Skocz do zawartości

GTX 1060 czy 1050 TI?


Recommended Posts

ty, ale te 4 rdzenie w i3 8100 za 460 zeta na prawdę nieźle wymiatają, do 8600k też musiałby kupić z370 obecnie ;) a tak zaoszczędzi na cepie, jak kiedś kupi lepszą grafę i mu będzie za mało , to zmieni na 8600k ;)

 

@nawish, i3 8100 to są w pełni zapier..lające 4 rdzenie , nie jakaś popierdółka 2r/4w, ten procesor wszelkie skajlejki i kabylejki serii i5 bez K obieżdża wydajnościowo

No ta i3ka osiągi ma ciekawe i cena atrakcyjna. Wracając do 8600k i 1050, nawet jeśli karta mi ograniczy procesor, to w dużym stopniu? Czy dalej mimo wszystko będę mógł komfortowo grać w wyżej wymienione tytuły; BF1, PUBG?

Link to post
Share on other sites

No ta i3ka osiągi ma ciekawe i cena atrakcyjna. Wracając do 8600k i 1050, nawet jeśli karta mi ograniczy procesor, to w dużym stopniu? Czy dalej mimo wszystko będę mógł komfortowo grać w wyżej wymienione tytuły; BF1, PUBG?

nie, będziesz musiał zjechać i to ostro z ustawieniami w tych grach

Link to post
Share on other sites

nie, będziesz musiał zjechać i to ostro z ustawieniami w tych grach

Hm, ale oglądałem na yt filmy z właśnie taką konfiguracją w tych grach to nie wyglądało to źle. Żeby była jasność, dla mnie 40fps to już jest komfort :D I5 7600k też mi ograniczy? 

Edytowane przez nawish
Link to post
Share on other sites

 a jak 40 fps styka, to nie martw się o nic ;)

Przez lata grania na antycznym sprzęcie idzie się przyzwyczaić. Najrozsądniej chyba byłoby poczekać, aż ceny wrócą do normy i brać tą 1060tke, tylko że nie wiadomo ile czekać, a ciśnienie na nowego kompa mam ogromne  :o

Link to post
Share on other sites

Jak 40 fps tj dla Ciebie komfort (nie wnikam - subiektywna rzecz tj) to bierz APU, tylko i wyłącznie. Za te 600 pln ogarniesz temat procka i grafiki ;D

 

Kiedyś, daaawno temu usłyszałem taką zasadę (bardzo ogólną): gdy składasz "komputra" to na grafike powinno się przeznaczać podobne środki jak na procka. Teraz jest patologia, bo jak do gtx 1060 6 GB za 1500 rzeszo-cebulionów pakować i7-8700k... (już pomijam dziurę w ofercie jednych i drugich między 1060 a 1070 oraz od dawna chore ceny tego 2.)   

Link to post
Share on other sites

Jak 40 fps tj dla Ciebie komfort (nie wnikam - subiektywna rzecz tj) to bierz APU, tylko i wyłącznie. Za te 600 pln ogarniesz temat procka i grafiki ;D

 

Kiedyś, daaawno temu usłyszałem taką zasadę (bardzo ogólną): gdy składasz "komputra" to na grafike powinno się przeznaczać podobne środki jak na procka. Teraz jest patologia, bo jak do gtx 1060 6 GB za 1500 rzeszo-cebulionów pakować i7-8700k... (już pomijam dziurę w ofercie jednych i drugich między 1060 a 1070 oraz od dawna chore ceny tego 2.)   

Jestem w stanie grać na 40 fps i nie zrzędzić, ale chciałoby się mieć ich więcej, a najbardziej zależy mi na tym, aby czuć się pewnie ze swoim sprzętem i jego możliwościami i nie obawiać się, że nic mi nie pójdzie, a 8600k i 1060 chyba na taką wygodę pozwalają?

 

e: w ogóle dodam, że kompa składam od podstaw, łącznie z chłodzeniem, dyskami i wszystkimi innymi pierdołami, więc cena koło 4 koła i tak mnie czeka do wyłożenia i nie chciałbym jej przekraczać.

Edytowane przez nawish
Link to post
Share on other sites

Pewnie, że tak - tylko kupujesz ze świadomością że przepłacasz (bo mamy taką a nie inną sytuację ze sprzętem obecnie i nikt nie wie kiedy i JAK to się zmieni). Piszę jak zawsze: Twoje siano = Twój wybór. Ten 1060 trochę będzie holował na smyczy bestię pokroju 8600k, ale na pewno nie będziesz miał 40 fps :)

 

Nic też nie stoi na przeszkodzie SPRZEDANIA L8R tego 1060 i przytulenia takiego 1070/1080 za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że tak - tylko kupujesz ze świadomością że przepłacasz (bo mamy taką a nie inną sytuację ze sprzętem obecnie i nikt nie wie kiedy i JAK to się zmieni). Piszę jak zawsze: Twoje siano = Twój wybór. Ten 1060 trochę będzie holował na smyczy bestię pokroju 8600k, ale na pewno nie będziesz miał 40 fps :)

 

Nic też nie stoi na przeszkodzie SPRZEDANIA L8R tego 1060 i przytulenia takiego 1070/1080 za jakiś czas.

Czyli mówisz, że ceny procesorów i wszystkiego poza kartami graficznymi też są zawyżone? Ja ostatnio kompa upgrade'owałem w 2012 roku do Battlefielda 3 i innych wtedy wymagających gier, więc jestem strasznie do tyłu w tej branży.

Link to post
Share on other sites

Procków niewiele (dziękujemy AMD że jesteś ;) ) ale masz maniane odstawianą z płytami pod kawę. Co to jest za wybór, jeżeli do wspomnianego i3-8100 musisz brać płytę za 500+ bo innych nie ma / stare nie obsłużą.

 

Ale ram, gpu tj niesmieszny żart. 

Link to post
Share on other sites

W sumie nie głupim pomysłem było by kupić używkę GTX780 / GTX780Ti,

 

grafiki praktycznie są na poziomie GTX970, także będzie można pogadać o płynności

 

tutaj Palit GTX780Ti JetStream OC 3GB za 850 zł z roczną GW

http://allegro.pl/palit-gtx-780-ti-jetstream-oc-3gb-gddr5-sklep-gwar-i7152219584.html

Link to post
Share on other sites

@Up - niedopatrzenie?

 

"Gwarancja rozruchowa 14 dni"

 

850 pln za ~4 letnią kartę praktycznie bez gwarancji to ewidentny skok na kasę związany z totalnym kryzysem kryptowalutowym na rynku GPU. Pewnie, że karta może jeszcze podziałać i zapewnić całkiem niezłą wydajność, ja bym jednak nie brał a poczekał

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
ja na to zwróciłem uwagę: (na samym dole)

 

CZAS NA REKLAMACJĘ Z TYTUŁU RĘKOJMI

 

1 rok

rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców

 

, jeśli rzeczywiście gw dla typowo klienta 14 dni, to za te 850 zł  wychodzi mało opłacalnie

 

również patrzyłem na GTX970 - chodzą bardzo drogo, prawdopodobnie do kopania ZCASH są używane, stąd taka cena,

ja bym nie kupował 1050Ti dla 40 fps

Link to post
Share on other sites

nie przypominam sobie, żebym grał w takiej ilośc kl/s, jak już coś to w bardzij wymagających grach taki był minimalny, ale to rzadko :E nikt nie gra na karcie za 600 zł na ultra w najnowsze gry  :rotfl:

Oglądałem twoje filmy i nie radzi sobie źle ta 1050tka. 70fps w BF1 na wysokich/ultra, przyjemnie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wolisz mieć teraz niż za miesiąc to nie masz innego wyboru jak brać. Można czekać w nieskończoność, ale zazwyczaj styczeń / luty jest mała sprzedaż wiec sklepy nie miały dostaw ogarniętych -> nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania GPU, ale też nigdy wcześniej Eth nie było po $1000+.

 

Your call ;)

Link to post
Share on other sites

@UP

 

No tak, ale trudność wydobycia wzrosła do około ~2,50 P, 

 

więc żeby wykopać 1 ETH w miesiąc o wartości 1000 dolców potrzeba 12x radeon'ów RX580 o mocy 360 MH/s

 

więc tak wesoło nie jest, ceny kart będą spadać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...