Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Poszukuję płyty głównej pod procesor i7 8700k. Zależy mi na cenie do ok.750zł i kolorystyce utrzymanej w kolorach czarnym i białym. Myślałem nad tymi płytami głównymi:
- Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming
- Asus Prime Z370-A 
- ASRock Z370 Extreme4
- MSI Z370 Sli Plus
- MSI Z370 Gaming Pro Carbon
Ewentualnie byłbym w stanie dopłacić ok. 100zł, lecz nie wiem czy jest to opłacalne (na ten temat również wysłucham różnych opinii). W tej cenie miałem na oku:
- MSI Z370 Gaming M5
- Asus ROG Strix Z370-F Gaming

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.

Link to post
Share on other sites
Rozumiem że procesor i7-8700K nie wybrałeś przypadkowo, więc będzie podkręcany, także potrzebna będzie płyta z mocną sekcją VRM, podsumowując twoje propozycje:
 
 
 
oraz dodam:
 

 

Link to post
Share on other sites

ostatnio extreme4,dość czeste problemy z dźwiękiem.

 

podobno występują na większości płytach z układami Realtek ALC1220, wtedy trzeba kompa zrestartować

 

 

A duża jest różnica między Asus Prime Z370-A i MSI Z370 Gaming Pro Carbon, a Gaming K6? Bo niestety chyba jednak nie dam rady wycisnąć więcej z budżetu niż 750zł.

 

Zależy jakie chłodzenie na proca używasz, jak masz wodne AIO... to tego typu chłodzenia przeważnie nic nie wieją na płytę, więc średniaki primy-a i pro carbony z AIO mogą nabrać większych temperatur. A jak masz chłodzenie wieżowe powietrzne to nie musisz się tym przejmować.

Link to post
Share on other sites

 

podobno występują na większości płytach z układami Realtek ALC1220, wtedy trzeba kompa zrestartować

 

 

 

Zależy jakie chłodzenie na proca używasz, jak masz wodne AIO... to tego typu chłodzenia przeważnie nic nie wieją na płytę, więc średniaki primy-a i pro carbony z AIO mogą nabrać większych temperatur. A jak masz chłodzenie wieżowe powietrzne to nie musisz się tym przejmować.

Na ten moment będzie wsadzony fortis 3/dark rock pro 3, a w przyszłości może uda się wymienić na AIO wodne lub customowe. I czy będzie duża różnica między asusem prime z370-a, a rog z370-f? Nie mówię tylko o VRM w tym momencie.

Edytowane przez mapik777
Link to post
Share on other sites

@UP
 
rog z370-f to bogatsza wersja prime z370-a, nawet ten sam projekt płytki pcb, różnice na korzyść droższej F to:
 
- większe radiatory dla sekcji VRM
- rzucające się w oczy podświetlanie RGB, z lewej strony płyty (na osłonie portów O/I)
- lepszy zintegrowany układ audio (autorski od asusa)
- aż 3x gniazda na paski RGB, (w prime tylko 1x)
- dodatkowe wyposażenie w raz z płytą (pierdołki takie tam)
 
co ciekawe do obydwu tych płyt asusa dołączany jest specjalny uchwyt,

 

gdzie możesz sobie zamontować nie wielki wentylatorek...
uvxBfHM.png

 

jak na mój gust to trochę żałosne w tej cenie, mogli by dać normalną sekcję vrm a nie dziadują z uchwytami za 1 zł, (w zestawie pewnie nie ma tego wentylatorka, trzeba go dokupić..)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...