Skocz do zawartości

GTX 1060 czy 1050 TI?


Recommended Posts

Witajcie. Jestem na etapie składania PC do gier, od tygodni przymierzam się do kupna GTX 1060 3gb, ale jako że cena tej karty w ostatnim czasie strasznie wzrosła (z 1070zl na 1500 i podobno ma ciągle rosnąć) zacząłem rozważać inną alternatywę - GTX 1050 Ti 4gb. Jednakże słyszałem wiele opinii, że karta jest mało wydajna i w przyszłości może niedomagać, a mi właśnie zależy na tym, aby komfortowo grać w nadchodzące tytuły, dlatego zwracam się o zdanie do Was. Procesor, który mam zamiar kupić to i5 7600k 3.8 ghz.

Link to post
Share on other sites

No na dobrą sprawę to GTX 1050Ti niedomaga od dnia premiery, przecież to wydajność niemal identyczna jak GTX 960 4GB, więc chyba oczywiste, że na wysokie detale i dobrą płynność w wymagających grach nie ma co liczyć, w przyszłości będzie tylko gorzej. To jest karta "na teraz" i zdecydowanie nie do detali wysokich. Łączenie takiej bieda karty ze stosunkowo mocnym procesorem (aczkolwiek opłacalność jego zakupu na chwilę obecną jest zerowa, ale Twoje pieniądze, nie wnikam, zrobisz jak chcesz) z myślą głównie o grach, które kładą nacisk na GPU nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

No zgadzam się ze 1050ti to rakieta nie jest , ale obecnie dopłata do 1060 to wydatek nie adekwatny do różnicy w wydajności . Za jakiś czas sprzedasz 1050ti i kupisz 1060 lub co tam nowszego wyjdzie , no chyba że wydajność przede wszystkim  . I dlaczego i5 7600k ? od jakiegoś czasu mamy już nową platformę .

i5 8600k już ma dwa rdzenie więcej , a cena niewiele większa . 

Link to post
Share on other sites

jak kupisz odpowiednio tanio (góra 650) to 1050ti jest bardzo opłacalny obecnie, dodatkowo one też zaczynają drożeć , bo górnicy nawet na nich zaczęli kopać (bardzo wysoki stan kryptowalut) i je wykupują

co do mocy tych kart, gram we wszystko praktycznie high/ultra mix w 1080p, jedyne gry gdzie robiłem mix med/high to Dishonored2 (bo już najnowszy dodatek co wyszedł po tym tyltule extra w v.high chodził, dwójkę trochę zjeb..li) i Andromeda

mam z kilku gier filmy na swoim kanale, jak chcesz możesz sobie obczaić co jak chodzi 

https://www.youtube.com/user/k0chan1000/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0&view_as=subscriber

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

może zacznij przygodę od:

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-8350k-4ghz-8mb-box-bx80684i38350k-978315/

 

taniej,wydajniej,masz rozwojowo na co zmienić jak ci mocy zbraknie.

koszt płyt porównywany a ram ten sam

 

lepiej:

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8600k-3-60ghz-9mb-box-bx80684i58600k-978217/

 

co do grafy to jak szlachta wyżej,przy dzisiejszych absurdalnych cenach graf to gtx 1050ti na razie wystarczy

zawsze go potem możesz puścić i coś innego zakupić

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

dobra decyzja, na filmikach k0chana widać, że 1050ti radzi sobie z obecnymi grami na wysokich detalach. Nie ma co sie przejmować tym co będzie za 2 lata bo nie wiadomo też jak wtedy będzie wyglądał rynek kart.

Naczytałem się na zagranicznych forach, że ten procek może ograniczyć kartę. Jak to jest? Teraz mam kolejny dylemat.

Link to post
Share on other sites

8600k ma ograniczyć te karty? :D bzdur się naczytałeś ;)

Możliwe, ja tam się nie znam, a przecież ponoć gry bardziej wymagają GPU niż CPU, a moje zestawienie to stosunkowo mocny procek i średnio/dobra karta.

 

https://linustechtips.com/main/topic/844796-how-would-be-if-a-gtx-1050ti-paired-with-i5-8600k/

Edytowane przez nawish
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ta karta będzie wystarczająca na obecne gry, po drugie jest teraz najbardziej opłacalna stosunkiem cena/wydajność, po trzecie procesor wymienia się rzadziej niż kartę. Toteż przy dzisiejszych cenach gtx 1060 bardziej opłacalny wydaje się zakup tego procesora bo jest bardzo sensowny i gtx 1050ti które po 2 latach kiedy przypuszczalnie nie będzie wystarczające do grania w nowości można przecież sprzedać i kupić coś lepszego. Wtedy może nie będziesz musiał przepłacać kilkaset złotych "bo koparki".

Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze się zastanowił nad jednym: chcesz kupić 8600k więc zakładam, że do tego płyta Z370.

 

Do większości gier więcej niż wystarczającym jest już i5-8400, do którego niedługo będziesz mógł kupić tańszą płytę pod kawę (chipsety H370, B360 roaz H310).

 

Śmiem twierdzić, że za zaoszczędzone 150+250 pln możesz próbować znaleźć gtx 1060 3GB, co w efekcie końcowym przełoży się na więcej klatek w grach. No chyba że odblokowany i5 + OC to dla Ciebie "must have"...

Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze się zastanowił nad jednym: chcesz kupić 8600k więc zakładam, że do tego płyta Z370.

 

Do większości gier więcej niż wystarczającym jest już i5-8400, do którego niedługo będziesz mógł kupić tańszą płytę pod kawę (chipsety H370, B360 roaz H310).

 

Śmiem twierdzić, że za zaoszczędzone 150+250 pln możesz próbować znaleźć gtx 1060 3GB, co w efekcie końcowym przełoży się na więcej klatek w grach. No chyba że odblokowany i5 + OC to dla Ciebie "must have"...

 

Dlaczego Z370? Planuje kupić AsRock B250M  Pro4, także budżetowa opca. Cena gtx 1060 3gb mija się z opłacalnością zakupu, a dostępność karty jak wszystkich lepszych geforce'ów wiadomo jaka aktualnie jest.

 

e: no tak, moja płyta nie obsługuje 8 generacji tych procków, no i bym się pośpieszył  :/ Muszę dopłacić w takim razie do z370tki, niestety każda z nich to cena przynajmniej 450zł.

Edytowane przez nawish
Link to post
Share on other sites

Mając już płytę pod Kaby / Sky (AsRock B250M Pro4) zakup procka z tych generacji nabiera bardziej sensu, tyle że odblokowanej jednostki pokroju i5-7600k nie masz co brać, bo i tak byś jej nie podkręcił (też potrzeba płyty z innym chipsetem niż ty masz u siebie). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie kupna takiego i7-7700 (bez k). 

 

Ot, np: http://allegro.pl/nowy-procesor-i7-7700-box-gw22-nie-uzywany-i7073341211.html

 

Zastanawiam się, czy biorąc takiego gtx 1050 ti zobaczysz w grach jakąkolwiek różnicę między i5-8400 / i5-8600k a wspomnianym i7-7700... Myślę, że w większości tytułów (prawie wszystkich?) to grafa "zaciągnie ci ręczny" dużo wcześniej niż wynikałoby to z winy słabszego procesora. Gdybyś brał takiego 1080 / 1080 ti to jeszcze można by podyskutować, ale przy budżetowym Pascalu?

 

Ofc, możesz sprzedać płytę i kupić nowy secik pod coffee i na pewno nie będzie to zły wybór... Ale powracam ponownie do tego co pisałem Ci wcześniej: w grach oraz z gtx 1050 nie zobaczysz różnicy między 8400 a 8600k OC. A tanie płyty pod coffee są tuż za rogiem więc zaoszczędziłbyś trochę $$$, które potem mógłbyś wpakowac w swojego upatrzonego 1060 6GB (który też raczej nie uświadczy dużej różnicy czy będzie pracował z odblokowanym czy zablokowany prockiem 8. gen...)

 

EDIT: doczytałem, że planujesz (planowałeś wcześniej raczej) zakup tego b250m Asrocka... W takim razie zastanów się może, czy nie lepiej zainwestować na razie w... nadchodzące APU od AMD :D :D :D

 

Do gierek e-sportowych taki Ryzen 5 2400G (niestety tylko 4t/8w bo nie widziałem zapowiedzi 2600G, czyli 6r/6w z iGPU Vega :/ ) spokojnie się nadaje, a grafę zakupiłbyś już nowej generacji lub po powrocie cen do normalności... 

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

@Up to właśnie.

 

Ja bym powiedział, że do 1050 ti nadałby się w zupełności... Pentium G4600 :) Tak jak wcześniej kombo i3-4170 & gtx 960 oferowały całkiem sensowną wydajność w stosunku do ceny (1/3 Wiedzmina ograna na tym duecie, i to bynajmniej nie w 720p @ low), to podobnej wydajności można by oczekiwać od duetu budżetowy kaby refresh & budżetowy Pascal. Tyle, że za rogiem czają się wspomniane tanie płytki pod kawę oraz Pentium Gold G5400...

Link to post
Share on other sites

Mając już płytę pod Kaby / Sky (AsRock B250M Pro4) zakup procka z tych generacji nabiera bardziej sensu, tyle że odblokowanej jednostki pokroju i5-7600k nie masz co brać, bo i tak byś jej nie podkręcił (też potrzeba płyty z innym chipsetem niż ty masz u siebie). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie kupna takiego i7-7700 (bez k). 

 

Ot, np: http://allegro.pl/nowy-procesor-i7-7700-box-gw22-nie-uzywany-i7073341211.html

 

Zastanawiam się, czy biorąc takiego gtx 1050 ti zobaczysz w grach jakąkolwiek różnicę między i5-8400 / i5-8600k a wspomnianym i7-7700... Myślę, że w większości tytułów (prawie wszystkich?) to grafa "zaciągnie ci ręczny" dużo wcześniej niż wynikałoby to z winy słabszego procesora. Gdybyś brał takiego 1080 / 1080 ti to jeszcze można by podyskutować, ale przy budżetowym Pascalu?

 

Ofc, możesz sprzedać płytę i kupić nowy secik pod coffee i na pewno nie będzie to zły wybór... Ale powracam ponownie do tego co pisałem Ci wcześniej: w grach oraz z gtx 1050 nie zobaczysz różnicy między 8400 a 8600k OC. A tanie płyty pod coffee są tuż za rogiem więc zaoszczędziłbyś trochę $$$, które potem mógłbyś wpakowac w swojego upatrzonego 1060 6GB (który też raczej nie uświadczy dużej różnicy czy będzie pracował z odblokowanym czy zablokowany prockiem 8. gen...)

 

EDIT: doczytałem, że planujesz (planowałeś wcześniej raczej) zakup tego b250m Asrocka... W takim razie zastanów się może, czy nie lepiej zainwestować na razie w... nadchodzące APU od AMD :D :D :D

 

Do gierek e-sportowych taki Ryzen 5 2400G (niestety tylko 4t/8w bo nie widziałem zapowiedzi 2600G, czyli 6r/6w z iGPU Vega :/ ) spokojnie się nadaje, a grafę zakupiłbyś już nowej generacji lub po powrocie cen do normalności... 

Wiesz, bo tak sobie rozmyśliłem, że jak już kupuję słabszą kartę niż planowałem, to przynajmniej sobie procesor mocny kupię, bo różnica cenowa między wcześniej planowanym 7600k niewielka, a cena po kryptowalutowym szale 1060 3gb jak już wcześniej pisałem - za wysoka. 1050tke  i tak za jakiś rok-dwa może sprzedam i wymienię na lepszą, jak już ceny się ustabilizują, a do płyty z370 już mogę spokojnie dopłacić, chyba się trochę uczepiłem tego 8600k :D

 

e: czyli mówicie, że 8600k może ograniczyć 1050? To w takim razie powinienem sięgnąć po mój pierwotny wybór - 7600k?

Edytowane przez nawish
Link to post
Share on other sites

Procek tej klasy nie ograniczy takiego GPU - odwrotnie, to karta nie wykorzysta w pełni procka pokroju 8600k - stąd propozycja kupna budżetowego Pentium G Gold (2r/4w, 3.7 GHz http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-celeron-pentium-core-i3-i-core-i5-nowe-procesory-coffee-lak.html ), którego potem spokojnie zupgradejuesz do i5-8400 lub i7-8700 (bo ta sama generacja. g5400 jest pod socket 1151 8. gen). Moim zdaniem nie ma co dopłacać do procka z "k" i plyty z "z" w nazwie jeżeli nie zamierzasz kupować mocnej grafiki.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Procek tej klasy nie ograniczy takiego GPU - odwrotnie, to karta nie wykorzysta w pełni procka pokroju 8600k - stąd propozycja kupna budżetowego Pentium G Gold (2r/4w, 3.7 GHz http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-celeron-pentium-core-i3-i-core-i5-nowe-procesory-coffee-lak.html ), którego potem spokojnie zupgradejuesz do i5-8400 lub i7-8700 (bo ta sama generacja. g5400 jest pod socket 1151 8. gen). Moim zdaniem nie ma co dopłacać do procka z "k" i plyty z "z" w nazwie jeżeli nie zamierzasz kupować mocnej grafiki.

Ehh, a jakakolwiek alternatywa dla 1050? I czy wiadomo kiedy ceny kart wrócą do normy? Duża jest różnica wydajności między 1050 a 1060?

 

e: i 1050 również ograniczy 7600k?

Edytowane przez nawish
Link to post
Share on other sites

Przy Eth ponad $1000 ja się dziwię, że jakiekolwiek GPU są jeszcze w sprzedaży :P Nikt Ci tego nie przewidzi, bo może *yeeeb*nąć banieczka w każdej chwili, a może ciągnąć się w nieskończoność (jak jedna waluta "padnie" to na jej miejsce pojawią się 3 nowe). 

 

Jedyne, do czego można podejść na poważnie, to fakt że na przełom lutego/marca można liczyć na dostawy kart (ja śledzę tylko temat Radeonów, które kilka większych sklepów w mojej okolicy już potwierdziło, że będą dostępne właśnie w tym okresie).

 

Z nówek nie bardzo - z używek gtx 960 4GB = gtx 1050 ti, gtx 970 = gtx 1060 3GB więc miedzy 1050 ti a 1060 3GB potrafi być 25-40% fps różnicy, w zależności od tytułu ofc.

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up, ale to by musiał brać teraz z Z370 (chyba, że masz na myśli poczekac do pramiery tańszych płyt) - wtedy to jak najbardziej sensowna para. Tyle że ile gier potrafi w pełni wykorzystać 4 rdzenie vs 2 rdzenie/4 wątki? 

 

W coś byś chciał na tym pograć, autorze?

Link to post
Share on other sites

@Up, ale to by musiał brać teraz z Z370 (chyba, że masz na myśli poczekac do pramiery tańszych płyt) - wtedy to jak najbardziej sensowna para. Tyle że ile gier potrafi w pełni wykorzystać 4 rdzenie vs 2 rdzenie/4 wątki? 

 

W coś byś chciał na tym pograć, autorze?

Jakbym wziął i3 to pewnie musiałbym za jakiś czas go zmieniać, a wolałbym sobie procek kupić jeden konkretny.

 

Głównie Battlefield 1, PUBG, Escape from Tarkov, GTA V, Assassin's Creed Origins i to co nadchodzi, czyli np. Far Cry 5

Link to post
Share on other sites

ty, ale te 4 rdzenie w i3 8100 za 460 zeta na prawdę nieźle wymiatają, do 8600k też musiałby kupić z370 obecnie ;) a tak zaoszczędzi na cepie, jak kiedś kupi lepszą grafę i mu będzie za mało , to zmieni na 8600k ;)

 

@nawish, i3 8100 to są w pełni zapier..lające 4 rdzenie , nie jakaś popierdółka 2r/4w, ten procesor wszelkie skajlejki i kabylejki serii i5 bez K obieżdża wydajnościowo

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Ano, chyba że tak - tyle że będzie sens wymiany 8100 na 8600k? Zanim pojawią się gry, które w pełni zjedzą te 4 rdzenie z i3 to intel zdąży 2 razy socket zmienić. Podobnież nie wierze, jakoby kawa miała szybko potanieć (właśnie z powodu wspomnianego "powolnego" rozwoju gier względem rozwoju złomu) - to już lepiej będzie znowu sprzedać płytę & proc i przytulić coś świeżego....

 

AAAAle to dyskusja o przyszłości. Ja bym nie brał teraz nic i poczekał na premierę nowych płyt oraz procków i wtedy nad tematem na nowo się pochylił. Nie mówię, że taki z370 + 8600k / 8100 to zły wybór ALE na chwilę przed takimi premierami to jednak nierotropna decyzja może się okazać (bo "a nuż Ci" coś potanieje).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...