Skocz do zawartości

Telefon na 4 lata, IOS vs Android


Recommended Posts

Witam.

Aktualnie jestem w trakcie zmiany telefonu. Niestety w moim przypadku zmiana telefonu wypada co 4 lata. Jest to bardzo długo na przestrzeni tak prężnie rozwijającej się technologii. Aktualnie posiadam byłego flagowca który ma już 4 lata. Jak to android przez 2 lata było bardzo fajnie. Następne 2 lata to było czekanie na zmianę. Nie myślałem że decyzja będzie aż tak trudna. Obecne smartfony (te z 2017r) wyglądają świeżo, nowocześnie. Niestety nawet przy zakupie flagowca takiego jak Galaxy S8, pewnie po 2 latach system zacznie się zawieszać i doprowadzać mnie do szału. Przez to myślałem nad przesiadką na iPhona 7, który cenowo jest bliski wyżej wymienionemu telefonowi (około 2300zł). Szkoda że nie wygląda tak zjawiskowo jak tegoroczne telefony z androidem. Co powinienem wybrać, żebym mógł się cieszyć smartfonem przez dłuższy czas niż 2 lata? Może poczekać na jakieś premiery np MI7? Proszę o radę.

Pozdrawiam Marcin :).

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o wieloletnią żywotność i jak najmniejszą stratę płynności to tylko iPhone. tutaj też masz plus że na cenie najmniej tracą ;)
tylko jeśli na 4 lata chcesz to brałbym coś nie starszego niż iPhone 8 ;) X jest nieopłacalny a znowu zwykła 8'mka wg. mnie czegoś jej brakuje, więc 8 Plus będzie optymalny (jeśli masz kase)

Link to post
Share on other sites

iOS na 4 lata? Szkoda to komentować, ale dobra.

 

Nie wiem skąd Wy bierzecie takie bzdury. Kupiłem nowego iPhone'a 6 rok po jego premierze, po czym korzystałem z niego przez kolejny rok. Po tym czasie poszedł na sprzedaż, bo działał jak kupa - multitasking był masakryczny, telefon często się wieszał. Z nowymi iPhone'ami jest tak samo - każdy, kto jest choć trochę uczciwy, to o tym wspomni.

 

Po przygodzie z iPhone'm kupiłem Galaxy S7e, który po roku działał znacząąąąącząco lepiej - powiedziałbym, że identycznie, jak po wyjęciu z pudełka. Co prawda teraz mam S8, ale to moje "widzimisię" - z S7e spokojnie mógłbym korzystać do teraz.

 

Tak naprawdę kupno smartfona na 4 lata to kiepski pomysł. Każdy po takim czasie będzie dawał znać, że jest już stary. Niemniej jednak, jeśli chcesz koniecznie kupić taki sprzęt na taki okres czasu, to celowałbym w coś pokroju OnePlusa 5T w wersji z 8 GB Ram. W Galaxy S8 się nie pakuj, bo za te pieniądze to kupsko. Jeśli koniecznie chcesz Samsunga, to jak już to Note 8.

 

Na chwilę obecną flagowce poniżej 6 GB ramu to nieporozumienie, więc na okres aż 4 lat ten OP5T byłby najlepszym wyborem. Na Androidzie zawsze zostaje Ci zabawa z ROM-ami, jak zacznie brakować wydajności.

 

Jest jeszcze jedna opcja - wymiana co 2 lata. Jeśli się na nią zdecydujesz, to na Twoim miejscu kupiłbym teraz jakiegoś taniego flagowca (np. Mi6) lub przyzwoitego średniaka, a za dwa lata bym to powtórzył. To zdecydowanie lepsze wyjście, niż jeden telefon na 4 lata.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites
no 4 lata to dużo fakt, ale i tak lepiej będzie działał po 3 latach iPhone niż jakikolwiek android
No wiesz, to trochę taka hipsterska mitologia. Z rzeczywistością to tak średnio ma coś wspólnego. Telefony się starzeją i tyle.

 

 

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Zainteresuj się(poczytaj) chińczykami, tj. OnePlus i Xiaomi. Sam mam od początku roku OnePlus 5t i jest rakieta, która szybkością zjada iphonex. Na dedykowanym forum jest temat gdzie ludzie piszą z czego się przesiadali i jest masa iphone6,7 i wszyscy mówią że jest dużo lepiej. Ceny OnePlus podobno długo się utrzymuja, telefony nie zwalniają po czasie. Jedyna wada to przeciętny aparat w stosunku do reszty parametrów.

Sam planuje też posiedzieć na nim kilka lat.

Wcześniej siedziałem 4 lata na nexus5 (czysty Android) i mam 3 lata iPad mini2. W obu przypadkach po przeinstalowaniu systemu urządzenie samo z siebie jest szybkie, ale apki już zamulaja. Jak ktoś pisze, że na 2-3 letnim urządzeniu wszystko śmiga to po prostu nie ma odniesienia do nowych urządzeń i zwyczajnie nie wie o czym mówi.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

rozumiem Cie ale nie każdy patrzy stricte na samą prędkość działania :) ja np przy zakupie telefonu nie patrzę, który będzie rekordowo szybki jak np OnePlus 5t :) ale wymagam, żeby na co dzień działał płynnie intuicyjnie i bez przycięć i spowolnień ;) to wszystko zapewnia mi w tej chwili LG G6 ale i też iPhone 5s, na którym z racji pracy i często pracy zdalnej wykonuje dużo czynności mailingowych i kontaktowych, nawet taki Galaxy S6 którego jeszcze pół roku temu używałem zadowalał mnie w pełni.
Mam pewną teorię, ktoś kto jest geekiem kupi telefon który w benchmarkach będzie w czołówce.. ale prawda jest taka, że na co dzień jest Ci to niepotrzebne i płynność działania zapewniają już telefony wg. mnie z 4gb ram i procesorem, który przynajmniej te 80 tysi w antutu wykręci ;) 
Sam obecnie czekam na Xiaomi Mi7, ale też mocno zastanawiam się nad iPhone'm 7 Plus lub zwykłą 8'mką.

Link to post
Share on other sites
mam służbowo iPhone'a 5s i śmiga aż miło ;) a dodam że daily używam LG G6 i szczerze mówiąc nie widzę różnicy w płynności działania na co dzień :) coś w tym jest, że jednak iPhone'y i iOS działają płynnie mimo upływu lat
No nie wiem. 6. żonie tak podpadła, że w końcu zmieniła na 8..

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

no u mnie płynność i szybkość, obok baterii i w miarę dobrego wyświetlacza to był priorytet. Ale pisałem to trochę w innym kontekście, bo mam wrażenie, że wiele osób zatrzymało się na etapie premiery iphone5, samsung galaxy s5, gdzie wtedy ten pierwszy pod względem szybkości/komfortu działania był prawie bezkonkurencyjny. Obecnie wielu użytkowników iphone 6,7,8 narzeka na nie, głównie chyba przez zbyt małą ilość RAM. Do tego system iOS też już nie jest tak dobrze napisany/zaprojektowany jak kiedyś, a Android (szczególnie nie czysty) zrobił duży postęp.

Nie twierdzę, że iOS to zły wybór, natomiast z wielu komentarzy wynikało jakby to był jedyny słuszny wybór, co nie jest prawdą.

To trochę jak z kupnem flagowca Androida. Teoretycznie można wywalić 3k i kupić dowolny i będzie się ogólnie zadowolonym, ale można zastanowić się co sie potrzebuje, co jest priorytetem względem pozostałych parametrów i wybrać cos co przoduje w danej statystyce.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...