ale nie moja wina ze MSI ma takie logo ;)


MSI GTX 1060 CAMO SQUAD 6GB już na miejscu ;) - zwykłe chłodzenie niestety na niej długo nie zostanie, ponieważ będę zakładał blok wodny Full Cover od EKWB lub innej firmy.

Obok karty na identycznym przewodzie znalazł się dysk SSD 512GB od Plextor.

Cały czas czekam na resztę gratów do chłodzenia wodnego...

XwpQwAD.jpg

OCm7Y8u.jpg

5aykeTb.jpg

PZ3JRiT.jpg

7TsRibi.jpg

wnulzLt.jpg

W5lFTUN.jpg

gPa12xv.jpg


Na grafikę do projektu pasują tylko dwa bloki - EKWB lub Bykski.

Niestety na bloku od chińskiego producenta jest stare LOGO MSI... co nie za bardzo mi się podoba...

Jak myślicie który lepszy ?

Jeden jak i drugi blok pasują na modele 1070/1080 od MSI co jest ich atutem.

Pde6GVF.jpg

kHEWHPA.jpg

Takie jest PCB:

mgRos0O.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dziś wypadło mi kawalerskie kolegi - więc nie mogłem w pełni oddać się projektowi. Lecz udało się trochę zrobić. Część pancerza została poprawiona przy pomocy dremela z frezem - co pozwoliło później nałożyć dwie warstwy farby na krawędzie oraz w miejsca cięć . MDF - ma to do siebie że w takich miejscach ciągnie farbę niczym gąbka. Nałożenie dwóch warstw oraz przeszlifowanie powierzchni przygotuje dopiero materiał do finalnego malowania ( które też nie skończy się na jednej warstwie ). Oczywiście to nie wszystkie elementy które będą na biało :) - trochę jeszcze tego jest...

crmVQwR.jpg

licFfGo.jpg

hLEI9Lo.jpg

wxydS0E.jpg

1d8Xp5N.jpg


Odespałem wczorajszą imprezę i dziś wziąłem się za malowanie . Najpierw szlifowanie papierem 320 wszystkich elementów, a później pierwsza warstwa z wałka. Nie ma co patrzeć na drobne niedoskonałości bo i tak czeka mnie kolejne szlifowanie ( 500 ) i kolejna warstwa z wałka - być może na tym już wtedy poprzestanę, lecz zależy to gównie od mojego własnego zadowolenia z wyglądu elementów. Na razie dobrze się zapowiada - kolor biały kryje lepiej MDF niż myślałem.

ln28lZ2.jpg

oOOttZy.jpg

s6E6EcC.jpg

 


70% elementów białych mam  już gotowych do montażu:)

 

qlZM7QU.jpg

 

JoESr77.jpg

 

ovIjF9L.jpg

 

LwCPelx.jpg

 

1oR4sqh.jpg

 

Niedługo czas się zabrać za główne elementy, które mają być na czarno. Lecz chyba przed tym zrobię dłonie z palcami, pistolety i wyrzutnie rakiet.


85% elementów białych jest gotowych :)

 

Całość już prezentuje się super. Niedługo będę malować matowym czarnym ;)

 

gAu9ieG.jpg

 

yiUKCgW.jpg

 

Jwaelpm.jpg

 

vaCRWdt.jpg

 

PFb5H6J.jpg

 

QzRMwp4.jpg

 

60MmDsO.jpg

 

q2Uiu6P.jpg

 

RfqpXr1.jpg

 

NgGCYde.jpg


5 godzin pracy na dwie pary rąk :) - pozdrawiam Siostrę która dzielnie pomagała malować kreski patyczkami do szaszłyków. Wpadłem na pomysł aby teraz całość delikatnie przytrzeć drobnym papierem - powinno wyglądać to realistycznie. Do zrobienia pozostało jeszcze sporo białych elementów - ale jestem przekonany że warto ponieważ będzie wyglądać to lepiej.

KMWLxne.jpg

NtaWm6o.jpg

ZHwpRXD.jpg

wN1kVCE.jpg

xmgJWNR.jpg

33uVee0.jpg


6 kolejnych godzin pracy :) - na dziś koniec. Teraz trzeba wziąć się za nogi :P

Bronie i dłonie trzeba pomalować jeszcze raz ponieważ kolor jest za mało intensywny.

J3utzl2.jpg

OJKNJNa.jpg

LP7Rdti.jpg

Lhmblgi.jpg

qOlX9xy.jpg

e4a3m3F.jpg

mkQnQij.jpg


kolejne 5 godzin pracy ... już łącznie coś koło 170... jak ten czas leci przy tym projekcie.

Teraz tak ... moje kreski na pancerzu przestały mi się podobać - i chyba je zdrapie i przemaluje elementy jeszcze raz na biało... co o tym myślicie ? - widzę że niektórym też się nie podoba . Chciałem też dodać jakieś otarcia ( srebrne wgłębienia ) jak i zarysowania i dziury po pociskach. Nie wiem jak się za bardzo za to zabrać i muszę poszukać jakiś informacji w internecie - nie chce też przesadzić i takich "dodatków" będzie tylko kilka.

VxGYLh7.jpg

PtfWw5T.jpg

B3cbnGj.jpg

Gsm2nPw.jpg

aWw9e0o.jpg

nTbCdK1.jpg

gLCGdrP.jpg


Zrobiłem też przepusty na okablowanie - osobno na każdy zestaw przewodów (MOBO 24/8 pin, do GPU 2 x 8 oraz 2 x molex )


Decyzja zapadła - czarne kreski znikają i zastąpi ją technika "wash" niedługo zrobię małą próbkę dla Was. Dziś pracowałem nad wyrzutnią rakiet - po frezowałem krawędzie i całość jest przygotowana do malowania wraz z tarczą z logiem MSI.

Farba czerwona jest, więc jutro będzie malowanie rano


IJjAeRP.jpg

LfE2PA3.jpg

chtapSY.jpg

4EAKrVQ.jpg

bXxYCNK.jpg

yHD78ui.jpg


Jest prawdziwa moc ! :) Tarcza jest prawie gotowa - ostatnia warstwa farby będzie dana na samym końcu, ponieważ i tak będę później poprawiał delikatnie malowanie więc wole dmuchać na zimne.

Docelowe miejsce płyty jest - tak samo karty jak i dysku SSD od Plextor. Teraz trzeba zrobić okablowanie - biało czerwono czarne ;) - a kolor płynu wolicie pewnie czerwony za miast białego - co nie?

KgMDqI3.jpg

IgHxlB4.jpg

6Kpe4tu.jpg

PXVzMV6.jpg

IgGDKVb.jpg

lDQc2EM.jpg

tYVeHXr.jpg


Siłowniki zrobione ! Wpadło nieco czerwonego do projektu ;) będzie tego nieco więcej finalnie (łącznie z płynem ;) ) Przewody od siłowników będą nieco skrócone i połączone ze sobą grzebieniem na dalszej odległości aby całość wyglądała nie nagannie.

Już bliżej niż dalej ;)

MvCjj0X.jpg

T2mt5UW.jpg

8UWystA.jpg

GJJPfjm.jpg

ZAkY3T8.jpg

pTjiD9D.jpg

FAWN4Uy.jpg

rtsZfUs.jpg

ZluQBgX.jpg

8cOwiP2.jpg


Na robocie przybyło parę detali w tym dwa miejsca na dyski 3,5" ( na nogach ). Do tego wszystkiego kolejne detale - skróciłem nieco przewody od siłowników i założyłem na nie grzebienie ^^ - wygląda to super. Dalej czekam na odpowiedz od Firmy w sprawie LC - deadline wypada 15.07.2018 aby załapać się do konkursu #CMWS2018.

Mam nadzieje że się uda - oplot czerwony już do mnie jedzie abym mógł skończyć okablowanie.

7BmvHMP.jpg

atV1iwJ.jpg

INmOPDN.jpg

ZKitThL.jpg

UYMimCe.jpg

1VfCB8G.jpg

iLOuUoG.jpg

3IcDexD.jpg

9TL2ARH.jpg

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wielkie podziękowania dla EKWB za dołączenie do projektu wraz z najnowszą serią produktów "Fluid Gaming".

5yAA0Wy.png

Bez Was nie dałbym rady ukończyć projektu w tak szybkim czasie;)

 

https://www.ekfluidgaming.com/


Hej ! Fotki z prac 1f609.png

 

NDB0B1o.jpg

 

Stopy będą wyglądać tak - jedna złożona, drugą trzeba dokończyć.

 

Wjf1Ynw.jpg

 

VOmRdgG.jpg

 

Do tego podziękowania dla Cooler Master za dołączenie do projektu - udział w CWMS2018 jest niezagrożony.

 

BEwyTEc.jpg

 

Oplot czerwony dotarł - przewody robią się dalej .


dolne elementy pancerza pomalowane. Dodatkowo sprawdziłem jak wyglądają przewody oraz skręciłem stopy robota.

 

d5qDbNf.jpg

 

rPo83ZR.jpg

 

rcBEnVg.jpg

 

XMT73EV.jpg

 

NfM2NtO.jpg

 

nwo3VT3.jpg


Detale na głowie zrobione - została też ona wstępnie pomalowana.

Przewody wykonane w 80% :) teraz już wszystko pójdzie z górki :)

Musze opleść przewody transferowe od dysków - aby jako tako to wyglądało.

7QyxPwL.jpg

vQzBd1g.jpg

0zqZN34.jpg

uLtrPPJ.jpg

LH9LWyB.jpg

gjsiH2D.jpg

tW4AOXM.jpg


 


MKJgKO6.png

 

 

Więcej fotek sprzętu od EK Water Blocks. Blok na GPU - IDEAŁ - Aluminium na czarny mat, idealnie się wpasuje na plecach robota. Blok na CPU podobny wygląd, całość wygląda spójnie. A ja niedługo biorę się za montaż 1f642.png :)

Wykończenie bloków od spodu też nie budzi zastrzeżeń 1f642.png :) Do tego blok na GPU został mi udostępniony do projektu - choć na stornie głównej ten model nie jest jeszcze dostępny do kupienia 1f609.png

 

 

etBccWa.jpg

 

F3MlBnK.jpg

 

ivWcQ5k.jpg

 

xb79KG0.jpg

 

rWtxGxV.jpg

 

a712doO.jpg

 

3mJHwNY.jpg

 

eLVXf43.jpg

 

BFtgk89.jpg


6 godzin pracy ;). Chłodnice zamontowane wraz z rezerwuarami. Złączek i adapterów nie zabrakło. Były małe problemy z montażem ale wszystko się da zrobić ;).

Rozebrałem kartę aby założyć blok - niestety już po prostu "nastąpiło zmęczenie materiału" i na dziś dałem już sobie spokój.

Oczy w głowie robota dorobiły się czerwonego podświetlenia.

Teraz do roboty pozostało - ułożyć okablowanie i je podwiązać .
Dorobić wtyki do zasilania Pomp - one mają zasilanie bezpośrednio z zasilacza.

Pomalować uchwyty od chłodnic. Oraz poprawić malowanie niektórych elementów.

Przycięcie węży. Wycięcie logotypów sponsorów.

i zalewamy ;)

Chłodnice na plecach wyglądają jak konkretny plecak :) Super to wyszło - jestem w 100% zadowolony.

Na ostatnim ze zdjęć jest narysowane jak będą wyglądać układy. Robot jest wielki i będzie się go rozbierało na "pół" osobno nogi i tułów aby był łatwiejszy w transporcie. Do tego nie będzie trzeba spuszczać wodny z układu tylko po prostu go się rozdzieli (specjalne złączki które po otwarciu i rozłączaniu się nie puszczają wody).

Na temat projektów i nie tylko będzie można ze mną porozmawiać osobiście na Fan Gathering-u w Siedzibie MSI w ten piątek ;)

oPT3CEP.jpg

AAEqdUk.jpg

kRCRLWK.jpg

QbMSHyQ.jpg

qvQ3LTL.jpg

vQZJVcN.jpg

9Iop0Rg.jpg

6B2tTp9.jpg

Mmpb6RS.jpg

RCpoDmm.jpg

eZONEew.jpg

z2aDJDr.jpg


Karta już na plecach ;). Mniej lub więcej już widać jak to będzie wyglądać. Zrobiłem też dziś uchwyty które będą trzymać węże od dolnych chłodnic - tak tam całość będzie się dzielić na pół ;)

Ojn75Wz.jpg

Wn2jriM.jpg

aqaGPDd.jpg

xElYoIe.jpg

JDCRKRC.jpg

WfqJ8nV.jpg

a5xJzeQ.jpg

4SqYekX.jpg

Na jednym z zdjęć moja siostra wraz z tarczą MSI i pistoletem. Wydrukuje te zdjęcie ponieważ chciała autograf od " ROJO " ;) - tak ogląda go na Youtube. A jako że będę na piątkowej imprezie u MSI spełnię jedno z jej marzeń ;).

I00eHxM.jpg


cC9Aq56.jpg

 

He takie tam z ROJO podczas eventu w MSI Gaming gdzie opowiadałem o projekcie DUAL GEAR 1f609.png

 

AjQGobe.jpg

 

Wraz z "drużyną smoka" i nie tylko ;)

 

gHnhkSt.jpg

 

Opowiadałem o budowie projektu - oraz tym że biorę udział w konkursie CMWS2018.


Dziś udało mi się pomalować uchwyty pod chłodnice ;) oraz sprawdziłem czy działają wentylatory i jak one świecą. Do podświetlania wentylatorów od Cooler Master muszę zamontować dwa sterowniki którą są do nich dołączone w zestawie.

ZAEPnhR.jpg

3gZ3icR.jpg

XgXNFxB.jpg

VNHxvCo.jpg

SRrq05t.jpg

Obydwie chłodnice z tyłu otrzymały nakładki w kształcie pancerza - na tych elementach będą czarne loga sponsorów.

WSKDzrV.jpg

Udało się tez poprowadzić węże w dolnym odcinku robota.

4Y4HfZM.jpg


Jeden obieg mamy zrobiony - ten na CPU.

Robot dostał nieco czerwonych elementów ( stopy i barki ) - uważam że więcej czerwonych elementów nie będzie.

Na ta chwile wszystko pod kontrolą i nie zapowiada się abym nie zdążył do 15.07.2018

V6VVAIe.jpg

aiyepJK.jpg

ceqRRjL.jpg

eJYWfX8.jpg

z7GxGZf.jpg

41eKypi.jpg

ehqb0bE.jpg

0fSUkjS.jpg


wczorajszy dzień zacząłem od podłączenia monitora i zobaczenia czy komputer się w ogóle włączy ;) Na szczęście okazało się że wszystko działa i było widać ładowanie się biosu. Dyski też były wykrywane więc wszystko zasilane było poprawnie.

0NTIuoE.jpg

Niestety później same problemy... EKWB źle skręciło pompę i nastąpił wyciek ... zgnieciony oring ;/ trzeba nowy na już kurde ! Gdzie ja znajdę teraz taki oring ? jak mam tydzień do skończenia projektu...

MUchScp.jpg

j6FHw3d.jpg

Na szczęście udało mi się dopasować jakiś oring od motocykla BMW ( mój brat jest mechanikiem i ma sporo części zapasowych ). Sam oring miał większą średnice i był grubszy - na znależienie go poszło 3 godziny;/. Na szczęście okazał być się na tyle elastyczny że dopasował się na miejsce oryginalnego i pompa była sprawna a ja mogłem kontynuować montaż.

EOkE1yx.jpg

FSA5Nut.jpg

MfT6ozz.jpg

JINQ3po.jpg

HjCAOHA.jpg

ZxErzFc.jpg

Dorobiłem elementy montażu zasilacza które jednocześnie będą maskować jego okablowanie. Obieg złożyłem i zalałem nic nie cieknie i jest git ! ;)


Dziś od rana walczyłem z projektem wraz z swoją narzeczoną. Udało się pomalować i wykończyć wszystkie detale, wraz z głową, gąsienicami itp . Malowania było sporo - jedynie została biała warstwa na tarcze od jej wewnętrznej strony oraz montaż dysku SSD od Plextor jak i wycięcie logotypów sponsorów i naklejenie ich w wybrane miejsca projektu ;). Ale to już reszta jutro rano ;)

P.S przepraszam za jakość zdjęć - robione pro telefonem HUAWEI P10 Lite... Zrobię fotki lustrzanką jutro ;)

L8qjuWi.jpg

nT5C5Wr.jpg

xtZG2vG.jpg

3Lqvkgg.jpg

fSNh4hn.jpg

38sAtdb.jpg

rJiJo2z.jpg


udało się dziś zrobić loga - więc mamy w 99% ukończony projekt. Rano jakieś drobne poprawki i robimy finalne zdjęcia.

rOG8LYH.jpg

U01IVMi.jpg

qGb7p44.jpg

ntidyaP.jpg

vt6C2X1.jpg

ot86DTV.jpg

zCjpaZK.jpg

2URmWDm.jpg

VuiQ5Ev.jpg

AXZiVvY.jpg

w6HB0AW.jpg

FLwjKS8.jpg

5DrPBDl.jpg

Edytowane przez rafbgo
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...