Skocz do zawartości

Skąd pobrać obraz Windowsa Vista Business (PL)


Recommended Posts

Witam. Posiadam Laptopa z licencją na Windowsa Vista Business , ma on naklejkle z kluczem. Nie mam jednak płyty z obrazem. Skąd taki obraz możliwie bezpiecznie ( aby nie okazał sie jakoś zawirusowany itp ) moge pobrać w wersji Polskiej ? Jeśli klucz zadziała może być tez inna wersja tego systemu.

Link to post
Share on other sites

,,Po przejściu w link odczekaj 5 sekund i kliknij SKIP AD, w prawym górnym rogu ekranu (musisz to zrobić 3 razy na bc.vc, sh.st i adf.ly) ''

 

Udało mi się pobrać. 

 

Teraz pytanie, na laptopie mam zainstalowanego Windowsa 10 , jak teraz powrócić do tej Visty ? Można ten pobrany obraz po rozpakowaniu zgrać na pendriva i z niego bootować ? Czy jest to wersja której nie można bootować ? Poza tym nie będzie problemów   z instalacją na laptopie na którym jest Windows10 ?

Link to post
Share on other sites

Pobierz program rufus, wskaż iso z systemem i stworzy Ci pena z instalką. Zrób kopię danych z dysku, które chcesz zachować. Odpal instalacje z pena, wybierz instalacje niestandardową i usuń partycje z systemem oraz dodatkową/ę o wielkości kilkuset MB. Dalej chyba sobie poradzisz.

Link to post
Share on other sites

Jarrino Windowsa 10 zainstalowałem na próbe na Dellu Latitude D630 który wymagania sprzętowe spokojnie spełnia. Po zainstalowaniu jednak laptop cały czas mieli dyskiem i zamula. Myślałem że po paru dniach sie to uspokoji , jednak cały czas zamula i pojawia sie komunikat iż jest problem z Biosem. Nie chce więc ryykować i kupować klucza ( teraz zainstalowałem tylko na próbe bez wpisywania klucza ) i wgram Viste na którą mam licencje.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za "ciekawskość" ale czemu chcesz wrócić do najmniej udanego systemu ?

Dlaczego nie udanego ? Ja Viste miło wspominam o wiele bardziej stabilniejszy po  i szybszy  od xp   po dłuższym czasie użytkowania sprzęt jaki w tamtym czasie  to E8400 4gb ram i 8800gt  i dodatkowo jak dla mnie najładniejszy system od MS jaki wyszedł 

Edytowane przez Hans2016
Link to post
Share on other sites

Tworząc bootowalny pendrive w tym programie Rufus system plików powinienem ustawić jako FAT32 czy NTFS ? Procesor mam 64 bitowy natomiast Vista jest w wersji Bisnes.


Tworząc bootowalny pendrive w tym programie Rufus system plików powinienem ustawić jako FAT32 czy NTFS ? Procesor mam 64 bitowy natomiast Vista jest w wersji Bisnes.

 

Nikt nie wie czy ustawić FAT czy NTFS ? :-(

Link to post
Share on other sites

No nie wiem Win 10 ma niższe realnie wymagania od  Windows 7. Jak nie ma sterownika pod ten system to lepiej wgrać starszy O.S.

Windows  Vista którego średnio wspominam do wydania S.P.1 miał na swój czas wręcz mordercze wymagania co do sprzętu.

Było porównanie na Benchmarku Vista vs Siódemka, i Vista w wydajności nie ustępowała  młodszej wersji ( Windows 7 to nic innego zoptymalizowana Vista S.P. 1 pozbawiona między innymi T.R.I.M do dysków SSD i tp nowszych technologii).

Wracając do tematu jeśli jakiś plik z instalatora ma więcej niż 2 GB  to formatuje w NTFS.

Jak nie to formatowanie do systemu plików FAT 32 wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Tworząc botowalnego pendrive program akceptował tylko NTFS , więc w tym stworzyłem. System się zainstalował. Teraz mam jednak problem z jego aktywacją. Po wpisaniu klucza pojawia się komunikat : ''Wprowadzony klucz produktu nie będzie działał z tą edycją systemu Windows Vista.Musisz uruchomić instalatora systemu Windows Vista lub wprowadzić klucz produktu Windows Vista Business N ""

 

Mam licencje na Windows Vista Business OEMAct natomiast pobrałem Windows Vista Business N (64Bit) SP2.

 

Zastanawiam się może  problemem jest ta wersja 64 bit, ewentualnie N bądź SP2.

Jak sprawdzić na jaką dokładnie wersje mam licencje i tym samym jaki obraz pobrać ?

Rozumiem że Visty po okresie wsparcia nie można już aktywować telefonicznie (nie widzę takiej opcji) i nie mogę się doradzić w sprawie aktywacji na infolinii Microsoftu ?

Link to post
Share on other sites

Musisz wybrać edycję zgodną z licencją. Jeśli klucz jest dedykowany dla edycji Business to edycja Business N się nie aktywuje. Czeka Cię kolejna reinstalacja...

Z tego co pamiętam domyślnie instalator Visty dawał możliwość instalacji każdej z wersji systemu. Ewentualnie można wpisać klucz produktu, właściwa edycja wybierze się wtedy automatycznie.

Wersja SP jest bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Odśnieżę lekko temat bo mam podobną zagwozdkę. Szukam obrazu visty business 32 bit polskiej ze wszystkimi sp i poprawkami (wsparcie do visty wygasło w 04/2017, obrazy z drugiego postu są z 2009). Mam lapka lenovo. Czy na stronach producenta można by pobrać taki obraz z wgranymi driverami?

 

tu jest to o co chodzi tylko że modyfikowane przez osoby trzecie

http://basewin.pl/vistamod.html

Czy to znaczy ze microsoft nie wypuścił takiego obrazu? jakiś github czy coś?

Edytowane przez spiro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...