Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Prodigy Audio Track White vs Black

Prodigy Audio Track Superlux

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 vrona32

vrona32
  • Amator

• 64 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 21:28

Cześć,

moje pytanie dotyczy różnicy jakościowej dźwięku między tymi dwiema edycjami Prodigy Audio Tracków. Czy jest ona znacząca, na którą polecacie polować. Nie znam się od strony technicznej, a nie mam jak sprawdzić tego na własnych uszach, stąd moja prośba kierowana do was. A być może proponujecie inny DAC/karte dźwiękową? 

Jeśli chodzi o budżet to póki co mogę przeznaczyć 250-300zł i mam możliwość kupna używanych Prodigy Audio Tracków w wersji black i white choć może w tej cenie znajdzie się coś lepszego? 

Przeznaczenie to głównie słuchanie muzyki typu rock, blues, klasyczna, sporadycznie gry. 

Dźwięk głównie ze słuchawek Superlux HD 681 Evo. Choć być może zamienie je w przyszłości na hd330.

Obecnie działam na integrze Realtek ALC892.

PS Przy okazji czy przeskok jakościowy z tej integry na Audio Tracka będzie wart swojej ceny?

Dzięki za wszystkie porady i odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Użytkownik vrona32 edytował ten post 26 styczeń 2018 - 21:47

• 0

Procesor: AMD Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI B450 Tomahawk, Pamięć RAM: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8GB), Karta Graficzna: XFX Radeon RX 590 Fatboy 8GB OC+, SSD:  Plextor M8Pe(G) 512GB, Zasilacz: Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold, Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black, Klawiatura: Sharkoon Skiller MECH SGK3, Mysz: SteelSeries Rival 100, Słuchawki: Superlux HD681 EVO MKII, DAC: FX-Audio DAC-X3

#2 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7553 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 26 styczeń 2018 - 22:01

Różnica polega na zastosowaniu innego oampa mającego wpływ na brzmienie.Generalnie takiegoż wzmacniacza scalonego można kupić za 10zł, także średni ,to interes dopłacając do wersji Black który sam gra nie tak wyeksponowaną górą ,ciut bardziej muzykalnie. Myślę, że dla większości lepiej.

Użytkownik adivxv edytował ten post 27 styczeń 2018 - 21:22

• 1

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 vrona32

vrona32
  • Autor tematu
  • Amator

• 64 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 15:27

Dzięki za odpowiedź. Mam pytanie czy do tej kwoty, którą podałem wcześniej kupno Prodigy Audio Track jest dobrą decyzją, czy może jednak są lepsze rozwiązania, a jeśli tak to jakie?

• 0

Procesor: AMD Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI B450 Tomahawk, Pamięć RAM: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8GB), Karta Graficzna: XFX Radeon RX 590 Fatboy 8GB OC+, SSD:  Plextor M8Pe(G) 512GB, Zasilacz: Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold, Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black, Klawiatura: Sharkoon Skiller MECH SGK3, Mysz: SteelSeries Rival 100, Słuchawki: Superlux HD681 EVO MKII, DAC: FX-Audio DAC-X3

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7510 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 27 styczeń 2018 - 16:04

Jeśli chodzi o rozwiązania zewnętrzne to w tym budżecie to solidny sprzęt. Można taniej w podobnej klasie jakościowej ale lepiej to już nie bardzo.
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7553 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 27 styczeń 2018 - 21:21

Gra to całkiem nieźle, a co ważne z EVO zgrywać się będzie.

• 1

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#6 katystopej

katystopej
  • Zapaleniec

• 1064 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 10:59

uDac 3 na massdropie za 212 z wysyłką (59$+3.5$) https://www.massdrop...mode=guest_open

;)

• 1

xbox one s + panasonic tx47as650 + denon avr-x250bt + stx f-200n + stx s-200

dell inspiron 5378  i3 7100u, 8gb ram, 256gb ssd, 13.3" fHD, flip & digitizer

data bank - ssd adata sp920 128gb

#7 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7510 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 14:01

To już wolę fxaudio dac x3.
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#8 vrona32

vrona32
  • Autor tematu
  • Amator

• 64 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 18:16

a w porównaniu do prodigy jak wypadają wymienione przez was modele? porównywalna półka klasowa? Nie ukrywam, że po przeczytaniu dziesiątek artykułów na ten temat skłaniam się do tego Audiotraka, aczkolwiek nie chce podejmowac decyzji pod wpływem chwili, tym bardziej, że żaden ze mnie ekspert.

Oczywiście nie zamykam się na tylko na urządzenia zewnętrzne, jeśli są jakieś ciekawe rozwiązania pod PCI to chętnie o nich poczytam, kwestia tylko wskazania na które warto spojrzeć.

• 0

#9 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7510 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:04

Tak jak napisałem nie ma różnic klasowych w dźwięku. Jeśli w grę wchodzi PCI to wyższy poziom osiagniesz na audiotrak hd2 ewentualnie aim sc8000 ale po pierwsze to nie będzie różnica klas a po drugie to czy w dzisiejszych czasach wkładać pieniądze w pci ma sens? Jeśli gdzieś w tym budżecie znajdziesz używanego hud-mini to warto wziąć. Jest nieco lepiej wykonany i ma kwarc z kompensacja temperaturowa co przeklada się im plus ale usłyszysz to tylko przy porównaniu 1:1 a i to zależy od wyrobienia ucha.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Prodigy Audio Track, Superlux

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych