Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie , chciałbym sie doradzić jestem na kupnie dysku SSD do mojego PC , jednak myślałem  nad dyskiem który nie potrzebuje kabla do zasilania oraz SATA , moje pytanie brzmi czy 

Plextor M8Se bedzie działać na tej płycie ? czy jednak będę skazany na kablomanie do zwykłego dysku SSD. 

Z góry dziekuje za pomoc

Edit kokos // poprawiłem ci pogrubienie i wielkość czcionki, coś ci się musiało źle kliknąć... 

Link to post
Share on other sites

Bedzie działać ale, musisz mieć bios w wersji minimum 2601 poza tym ta płyta niema fizycznie portu m.2 na laminacie tylko na tym module z sieciówka co jest raczej średnie jakościowo oraz ograniczone do prędkości pcie x2 gen 2.

 

Najlepiej będzie jeśli kupisz sobie przejściówkę takiego typu http://allegro.pl/karta-pci-e-x4-adapter-m-2-ngff-m-key-ssd-nvme-i6701740383.html

Jeśli chodzi o dysk to za 400 zł masz wersje z kośćmi MLC M8PEgN 256GB albo od razu jako karta pcie M8PE(Y) ale jest to wersja mocno nieopłacalna na tle przejściówki i dysku w formacie m.2. bo kosztuje około 570 zł za 256GB.

Link to post
Share on other sites

który M8Se... bo są 3, te na M.2 po prostu nie wejdą, są za długie (oraz czy ty masz w ogóle ten moduł dołączany do płyty z złączem M.2, ograniczenia prędkość pominę na razie), nie wiem też czemu chcesz kupić Se, zamiast Pe (10zł różnicy przy 256GB wersjach)

 ewentualnie przejściówkę PCI-e x4 -> M.2 można kupić (w normalnych sklepach są trochę drogie, ale na allegro, czy ali da się taniej kupić) rozwiąże to problem kompatybilności i prędkości z SSD M.2, o ile masz to 2 złącze PCI-e x16 3.0 odkryte (bo to ostatnie PCi-e x16 (x4) 2.0 idzie przez chipset więc... )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...