Skocz do zawartości

Freezy podczas grania na nowym komputerze.


Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem komputer parę dni temu, a grając w wymagające gry na nowym sprzęcie zawsze grę po jakimś czasię zfreezuje i pomaga tylko twardy reset lub całkowite wyłączenie komputera przyciskiem. Czas wystąpienia freeza po uruchomienia gry to od 5 sek - 1h. Przez wymagające gry rozumiem Assassin's Creed Origins czy też total war warhammer 2. W grach niezbyt wymagających takich jak League of Legends freezy nie występują.

 

Dodam że w przypadku ac: o modyfikowałem również ustawienia z najwiekszych na średnie i freez dalej występował.

Przez jakiś czas monitorowałem temp podzespołów z myślą że odpowiedz sama przyjdzie ale nie wydaje mi się żeby coś mogło się przegrzewać gdyż raz gra zfreezowała 10 sekund po jej odpaleniu. 

Temp CPU około 70, a GPU do 75. Kompletnie nie wiem co zrobić bo to nowy sprzęt który miał mi posłużyć do grania w cieżkie gierki a wyszło trochę inaczej. 

 

Sterowniki to każdego podzespołu są jak najbardziej aktualne i do Biosu także

 

Specyfikacja komputera:

Płyta S1151 MSI Z270 GAMING PRO

Procesor S1151 INTEL I7-7700K 4.2GHz

HDD 1TB TOSHIBA SATA III 64MB 

Karta GTX 1080 TI MSI ARMOR 11GB/352 DDR 5

Pamięć DDR 4 16GB Kingston HyperX

Obudowa Zalman Z3 

Zasilacz ATX 700W Zalman ZM700-TX 80+

SSD SAMSUNG 850 EVO 250GB

WENTYLATOR SILENTIUM SPARTAN 3 PRO

SYSTEM WIN 10 x64 uaktualniony

 

Proszę o pomoc Panowie i Panie gdyż to zagadnienie wykracza poza moje rozumowanie a przepałem przez ostatnie 2 dni pół internetu i nic nie pomogło. Być może trzeba iść na gwarancje 

Edytowane przez figielek161718
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy na pewno masz WSZYSTKIE uaktualnienia systemu. Zaglądnij do podglądu zdarzeń i sprawdź błędy krytyczne oraz ich opis. Czy masz zaktualizowane wszystkie sterowniki do płyty głównej (bios też) ? Pobierz program FixWin10 i przetestuj pliki systemowe. W razie niezgodności program je naprawi...

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy na pewno masz WSZYSTKIE uaktualnienia systemu. Zaglądnij do podglądu zdarzeń i sprawdź błędy krytyczne oraz ich opis. Czy masz zaktualizowane wszystkie sterowniki do płyty głównej (bios też) ? Pobierz program FixWin10 i przetestuj pliki systemowe. W razie niezgodności program je naprawi...

Wszystkie uaktualnienia systemu zainstalowane, w podglądzie zdarzeń po freezie rejestruje się błąd kernel power 41(63). Sterowniki do płyty i biosu zaktualizowane. FixWin10 nie ściągałem ale wczoraj zainstalowałem windowsa od nowa. Problem wciąż występuje

Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj bios płyt głównej. Jeśli masz chłodzenie box na tym i7 7700K to jest do wymiany. 

Bios zaktualizowany, chłodzenie mam takie SILENTIUM SPARTAN 3 PRO. Problem występuje. Wyczytałem na necie że to może być problem jakiejś części z Kernel power 41(63) a nie oprogramowania więc jutro chyba najlepiej będzie oddać go na gwarancję. Nie rozumiem tego jak można kupić kompa do gier i nie móc na nim grać...

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie skorzystałeś z pomocy FixWin10 ? To jest bezpieczny program,który między innymi sprawdza pliki systemowe...

Skorzystałem z FixWin10 i nie wskazał żadnych błędów, wszystko z systemem w porządku. Jutro oddaje kompa do serwisu i jak wróci to napisze co było nie tak. Może w przyszłości komuś pomoże ten temat z takim samym problemem ;D. Dzięki wszystkim za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Freezy występują tylko podczas gry, czy w czasie normalnego użytkowania również?

Wyłącz szybkie uruchamianie systemu w ustawieniach zasilania. No oficjalnym forum microsoftu niektórzy skarżyli się na na freezy po ostatnim update i w większości zmiana tego parametru pomagała. Zresztą ja miałem podobny problem z tym że freezy występowały niezależnie od obciążenia czy też uruchomionych procesów i zmiana tej opcji pomogła (tzn. w ustawieniach zaawansowanych zasilania wyłączyłem też zarządzanie energią na Magistrali PCI Express bo to również zalecano)

w razie wątpliwości link do tematu na forum microsoft:

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/windows-10-1709-freeze-randomly/2e14f273-9620-4821-8caa-d89732c4aa8f?auth=1

Edytowane przez vrona32
Link to post
Share on other sites

Freezy występują tylko podczas gry, czy w czasie normalnego użytkowania również?

 

Wyłącz szybkie uruchamianie systemu w ustawieniach zasilania. No oficjalnym forum microsoftu niektórzy skarżyli się na na freezy po ostatnim update i w większości zmiana tego parametru pomagała. Zresztą ja miałem podobny problem z tym że freezy występowały niezależnie od obciążenia czy też uruchomionych procesów i zmiana tej opcji pomogła (tzn. w ustawieniach zaawansowanych zasilania wyłączyłem też zarządzanie energią na Magistrali PCI Express bo to również zalecano)

 

w razie wątpliwości link do tematu na forum microsoft:

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/windows-10-1709-freeze-randomly/2e14f273-9620-4821-8caa-d89732c4aa8f?auth=1

Freezy występują tylko w grze, ale spróbowałem Twojej propozycji, nie minęło dużo czasu nim freez znów zaatakował. Ledwo po restarcie (nie przy grze), a potem i w grze. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...