Skocz do zawartości

Alledrogo! Allegro zeszło na psy.


Recommended Posts

Witajcie forumowicze!

 

Nie wiem czy na Hyde Parku był ostatnio ten temat ale chciałbym założyć ten temat i ponarzekać sobie na Allegro i na brak chyba konkretnej alternatywy w Polsce dla ludzi, którzy chcą coś sprzedać. Jeżeli jestem w błędzie to bardzo proszę powiedzcie mi gdzie można znaleźć alternatywę. Jedyne co mi przychodzi na myśl to wystawić ogłoszenie na OLX ale to zupełnie nie to samo.

 

Zaczynam temat od tego jak właśnie sprzedałem procesor za 999 zł, patrzę na rachunek na Allegro a tam prowizja od sprzedaży ~90 zł..  :o  Prawie dostałem zawału. Dawno nie sprzedawałem niczego konkretnego więc pamiętam o wiele niższe prowizje. Prowizje na poziomie 9 czy 10% według mnie są nie do pomyślenia. Zastanawiam się właśnie czy nie wycofać reszty aukcji bo według zasad Allegro za wszystko musiałbym oddać jeszcze z 600 zł (sic!).

 

Tak jak uwielbiam wręcz tam robić zakupy bo wszystkie jest mega wygodne tak dla sprzedającego to jest po prostu piekło według mnie. Wyobraźcie sobie prowadzić firmę (oddając już Państwu horrendalne kwoty) i jeszcze taką prowizję na Allegro.

 

Czekam na Wasze żale, propozycje i nawet "gó**o-burze" jak to mawiają ludzie w dzisiejszych czasach.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Znowu te psy na kasę podwyższyli prowizje? boże drogi... to już jest przegięcie

handlowałem jakiś czas w dziale MMORPG to żarli 8% zysku, właściwie to nie prowizja.. To już jest HARACZ !

 

najśmieszniejsze jest to: Rękodzieło, Erotyka 15% ceny końcowej 

ciekawe czy ludziom z tych branż ^ się w ogóle opłaca handlować na allegro? skoro kasują tam aż 15% wartości przedmiotu...

 

Pozostaje czekać aż amazon czy ebay, może aliexpress wejdą bardziej na rynek polski, i zrobią konkurencje dla tych dupków i monopolistów z allegro, chciałbym wtedy zobaczyć te zapłakane twarze właścicieli, obniżających prowizję ze wszystkich kategorii z powodu zanikania aktywności portalu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Czolem,

Wlasnie sprawdzilem regulamin aledrogo i prowizja w kategorii komputery - podzespoly bazowe (czyli procesory) wynosi 4%. Czyli od 999 to powinno byc 40pln. Ile tych procesorow sprzedales? Nie masz zaleglych prowizji? Cos jest nie tak. Ja napisalbym do nich przed uregulowaniem platnosci bo 50pln piechota nie chodzi.

Link to post
Share on other sites

Bierne czekanie na wzrost popularności eBaya nic nie da bo jego popularność u nas w kraju trzeba wygenerować przez wystawianie tam przedmiotów. Mi też nie podoba się to co robi allegro, ale IMO emocjonalne wylewanie wiadra pomyj w sieci tylko pokazuje im jak bardzo ludzie są od nich uzależnieni. Olx alternatywą nie jest bo należy do tej samej spółki.

Edytowane przez Xarix
Link to post
Share on other sites

To słuchajcie tego! Napisałem do Allegro a pracownik w odpowiedzi:

 

"Panie Konradzie nie chcę, by się Pan zniechęcał do wystawiania w naszym Serwisie. Dlatego w ramach wyjątku skorygowałam Pana rachunek o kwotę prowizji w przypadku przedmiotowej oferty, czyli anulowałam 89,91 zł."

 

:o xD

 

Aktywowałem jakiś pakiet 'Sprzedaj nietrafiony prezent' i mam nadzieję, że nie zapłacę prowizji. Sprzedaję 1080 Ti i nie chciałbym za to zapłacić prawie 400 zł..


Czolem,
Wlasnie sprawdzilem regulamin aledrogo i prowizja w kategorii komputery - podzespoly bazowe (czyli procesory) wynosi 4%. Czyli od 999 to powinno byc 40pln. Ile tych procesorow sprzedales? Nie masz zaleglych prowizji? Cos jest nie tak. Ja napisalbym do nich przed uregulowaniem platnosci bo 50pln piechota nie chodzi.

 

Bardzo trafne spostrzeżenie. Następnym razem jak mi ten gościu odpiszę to się go zapytam. :)

Edytowane przez Wasek
Link to post
Share on other sites

No na allegro trochę zdzierają, ale jest tam łatwiej coś sprzedać nawet za większą kwotę. Już nie raz na olx nie mogłem czegoś sprzedać, a na Alle szło to dosyć szybko. Nawet ostatnio kartę sprzedawałem tu na forum. Płacz i marudzenie, na olx poszła w miarę szybko, ale nie doszło do finalizacji zakupu. Na ale wystawiłem drożej o prowizję i sprzedało sie bez problemu, kasa na koncie i po problemie. Ale zgadzam się ze przydała by się konkurencja. Bo trochę prowizji zapłaciłem suma sumarum.

Link to post
Share on other sites

Czolem,

Wlasnie sprawdzilem regulamin aledrogo i prowizja w kategorii komputery - podzespoly bazowe (czyli procesory) wynosi 4%. Czyli od 999 to powinno byc 40pln. Ile tych procesorow sprzedales? Nie masz zaleglych prowizji? Cos jest nie tak. Ja napisalbym do nich przed uregulowaniem platnosci bo 50pln piechota nie chodzi.

 

Okazuje się, że sprzedałem procesor umieszczając go w kategorii części do laptopów. Mój błąd. Ta kategoria kosztuje 9% prowizji.

Link to post
Share on other sites

Nowi właściciele allegro (z Londynu) chcą jak najwięcej wydusić z tego portaliku jednocześnie chcą wykopać sprzedawców detalicznych bo interesują ich głownie firmy.

 

Nie opłaca się od jakiegoś miesiąca/dwóch sprzedawać używanej elektroniki na allegro.

 

 

 

 

Bierne czekanie na wzrost popularności eBaya nic nie da bo jego popularność u nas w kraju trzeba wygenerować przez wystawianie tam przedmiotów. Mi też nie podoba się to co robi allegro, ale IMO emocjonalne wylewanie wiadra pomyj w sieci tylko pokazuje im jak bardzo ludzie są od nich uzależnieni. Olx alternatywą nie jest bo należy do tej samej spółki.

OLX już chyba nie należy do tej samej spółki.

Edytowane przez Adfsfd
Link to post
Share on other sites

 

 

interesują ich głownie firmy.
 Firmy też mają prowizje jak za zboże. 10% w niektórych kategoriach to zwyczajne złodziejstwo. Komu się to opłaca - nie mam pojęcia. Chyba tylko jako forma reklamy a zarobek żaden lub nawet do tego trzeba dołożyć.
Link to post
Share on other sites

Ja już się nauczyłem, że zanim ustalę cenę przedmiotu to sprawdzam tutaj ile będzie złodziejskiej prowizji:

 

https://allegro.pl/kalkulator-oplat/dla-sprzedajacych#

 

Teraz nic to nie da bo zawsze pokazuje 0 zł. Też myślałem, że będzie fajnie. A pod spodem jest podpis:

 

"Powyższa wycena uwzględnia aktywowane na koncie zniżki.

SPRAWDŹ DOSTĘPNE ZNIŻKI"
 
A jak nie masz aktywowanych to nie obliczysz. Musisz sam policzyć.
Link to post
Share on other sites

Olx tak czy inaczej nie jest alternatywą , bo zakupy odbywają się na zupełnie innych zasadach , a dokładniej bez żadnych zasad .

Ponieważ jest to portal ogłoszeniowy(dawniej Tablica) , czyli czytasz ogłoszenie , kontaktujesz się ze sprzedającym jeśli to Ci odpowiada umawiasz się z nim sprawdzasz i kupujesz.(najbezpieczniejsza forma zakupu na OLX)

Link to post
Share on other sites
Swego czasu był taki portal aukcyjny "świstak", czy jakoś tak, który był uznawany jako bezpośrednia konkurencja dla Allegro... Działa toto jeszcze, czy już dali sobie siana?
Tak ciężko wpisać w google "aukcje świstak" ?

Jakbyś wpisał to zobaczylibyś, że nie działa

Edytowane przez kakarotosongo
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jednak to prawda, znowu podwyższyli prowizję od tego roku

 

  • 2017 sprzedałem procesor za 1200 zł, i wchłonęli wtedy 23 zł prowizji.

 

  • właśnie wczoraj 5 luty 2018 sprzedałem procesor za 1065 zł i prowizja wyniosła 42 zł:

2yUZKrM.png

 

idąc ich tokiem myślenia ...

 

  • czyli w 2019,  za sprzedany cpu za kwotę np 1100 zł zapłacę już ponad 80 zł prowizji? xd
Link to post
Share on other sites

Czolem,

Wlasnie sprawdzilem regulamin aledrogo i prowizja w kategorii komputery - podzespoly bazowe (czyli procesory) wynosi 4%. Czyli od 999 to powinno byc 40pln. Ile tych procesorow sprzedales? Nie masz zaleglych prowizji? Cos jest nie tak. Ja napisalbym do nich przed uregulowaniem platnosci bo 50pln piechota nie chodzi.

 

 

Nie patrz w regulamin, bo to jedna wielka ściema i tona pomyłek... Wejdź w kalkulator prowizji i tam wyliczy ile dokładnie Ci będą chcieli ukraść.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Po to są regulaminy, aby je czytać i się na nie powoływać. Ja napisałbym do allegro maila i nie zapłacił więcej niż się należy.

Po drugie przecież allegro nie jest przymusowe i nikt nikogo nie zmusza do korzystania z niego.

Ktoś wymyślił sobie biznes, udało mu się - biznes wypalił, więc odsprzedał interes aby na tym zarobić itp, itd., a teraz inni użalają się że trzeba płacić.

Poużalajmy się że benzyna za droga, że prąd powinien być za darmo, że ram podrożał, itd..., a z tym "ukraś" to już gruuuubo przesadziłeś!!!

Proponuję zakasać rękawy i zabrać się do roboty, wymyślić biznes i go zrealizować, a nie nazywać innych złodziejami!

Jak idziesz do sklepu i kupujesz np. TV lub Konsole to myślisz, że sklep nic na tym nie zarabia? 10 czy 20 procent to normalna marża w handlu i nawet na bułkach i chlebie taka jest i co, teraz wszystkich sklepikarzy nazwiesz złodziejami??? Allegro jest pośrednikiem, między sprzedającym a kupującym. Takim samym pośrednikiem jest każdy sklep czy stragan i co według Ciebie wszyscy Cię okradają? 

Tak działa handel, nie ma w tym nic dziwnego. Myślisz że allegro to instytucja non profit???

Nie podoba Ci się Allegro nie sprzedawaj i nie kupuj tam i tyle!!! (zawsze możesz dać ogłoszenie do gazety jak będziesz chciał coś sprzedać).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@UP

 

to są nie uczciwe praktyki monopolistyczne, i o tym trzeba pisać i informować użytkowników, po to jest ten temat

 

ciekawe czy dalej będziesz im brawo bić jak doje*ią prowizję 33% od sprzedaży przedmiotów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...