Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dyski BIWIN

ssd

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mainstage

mainstage
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 09:37

Witajcie,

ma ktoś jakieś opinie, przemyślenia nt dysków Biwin, które niedawno pojawiły się na rynku?

Z tego co podaje producent, to są na kościach MLC, ale jakich i modelu kontrolera nie mogę się doszukać.

P/N: C2786000 Symbol producenta CSE25G00002-120 Nazwa produktu BIWIN Dysk SSD A3 Series 120GB 2.5'', SATA3 6GB/s, 495/454 MB/s, MLC Producent BIWIN

Wydaje się to najtańszą opcją z MLC aktualnie na rynku.

Co myślicie?

• 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11810 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 26 styczeń 2018 - 13:05

z tego co ja się doszukałem to jest TLC (a przynajmniej na takich jest pojemniejsza wersja tego modelu) , jak chcesz najtańszy SSD 120GB to bierze OEM BX300 120GB za 199zł w x-kom  

• 0

Spoiler

#3 mainstage

mainstage
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 13:32

z tego co ja się doszukałem to jest TLC (a przynajmniej na takich jest pojemniejsza wersja tego modelu) , jak chcesz najtańszy SSD 120GB to bierze OEM BX300 120GB za 199zł w x-kom  

Właśnie ciężko cokolwiek odnaleźć oficjalnego. Potrzebuję zmodernizować sporą partię laptopów i dlatego szukam czegoś taniego, a niezawodnego. Ten crucial wydaje się dobrym wyborem. Dzięki za pomoc.

• 0

#4 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11810 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 26 styczeń 2018 - 15:09

ogólnie 2 razy już szukałem co mają w środku te BIWIN-y A3, raz sam chciałem wiedzieć, raz na pytanie kolegi z forum, i nie znalazłem żadnych pewnych informacji, odnośnie nich. 

BIWIN zwykle używało MLC i kontrolerów SF, lub jmicron (czyli nie najlepszego połączenia), ale tutaj kompletnie żadnego pewnego info nie znalazłem jeśli o mniejsze modele chodzi, wiem tylko że większy jest na TLC i jakiejś wersji SMI 2256, co też nie jest super połączeniem. 

Koniec końców, nie ma co kupować kota w worku, jeśli się nie chwalą co tam dokładnie jest to zwykle nie jest dobrze. 

A BX300 jest w dobrej cenie i wiemy dokładnie co tam siedzi    

• 1

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ssd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych