Skocz do zawartości

Karta graficzna MSI 970 -


Recommended Posts

Jestem nowy na forum więc wszystkich witam serdecznie,

 

 


Problem mój dotyczy karty graficznej MSI 970 Gaming 100ME 4GB , mianowicie:

 

Podczas grania komputer natychmiastowo się wyłączył, czyli zgasł, i żadne tematy typu restart biosa nie przyniosło rezultatu. Jedynie co to po włączeniu zasilania na pół sekundy komp ożywa i znów gaśnie ale to jest tylko raz jeżeli przestawię zworę biosu i znów nie ma reakcji. Myślałem że padł zasilacz i nie daje napięcia ale niestety po włożeniu nowej sztuki reakcja jest taka sama. Kolejny temat, pewnie padła płyta główna albo procesor, jednak to też nie to, ponieważ odniosłem proca i płytę do serwisu i koleś dzwoni że u nich wszystko hula więc myślę WTF, no ale dobra przynoszę do domu i po kolei wsadzam wszystkie podzespoły i na wszystkich chodzi tylko po włożeniu karty graficznej wszystko wraca do normy.

I teraz moje pytanie czy na karcie coś padło, czy z portem płyty jest coś nie tak?

 

Sepcyfikacja komp.

 

Zasilacz 650W SilentumPC Deus M1

Procesor I5 4670K 3,40GHz

Płyta główna Z87-G43 Gaming

RAM HyperX 2x4GB 1600 Mhz DDR3

Link to post
Share on other sites

Raczej karta padła, ale masz drugie gniazdo na płycie i możesz sprawdzić. Ewentualnie podłączyć monitor innym kablem. Może jedno z wyjść video padło.

No i masz jeszcze kartę zintegrowaną do testowania.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Panowie, karta zintegrowana na płycie chodzi i owszem nawet dobrze :D ( WOT na najniższych detalach mam 40fps ) jeszcze pozostaje dziś sprawdzić drugi port na płycie do karty graficznej tylko muszę wyciąć piłą bo się nie mieści, ale czuje że chyba nic z tego :(

Link to post
Share on other sites

Nie tnij nic, tylko wyciągnij płytę z obudowy, bo sobie niepotrzebnie obudowę zdemolujesz.

 

Personalnie miałam przejścia z tą kartą i jej bliźniaczym designem (Gaming 4G - ten sam cooler tylko bez backplate'a), różne rzeczy się działy (padające wentylarory, wyginające się pcb, problemy z biosem/ustawieniami domyślnymi) a na koniec obie padły, jedna jeszcze na gwarancji, druga już po. Jak masz jeszcze gwarancję, to od razu odsyłaj. Jak nie - no cóż, przykro mi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Właśnie miałem zakładać taki sam temat jak kolega wyżej. Historia bardzo podobna – karta MSI GTX 970. W mieszkaniu z niewiadomych przyczyn wywaliło korki.  Uszkodzeniu uległ zewnętrzny modem od Internetu oraz komputer. Pomyślałem że padł zasilacz, ponieważ komputer próbował startować przez sekundę, po czym zamierał. Po wymianie zasilacza ponownie próba startu zakończona niepowodzeniem, stąd odłączanie poszczególnych podzespołów. Komputer wstał bez problemu po wyciągnięciu karty graficznej i działa zarówno na starym zasilaczu jaki i na nowym. Kartę przetestowałem w 2 slotach, ale rezultat jest taki sam – nie uruchamia się.

Niestety nie mam możliwości przetestowania czy karta działa w innym komputerze (zakładam że nie). Dodatkowo zamontowałem w tym samym slocie PCI starą kartę graficzną GTX 260 i ona działa bez problemu, także pozostałe części komputera są sprawne.

Karta nie ma już niestety gwarancji – wygasła w grudniu 2017r ;(

 

Pytanie do Was – Czy jest szansa gdzieś na naprawę, diagnostykę karty po okresie gwarancji? Czy macie jakieś pozytywne doświadczenia z takimi serwisami? Biorąc pod uwagę aktualne ceny kart graficznych, chciałbym spróbować ją wskrzesić…lub przynajmniej zdiagnozować nim wydam 1500zł na kolejną kartę?

 

Jaką kartę aktualnie polecacie jako następnik GTX 970? – kompa składałem 3 lata temu i wypadłem z obiegu co jest teraz polecane...wstępnie widzę że MSI GTX 1060 6GB

 

Gdyby były do czegoś potrzebne, podaje pozostałe dane sprzętu:

Intel Core i5-4690K, MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 LGA 1150, G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB, Cooler Master G550M 550W;

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdr,

Link to post
Share on other sites

Hej

Widzę że miałem bardzo podobną sytuację. Także GTX 970 MSI GAMING 4G

Padła, komputer wstaje tylko bez wpięcia jej do zasilacza, praktycznie równo miesiąc po gwarancji( Gwarancja do 20 grudnia, karta padła 26 stycznia) Postanowiłem ją rozkręcić i sprawdzić czy wizualnie coś się spaliło. Zdjęcie słabej jakości, ale widać uszkodzenie:

https://i.imgur.com/e67dmGt.jpg

Jakaś szansa na naprawę ?

Link to post
Share on other sites

Widzę że te MSI palą się na potęgę, jakiś bubel ? Co do fotki widać ewidentnie że coś się spaliło a czy jest szansa na naprawę to dowiesz się tyko w serwisie choć wątpię by była opłacalna aczkolwiek warto próbować naprawy przy aktualnych cenach kart.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko półki co ustaliłem że MSI nie serwisuje kart po okresie gwarancji. Wg mnie to jest przegięcie – karta pada 2 miesiące po gwarancji, płacisz za nią konkretne pieniądze, a po okresie gwarancji producent ma Ciebie w d. i bujaj się sam.

 

Pytanie czy tak wygląda u wszystkich producentów kart, czy tylko taka jest polityka MSI?

 

Ja swojej karty nie rozkręcałem jeszcze - nigdy też nie kręciłem. 

Z ciekawostek to oprócz awarii karty u mnie, zniszczeniu uległy porty HDMI w TV z którym karta była spięta w momencie awarii + sam kabel HDMI też przestał działać.  W TV płyta główna do wymiany – szacunkowy koszt z serwisu – 1000zł;

Granie na PC jest coraz bardziej kosztowne…

Edytowane przez acidtk
Link to post
Share on other sites

MSI aktualnie sprzedaje dosyć duży procent kart graficznych stąd ich polityka i nie można mieć pretensji do firmy że nie serwisuje karty po gwarancji, oczywiście inne firmy rożnie podchodzą do tematu dając np. dłuższą gwarancję albo możliwość serwisowania po gwarancji (evga etc), kiedyś wszyscy mieli pretensje do tragicznego serwisu ASUSa, pozostaje jedynie zewnętrzny prywatny serwis gdzie może coś z kartą zrobią.

 

Niestety przy aktualnych cenach kart graficznych i RAM-u zabawa w PC-ta powoli staje się mało opłacalna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...