Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrezygnowałbym osobiście z montażu elementów i instalacji systemu operacyjnego - masz na fajne chłodzenie. Wiele jest poradników, które pokazują jak złożyć komputer. Wiele się słyszy o "dokładności" składania sprzętu. Dobry poradnik i sam bez wysiłku ogarniesz temat. Instalacja windowsa również jest banalnie prosta - praktycznie idziesz tak jak instalacja prowadzi.

Link to post
Share on other sites

Zrezygnowałbym osobiście z montażu elementów i instalacji systemu operacyjnego - masz na fajne chłodzenie. Wiele jest poradników, które pokazują jak złożyć komputer. Wiele się słyszy o "dokładności" składania sprzętu. Dobry poradnik i sam bez wysiłku ogarniesz temat. Instalacja windowsa również jest banalnie prosta - praktycznie idziesz tak jak instalacja prowadzi.

Właściwie z instalacji windowsa zrezygnuje bo żadnej filozofii tam nie ma ... Ale składanie mam za 1zł więc raczej warto :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie warto. Sporo tu na forum było o składaniu w różnych sklepach i potem transporcie (powyrywane elementy itp.) Na płycie głównej (każdej) jest wszystko napisane (w instrukcji też) i złożyć poprawnie komputer,może każdy,nawet nie mający o tym pojęcia. Oczywiście nie polecam tego osobom "narwanym" i tym,którym się cholernie spieszy ... Cierpliwość i umiejętność czytania wystarczą. Na przewodach od obudowy też jest napisane do czego służy i wystarcz tylko skojarzyć (odczytać) wejście na płycie...

Link to post
Share on other sites

Ehh jednak zamówię części i oddam informatykowi.. Obawiam się tej dostawy oraz ich składania...  A powiedź mi czy brać jakąś pastę termo-przewodzącą do Procka czy już jest na nim i nie trzeba ;x i sprawdź czy wszytko ok w tym zestawie :) --->

 

419,00 zł
  
419,00 zł
219,00 zł
  
219,00 zł
129,00 zł
  
129,00 zł
423,00 zł
  
423,00 zł
169,00 zł
  
169,00 zł
479,00 zł
  
479,00 zł
469,00 zł
  
469,00 zł
799,00 zł
  
799,00 zł
 

Wartość zakupów: 3 214,00 zł
 
55

o tu dokładny link :) prosz... 

https://www.morele.net/inventory/info/12e1e000/

 

Wszystko ok? Pastę termo-przeowdzącą brać? 

Link to post
Share on other sites

obudowa to kwestia gustu, wybieraj co chcesz, następnie wywal windowsa, dostaniesz lepsze części, m.in:

 

 

[1.] te pamięci ram od ADATA, mają zawyżone timingi tzw 3000MHz @ 16-18-18, wymienił bym na lepsze, G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16 (3200MHz @ 16-16-16)

 

[2.] zasilacz SPC jest na granicy budżetówki, polecam wymienić na 2 klasy jakościowo wyżej. np. Corsair CX550M z gwarancją 5 lat.

 

[3.] warto dołożyć do płyty zjadliwej do OC, co najmniej ASRock Z370 Killer SLI, będziesz mógł sobie w przyszłości wymienić na mocny procesor i zegary mu podbić, najlepiej jak starczy budżetu to ASRock Z370 Extreme4,~ najlepszy stosunek cena/jakość/wyposażenie z dobrym audio.

 

[4.] pomyśl nad innym sklepem, morele.net strasznie się wlecze z zestawami, tydzień ponad nawet 2 tygodnie, w esc.pl budują zestawy w mniej niż tydzień, możliwe że będzie niższa cena, dodam że na tym forum są kody na złożenie za 1 zł w esc.pl dla zestawów bodajże od ~2000 zł

 

 

Link to post
Share on other sites

Wywalić windowsa.... to bez systemu będzie komputer? Budzet ten co podalem i tak już podwyższyłem  

https://www.morele.net/inventory/info/12e1e000/

raczej zdecyduję się na ten :P


Wywalić windowsa.... to bez systemu będzie komputer? Budzet ten co podalem i tak już podwyższyłem  

https://www.morele.net/inventory/info/12e1e000/

raczej zdecyduję się na ten :P

budzet początkowo miał być 2400.. i skończyło się na tych 3250zł i dalej naprawdę już nie moge..

Link to post
Share on other sites

Nie masz pendriva 8GB?

 

1. kopiujesz pliki windowsa 10 na pendriva,

2. na nowych płytach głównych fabrycznie botowanie z dysków usb jest ustawione, (więc nie trzeba nic ustawiać)

3. potem klikasz tylko dalej -> dalej ->dalej -> dalej ->dalej -> dalej ->dalej -> dalej ->dalej -> dalej ->

4. trwa automatyczna instalacja ...~15 minut i windows gotowy

Link to post
Share on other sites

wcześniej można było pobrać za darmo ze strony microsoftu, teraz się wycwanili i chcą klucz przed rozpoczęciem pobierania

 

możesz poszukać w necie, parę stron to udostępnia, w każdym bądź razie obrazy .iso otwierasz winrarem i kopiujesz na pendriva

 

jak chcesz mogę Ci wysłać, mam oryginalną kopie na swoim google drive, windows 10 x64 pro, po instalacji standardowo masz 30 dni na aktywacje,

Link to post
Share on other sites

wcześniej można było pobrać za darmo ze strony microsoftu, teraz się wycwanili i chcą klucz przed rozpoczęciem pobierania

 

możesz poszukać w necie, parę stron to udostępnia, w każdym bądź razie obrazy .iso otwierasz winrarem i kopiujesz na pendriva

 

jak chcesz mogę Ci wysłać, mam oryginalną kopie na swoim google drive, windows 10 x64 pro, po instalacji standardowo masz 30 dni na aktywacje,

Czyli po tych 30 dniach tak czy siak musze kupić tego windowsa za te 400zł ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

legalny na pewno nie bedzie.

 

nie prawda.

 

Oprogramowanie - Oryginalne na licencji ESD sprzedawane jest na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE, a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł, że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy. 

Wyrok jest wykładnia prawa tj.dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.

Link to post
Share on other sites

Czytam ten temat i 99% postów nie na temat :/ , więc może ja napisze coś konkretnego 

   Chłodzenie stockowe, obroty mam ustawione na około 1000 i temperatura  w spoczynku około 38c , totalnie nie słyszalny :) jest ok

Link to post
Share on other sites

ja nawet ostatnio byłem wezwany na świadka w sprawie zakupu takiego legalnego Windowsa na allegro w 2014r. Jak się okazało wcale nie był on legalny.

Jeżeli sprzedawca zakupił oprogramowanie od procenta lub autoryzowanego partnera Microsoft jako pierwszy ma prawo je odsprzedać, jeśli nabył oprogramowanie z innego źródła lub z jak najczęściej bywa starego komputera gdzie już taki Windows był jest ono nielegalne. Takie oprogramowanie odsprzedać można tylko raz, a sprzedawca sprzedając je np. wgrane w laptopa odprzedaje po raz pierwszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...