Skocz do zawartości

Brak płynności obrazu przez hdmi


Recommended Posts

Witam, walczę z następującym problemem. Po podłączeniu pc poprzez hdmi do amplitunera a następnie amplitunera do tv i włączeniu filmu czy to w mpc hc czy aplikacji netflix obraz się zacina. Co kilka sekund następuje jakby mikroprzyciecie obrazu. Szczególnie jest to widoczne przy ujęciach np krajobrazu gdzie kamera się przesuwa. Jeśli puszczę ten sam materiał przez wbudowany player w tv problem ten nie występuje. Gry z pc poprzez hdmi działają płynnie.

 

Mój pc to: 6700k, z170 mpower, gtx 1060 6gb, 16gb ramu.

Amplituner: onkyo 656

Tv: Panasonic 58ex700

 

Do komputera podłączony jest również monitor na którym filmy też nie są do końca płynne ale jest to mniej widoczne niż na tv.

Monitor działa w rozdzielczości 1440p i 60 fps, tv w 2160p i 60fps. System nie dawno stawiany od nowa, sprawdzałem playery takie jak mpc hc, kmplayer, allplayer i wszędzie występuje taki problem.

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam to samo od 10 lat na 50" plazmie Samsunga. Próbowałem różnych kabli, testowałem też na kilku karta graficznych efekt ten sam - filmy delikatnie tną.

 

Nie znalazłem rozwiązania - w sumie dlatego, że nie zagłębiałem się w to przyzwyczaiłem się nie jest to bardzo widoczne.

 

Próbowałeś przestawić odświeżanie?

 

Masz w opcjach telewizora taką opcję aby ustawić dane wejście HDMI jako takie dla "PC"? Ja mam taką opcję na drugim TV w sypiali i obraz się wyostrzył i ładniej wygląda - może Tobie pomóc.

Link to post
Share on other sites

Testowałem różne odświeżania( przestawiałem w panelu nvidi), nic to nie daje. Jeśli chodzi o wejście pc to jako takiego chyba w moim telewizorze nie ma, jest coś co nazywa się tryb gry ale też nic to nie daje. Na poprzednim tv lg również miałem taki problem (tam było wejście pc).

Najlepszy efekt uzyskałem w programie splash gdzie jest opcja upłynniania obrazu aczkolwiek po pierwsze wydaje mi się że nie jest to rozwiązanie problemu a sztucznego jego obejście, po drugie sam program jest trochę ubogi w opcje.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Filmy najczęściej są nagrywane w liczbie klatek/s: 23.976216. Niestety dotwarzanie takiego materiału na wyświetlaczach 50/60 Hz. I tu jest ten problem. Splash w jakiś sposób programowo przelicza klatki i faktycznie efekt jest całkiem dobry, jednak jego funkcje słabe. Spróbuj przełączyć odświeżanie monitora/TV na 24 Hz i powiedz czy w jakiś sposób pomogło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...