Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, dzisiaj z mojej głupoty wyrwałem gniazdo PCI EXPRESS które trzymało grafikę. Obok mam następne wolne i moje pytanie jest następujące. Czy wystające druciki mogą w jakiś sposób zakłócić działanie mojego komputera? Czy bez problemu mogę włożyć kartę w slot obok i wszystko będzie okej?
Poniżej zdjęcie wyrwanego portu.

http://imgie.pl/images/2018/01/27/27393665_1918094238231888_1985920578_o29de0.jpg

Link to post
Share on other sites

Rozumiem dzięki za szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odłączyłem kabelki które są zapewne mało znaczące ale chciałbym aby były na swoim miejscu. Przed odłączeniem umknęło mi zrobienie zdjęcia i nie wiem jak je podłączyć. Czy dowolnie, czy kolorami, czy może jeszcze inaczej. Zdjęcia poniżej slotu i kabelków.

 

http://imgie.pl/image/404ND

Link to post
Share on other sites

odłączyłem kabelki które są zapewne mało znaczące ale chciałbym aby były na swoim miejscu.

Te kabelki, to dioda dysku twardego, power, reset (przyciski na obudowie), więc niektóre bardzo ważne :)

Pod gniazdem masz to ładnie opisane i nie trzeba zaglądać do instrukcji. A w gnieździe masz ładnie narysowany "+", żebyś nie pomylił się z polaryzacją. Dasz radę ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mała reaktywacja ponieważ podłączyłem wszystko karta wleciała na inny port pci, podłączam komputer włączam. Komputer chodzi kilka chwil po czym się wyłącza i włącza ponownie. I tak w kółko. Czy przyczyna to wyrwany port? Dodam że przy odginaniu tych drucikow kilka odpadlo.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam w jednym sprzęcie do wymiany takie złącze ale wystarczy rozlutowanica i trochę cierpliwości

Polecam topnik w żelu, bardzo cienką cynę oczywiście ołowiową

 

Uważaj jak nie masz w tym doświadczenia to nie jest proste

Wyciągałem złącza PATA z płyt głównych bez większych problemów

Link to post
Share on other sites

Cześć po czasie ale niestety nie dałem rady prędzej tutaj zajrzeć. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, już wszystko gra. Przyczyną było złe włożenie ramu(w inne sloty niż ostatni). Włożyłem w odpowiednie i wszystko gra.Co do drucików część wyrwałem, te które wydawały się proste zostawiłem.

 

Jedynie mam jeszcze problem że przy wyłączeniu komputera czasami muszę odłączyć komputer od zasilania. Ale domyślam się że to przez ten port. Spróbuję zamówić jakiś tak jak napisał Mintownik (dzięki za sugestię) i zapytam w odpowiednim serwisie o wymianę.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...